آسیب های رفتاری که کسب و کار را از بین می برد

آسیب های رفتاری در کسب و کار

آسیب های رفتاری در کسب و کار

ما مبحث آسیب های رفتاری را در بسیاری از شرایط داریم که امروز به شناخت برخی آسیب های رفتاری در کسب و کار می پردازیم که امکان نابودی آن را افزایش می دهد.

با توجه به تحقیقات انجام شده در طول یک سال و جمع آوری نظرات چهار هزار نفر کارمند و ۲۶۸ مدیرعامل نشان می دهد؛ که کارمندان برای رسیدن به ارتقاء به ظاهر و مهارت های ارتباطی اهمیت می دهند. اما اشتباهاتی را که باعث صدمه زدن به کسب و کار آن ها شود را نمی دانند.
برای دانستن این اطلاعات مفید با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- گفتن کلمات نژاد پرستانه

۷۲ درصد از مدیران این نظر را داشتند که گفتن سخنان نژاد پرستانه مانعی واقعی برای رسیدن مردان به موفقیت است و ۷۰ درصد دیگر گفته اند که این امر مربوط به خانم ها هم می شود. این اتفاق از بزرگترین خطاهای مرتکب شده توسط خانم ها و آقایان است. این سخنان ممکن است به آسانی احساسات هر کسی را صدمه  بزند و نشان دهنده عاطفه ضعیف و عدم احتیاط فرد است.

۲- شوخی های نامناسب

شوخی های نامناسب ممکن است باعث ناراحتی مردم شود. همانطور که نشان دهنده ی نقص در درک و درستی اخلاق فرد نیز می باشد. ۶۱ درصد از مدیران که اطلاعاتی را در اختیار ما قرار داده اند؛ می گویند که توانایی فرد در خلق و خو و تغییر محتوای سخنان خود یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز برای کار و پیشرفت است.

۳- گریه کردن

غیر ممکن است که گریه در محل کار باعث رشد خصلت های یک رهبر شود؛ خصوصاً برای مردان! ۵۹ درصد از مدیران می گویند که گریه کردن باعث تحریف صورت یک خانم در محل کار می شود. پس تغییر دادن روش کلام و محتوای سخن یکی از مهارت های خوب و شایسه هر فرد است.

۴- عمل نسنجیده

مدیران معتقد بودند؛ که رهبران در محل کار خود باید با عزت، تواضع، و هوشمندانه رفتار کنند. بنابراین رفتار نامناسب شانس شما را تضعیف می کند.

۵- توهین کردن

توهین کردن و دستور دادن، لایق یک رهبر نیست و این یکی از اشتباهات تعجب آوری ست که برخی از طریق اینترنت آن را مرتکب می شوند. یکی از مهم ترین اشتباهات رایج رهبران توهین به همکاران شان از طریق اینترنت است. همینطور قرار دادن تصاویر شخصی که باعث توهین به همکاران یا رقبا می شود نیز از جمله ی این موارد است. پس مراقب رفتار خود باشید.

۶- معاشقه

تقریباً ۵۰ درصد مدیران معتقدند: معاشقه با همکار خود در محل کار باعث خدشه دار کردن نام شما می شود. فرقی ندارد که شما یک خانم باشید یا یک آقا، یک سخن یا اشاره ممکن است باعث سوء تفاهم شود و نام شما را خدشه دار کند.

۷- بی قراری

محققان دریافته اند که بی قراری باعث نقص اعتبار کارمند شده و باعث از دست دادن ارتقاء کارمند به سوی رشد و پیشرفت می شود. اگر در جلسه گوشی در دست گرفتید، یا با موها و لباس خود بازی کردید نشان دهنده ی عدم توجه شما به موضوع مورد نظر می باشد.

۸- اجتناب از ارتباط چشمی

کارشناسان زبان بدن معتقدند که اجتناب از ارتباط چشمی هنگام صحبت با مشتری ممکن است شما را دروغگو نشان دهد یا مشتری معتقد باشد که چیزی را از آن پنهان می کنید. خصوصاً اگر در یک جلسه کسب و کار بودید و به طرف مقابل نگاه نکنید. اما این اتفاق در اینجا کاملاً برعکس است. پس مراقب نوع نگاه خود باشید.

۹- طول دادن صحبت

اگر انسان در رساندن پیام، مختصر و قابل فهم به دیگران ناتوان باشد، پس تاثیر و محتوای کلامی که می خواهد به دیگران برساند ضعیف می شود. برخی از خانم ها در برقراری سکوت به مشکل بر می خورند. آن ها دوست دارند تمام وقت خالی خود را صحبت کنند و این امر آن ها را در دردسر های بزرگی می اندازد. اگر افکار خود را سازمان یافته کنید و با درنگ صحبت کنید فردی با شخصیت و جدی در نظر دیگران جلوه می کنید.

۱۰- خندیدن زیاد و صحبت با صدای بلند

رهبران معتقدند که خنده با صدای بلند مشکل بزرگ در میان خانم هاست. اما صحبت با صدای بلند یکی از مشکلاتی ست که آقایان در آن قرار می گیرند. شایان ذکر است که خنده ملیح و صحبت کردن آرام نشانه شخصیتی هوشیار است.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط