آمریکایی‌ها برای بازگشت ایران به بازار نفت جا باز می‌کنند !

شرکت های نفتی آمریکا، تمام بار کاهش تولید نفت را در صورت بازگشت ایران به بازارهای جهانی تحمل خواهند کرد.
۱۷۴۷۴۴۱ 

پایگاه خبری بلومبرگ براساس گزارش شرکت مشاوره ای نفت و گاز ای.تی.بارنی آمریکا در دوبی اعلام کرد: شرکت های نفتی آمریکا، تمام بار کاهش تولید نفت را در صورت بازگشت ایران به بازارهای جهانی تحمل خواهند کرد.این شرکت بین المللی که مقر اصلی آن در شیکاگو است اعلام کرد، تولید نفت آمریکای شمالی، جنوبی و مرکزی می تواند در صورت افزایش تولید نفت ایران و بالا رفتن نسبت هزینه به قیمت، در سال ۲۰۲۰ ، ۱٫۱ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.براساس گزارش این هفته شرکت مذکور، افزایش تولید نفت ایران در سال آینده میلادی بالغ بر ۸۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

براساس گزارش یادشده، قیمت نفت برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، برپایه آن قیمت گذاری می شوند، در سال آینده میلادی در دامنه ۴۵ تا ۶۵ دلار در هر بشکه معامله خواهد شد. قیمت این نفت پایه دیروز (سه شنبه) در حدود ۴۷ دلار در هر بشکه بود.

ریچارد فورست، از شرکای مهم شرکت مذکور، یک شنبه گذشته در دوبی در مصاحبه ای گفت: با بازگشت ایران، پیش بینی ما این است که طول دوره ارزانی نفت از آنچه قبلا تصور می شد، طولانی تر خواهد بود.

وی اظهار داشت: اگر به کشورهای تولید نفت نگاه کنید، خواهید فهمید که این نفت شیل دور از ساحل آمریکا است که باید کاهش پیدا کند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

منبع نوشته:ایرنا

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar