آزمایش راه های جدید تبلیغاتى در فیس بوک

ازمایش راههای جدید تبلیغاتی در فیسبوک

فیسبوک سعی دارد تا از طریق فروش محصولات بیشتر از طریق وب سایت خود نظر خرده فروشان را به سوی این شبکه اجتماعی جلب کند.

پس از ارائه دکمه خرید و افزودن فروشگاه های الکترونیکی به صفحات شرکت ها در فیسبوک، این شبکه اجتماعی قصد آزمایش راه های جدید برای بازاریابی اجناس توسط تجار را دارد که شامل یک بازار خرید به سبک آمازون با آگهی های تبلیغاتی متناسب با محیط موبایل می شود.

منطق فیسبوک برای افزودن قابلیت های تجارت الکترونیک بیشتر به شبکه اجتماعی خود بسیار شبیه به توجیهش برای عرضه مقالات ناشران بر روی فیسبوک است: با درس گرفتن از تجارب نه چندان عالی گوشی های هوشمند در گذشته، حالا فیسبوک به بهتر کردن این تجربه ها می اندیشد. تجربه خرید از طریق موبایل عالی نیست و دسترسی به مشتریان از این طریق برای کسب و کار ها سخت است زیرا این نوع خرید نیاز به بررسی مسائل متعددی دارد.

با توجه به علاقه روز افزون مردم برای مراجعه به فیسبوک و کشف محصولات بر روی پلت فرم، این بازار جدید امکان جستجو و خرید لباس ها و لوازم جانبی بدون ترک شبکه اجتماعی را برای کاربران فراهم می کند. شرکت کنندگان در این آزمایش شامل کسب و کار های کوچکی می شوند که فروشگاه های تجارت الکترونیکی خود را در صفحات فیسبوک پیش از این راه اندازی کرده اند.

آن کسب و کار ها هم اکنون بدون نیاز به استفاده از یک شرکت شخص ثالث، فرصت آپلود مستقیم کاتالوگ های محصولات خود را بر روی فیسبوک به دست آورده اند.

برای دسترسی به بخش خرید جدید، مردم نیاز به کلیک کردن بر روی قسمت “More” در پایین نرم افزار فیسبوک دارند که در ادامه فهرستی از گزینه های های مختلف شامل “خرید کردن” را پیش روی کاربران می گذارد. این اجناس طبقه بندی شده اند.

برای آن دسته از خرده فروشانی که به تبلیغ محصولات خود می اندیشند، فیسبوک با اضافه کردن یک فرمت همه جانبه آگهی های تبلیغاتی تلفن همراه شبیه به “iAd” فرصت کلیک کردن بر روی یک آگهی تبلیغاتی و نمایش یک کاتالوگ در ابعاد کامل با سرعت بارگذاری ۱۰ بار سریع تر از میزان متوسط در موبایل را به کاربران خود می دهد.

کاتالوگ ها، تصاویر، اسامی و قیمت های محصولات را در بر می گیرند. در ادامه امکان انتخاب سایز و رنگ و در پایان مراجعه به سایت خرده فروش برای خرید محصول وجود دارد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar