• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

آشنایی با کارآفرین ۹ ساله

کارآفرین ۹ سالهکارآفرین جوان

در بین جوانان و حتی کودکان نیز کارآفرین بسیاری داریم. امروز هم به آشنایی با یکی از این کارآفرینان جوان می پردازیم.

از قدیم گفته اند که چیزهای عالی در بسته بندی و پکیج های کوچک قرار گرفته اند! این گفته، درباره ی ایده ی خوشمزه، جذاب و سالم  Alina Morse کارآفرین جوان کاملاً صدق می کند. این کارآفرین ۹ ساله، با ایده ای برای آب نبات چوبی به روی صحنه آمد.

افتخار صحبت کردن با الینا ایجاد شد و کمی درباره ی محصولش و اینکه چگونه شروع شد با او مصاحبه کردیم. این نوع از آب نبات چوبی که الینا ایجاد کرده بسیار مقوی بوده و اکنون در همه ی فروشگاه های موادغذایی حتی در مطب دندانپزشکی نیز یافت می شود.

 

کارآفرین ۹ ساله

  • چه چیزی به تو الهام داد که به ساختن این آب نبات فکر کنی؟

من می خواستم که یک تفاوتی را ایجاد کنیم و به مردم کمک کنیم تا زندگی راحت تری داشته باشند. می خواستم که به سرپرست ها خصوصاً مادران کمک کنیم. این ایده وقتی به سرم زد که یک روز با پدرم به بانک رفته بودیم و کسی که در آنجا بود به من آب نبات چوبی تعارف کرد. اما پدرم همیشه به من می گفت که من نباید آب نبات بخورم چون مقدار شکری که در آن هست برای دندان هایم بسیار ضرر دارد و سلامت دندان هایم را نابود می کند. در مسیر برگشت، من به پدرم گفتم که اگر آب نبات چوبی سالم تهیه کنیم من هم می توانم از آن بخورم و سلامت دندان هایم را از بین نمی برد. بعد از آن، همواره به دنبال پاسخ برای همین سؤال بودم تا اینکه درست کردیم.

 

  • اولین آب نبات را چطور درست کردید؟

ما تحقیقات زیادی را انجام دادیم تا ببینیم که مواد تشکیل دهنده ی دندان های سالم چه چیزهایی هستند، با بسیاری از دندان پزشک ها صحبت کردیم. به مغازه های زیادی سر می زدیم. به صورت آنلاین هم در حال پیگیری بودیم. تا اینکه بالاخره لیستی را که محتوای آب نباتی که قصد ساخت آن را داشتیم بود تهیه کردیم.

  • چطور شد که فهمیدی محصولی که درست کردی خیلی خوبه؟

خواهر کوچکتر من “لولا” در انتخاب غذاهایی که می خورد بسیار حساس است، من یکی از آب نبات های ساخت خودم را به او دادم و او خوشش آمد. او آب نبات، شکلات های خوب را می شناسد. نام Zollipop “زولی پاپ” را هم او برای محصولی مان انتخاب کرد. من هم فکر می کنم خیلی اسم قشنگی را انتخاب کرده است. ما طعمی را که آب نبات داشت خیلی دوست داشتیم و وقتی با دیگر دوستانم هم شریک شدیم آنها هم علاقه ی خود را ابراز کردند و همه خوششان آمد. اینگونه بود که فهمیدیم خیلی محصول خوبی را ساخته ایم.

  • چطور از یک پروژه ی معمولی به یک کسب و کار تبدیل شد؟

من و پدرم به عنوان اولین اولویت، تمرکز خود را روی آن قرار دادیم. برای آن پکیج طراحی کردیم و سپس در اختیار خرده فروشان قرار دادیم. خوشبختانه موردپسندشان هم واقع شد و واقعاً دوستش داشتند.

  • خانواده ی شما چطور برای ایجاد کسب و کار زولی پاپ رضایت داده و درگیر شدند؟

خانواده ی من خیلی مشوق هستند و همیشه دوست دارند کمک کنند. خودشان هم به طعم ها، رنگ ها و پکیج محصول نظر و پیشنهاد می دادند. من فقط صاحب ایده هستم. پدرم، مشاور من هست. همیشه از او سؤال می پرسم و او به من پاسخ های خوبی می دهد. مادرم هم به من در برنامه ریزی و زمان بندیم کمک می کند همینطور درباره ی بازاریابی برای مادران هم پیشنهاداتی را ارائه می دهد.

  • در سن ۹ سالگی، چطور بین کسب و کار و مدرسه ات تعادل را برقرار می کنی؟

با ایجاد بخش بندی در زمان های بعد از مدرسه ام. یعنی یک سوم از زمانم برای تکالیف مدرسه، یک سوم برای کارهای زولی پاپ و پروژه ها، یک سوم از زمانم هم برای بازی کردن با خواهر کوچکترم است.

  • برای کارآفرینان جوان مثل خودت، چه نصیحتی داری؟

شما می توانید به چیزهای خیلی بزرگی دست یابید، اجازه ندهید که کسی جز این را به شما بگوید! اگر چیزی در ذهن شما گنجانده شده باشد، یعنی توانایی رسیدن به آن هم در شما هست. بزرگتر ها نباید فکر کنند که کودکان کارهای بزرگ را نمی توانند انجام دهند! کافی ست بخواهید و خودتان را باور کنید.

 

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar