آموزش هنر مذاکره از قدرتمند ترین مردان جهان

آموزش هنر مذاکره

 

آموزش هنر مذاکره

هر مکالمه بین دو شخص می تواند تاثیر فراوانی داشته و منجر به ایجاد پیوندها شود.

کلماتی که در مکالمه به کار می برید و طریقه استفاده از آن ها می تواند شما را فردی باهوش یا احمق، دوست یا دشمن، خجالتی یا شجاع جلوه دهد.
اگر می خواهید برداشت دیگران درباره شما در محیط کار و یا اجتماع خوب باشد و دیگران به شما احترام بگذارند پس طریقه مکالمه شما با دیگران بسیار مهم است.
قدرتمندترین مردان جهان آموزش های معینی درباره نحوه مکالمه خود می بینند، اما از شخصیت خود به این آموزش ها تکنیک هایی را اضافه می کنند که آن ها را برتر از دیگران نشان دهد، اگر می خواهید سبک مکالمه خود را تغییر دهید می توانید از این راهنمایی ها استفاده کنید.

آن ها چیزی با ارزش برای صحبت کردن دارند

از مهم تربن اصول اولیه در مکالمه، داشتن صحبتی با ارزش است. اگر این تکنیک را یاد ندارید صحبت نکنید! این نقطه نشان دهنده این نیست که شخصیت های قدرتمند همیشه و به شکل مداوم درباره ایده های مهم خود صحبت کنند؛ اما درباره این موضوع فکر می کنند و می بینند که آیا نقطه ای که می خواهند درباره آن صحبت کنند مهم است یا خیر! و اگر مهم نباشد سکوت می کنند، هر ایده ای که در فکرتان مطرح می شود با ارزش نیست! باید قبل از ارائه هر مکالمه خوب فکر کنید.

از سکوت نمی ترسند

اهمیت سکوت را درک می کنند و از آن نمی ترسند. آن ها معتقدند لحظاتی سکوت بهتر از مکالمه ای ست که باید در آن سکوت کنید. آن ها از مقاطع صوتی مانند “آ ،ا” استفاده نمی کنند، و ترجیح می دهند قبل از مکالمه خوب بیندیشند تا اینکه از متن های صوتی اضافه استفاده کنند.

بر گفتگو تسلط پیدا نمی کنند!

به جای گفتگو کردن در طول زمان، به دیگران اجازه می دهند آن ها هم صحبت کنند و به گوش دادن اکتفا می کنند. اگر شرایط را مناسب دیدند سوالات مهمی که دارند را مطرح می کنند، چیز شگفت انگیز در این نقطه این است که این طریقه فقط به ادبیات صحبت کردن مربوط نمی شود بلکه باعث می شود دیگران نیز احساس قدرت بیشتری کنند، بحث درباره خود شما باعث تحریک مغز و لذت بردن آن می شود، و دیگران احساس می کنند که موضوع به نفع آن ها تمام شده در صورتی که موضوع به نفع شما تمام می شود.

مستقیماً بحث نمی کنند

به این جملات تکیه نمی کنند مانند: ” من با این کار موافق نیستم” یا ” چیزی که می گویید کاملاً اشتباه است” بلکه با تکنیک های دیگر نظر خود را ثابت می کنند، تکنیک آن ها نتایج مثبتی را برای آن ها به همراه دارد مثلاً از جمله ” می توانم نظر شما را در اینجا ببینم، استفاده می کنند و در جواب می گویند “اما ابزار دیگری هم برای این کار وجود دارد” و به این شکل نظر خود را ثابت می کنند.

از کلمات ساده استفاده می کنند

از شعارها و یا کلمات غیر عمومی استفاده نمی کنند، بلکه از کلمات ساده در مکالمه خود استفاده می نمایند. با استفاده از کلمات و شعارهای خاص طرف مقابل احساس می کند که شما قصد دارید دانش خود را به او اثبات کنید، قوی ترین مکالمه ها، مکالمه هایی هستند که با ساده ترین کلمات بتوان ایده های خود را به دیگران رساند.

تغییر در تن صدا

استفاده از یک طبقه صدا (تن صدای یکسان) در بحث باعث می شود مکالمه شما خسته کننده به نظر بیاید، مثلا بحث با صدای پایین باعث می شود که دیگران به آنچه که می گوئید بی اهمیت شوند، اما صحبت با صدای بلند ممکن است از شما انسانی نابالغ در چشم دیگران بسازد، مانند کودکی می شوید که داد می زند تا دیگران به او توجه کنند، پس صحبت با تن های مختلف صدا باعث می شود مخاطب شما به صحبت شما اهمیت دهد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
ناهید عساکرهامین
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امین
مهمان
امین

سلام بسیار مطلب مفیدی بود و به من خیلی کمک کرد ممنونم