آموختن عادت های خوب در موفقیت چه تاثیری دارد؟

آموختن عادت های خوب باعث موفقیت ما در مراحلی از زندگی می شود. همه ما سعی می کنیم عادت های قدیمی خود را با آموختن عادت های جدید عوض می کنیم.

آموختن عادت های خوب در موفقیت چه تاثیری دارد؟

آموختن عادت های خوب

تلاش برای آموختن عادت های خوب و تمرکز باعث نظم دادن به زندگی خواهد شد. تداوم به ادامه عادت های خوب خیلی از مشکلات را از بین می برد. اما برخی در وجود خود دوست دارند به عادت های قبلی خود باز گردند. شما جزء کدام دسته از این افراد هستید.

تغییر عادت های قدیمی مانند تغییر کل برنامه زندگی است. اما بدون آموختن عادت ها به کارهای اشتباه گذشته خود ادامه داده و روند کار و زندگی خودمان را بهبود نخواهیم داد. به خصوص اگر می خواهید اهداف مهمی را به دست بیاورید. از به دست آوردن چند عادت به طور همزمان خود داری کنید.

انتخاب گزینه های متفاوت، جستجوی شریک

تصمیمات خود را بگیرید. و به گزینه های متفاوتی که انتخاب کرده اید فکر نکنید. پس از آموختن آن ها را به مدت یک ماه تکرار کنید. از تصمیماتی چون این کار را انجام دهم یا خیر دوری بجویید. یک نفر را انتخاب کنید تا برای تبادل عادت های جدید از آن کمک بخواهید. دوستان شما می توانند برای آموختن عادت های خوب و کسب آن ها کمک مفیدی باشند.

با اشتیاق عمل کنید، یادآوری قدم های اولیه

به عادت های خود به عنوان یک عمل واجب بنگرید. از راه های راحت و سرگرم کننده برای رسیدن به این عادت ها استفاده نمایید. همیشه از خود بپرسید چرا این عادت را انجام می دهم؟ و چه احساسی نسبت به آن در این مدت یک هفته دارم؟ آیا این عادت را برای کمک به دیگران انجام می دهید؟ دلیل اساسی انجام و آموختن عادت های جدید چیست؟

 

با قدم های کوچک شروع کنید

عادت هایی را برگزینید که با روتین روزانه خود هماهنگ باشد. اما مراقب باشید به تدریج و قدم به قدم پیش بروید. تا مقاومت داخلی باعث به هم خوردن کارهای تان نشود. سخت ترین راه در آموختن عادت های خوب پایبند بودن به آن هاست. به طور مثال روزی ۵ دقیقه بنویسید. تا مهارت نوشتن تان تقویت شود. ۵ تمرین برای بهبود ریاضی خود انجام دهید. از میوه و سبزیجات در برنامه غذایی خود استفاده کرده تا عادت غذایی خوبی را به دست آورید.

در ابتدای دوره متوقف نشوید، خود را بعد از آموختن عادت های جدید تصور کنید

بهانه هایی که باعث توقف تمرین می شوند را نسازید. به خصوص در ابتدای اول راه، ساده نگرفتن تمرینات باعث موفقیت شما برای آموختن عادت  می شود. خود را در راه رسیدن به موفقیت تصور کنید. تکرار این تصور به ذهن شما کمک خواهد کرد. که آموختن عادت های خوب را قبول کند. و به روش های صحیحی انجام دهد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar