آموزش کارکنان به صورت موثر چطور امکان پذیر است؟

آموزش کارکنان به صورت موثر چطور امکان پذیر است؟

 

آموزش کارکنان

آموزش کارکنان خودِ شما به چه صورت است؟ شاید هم صاحب کسب و کار خود نیستید و برای شرکت دیگری کار می کنید. در این صورت بگویید آیا از نحوه آموزش کارکنان در جایی که مشغول به کارید راضی هستید؟ ایده های خود را در این خصوص می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

فرض کنید دیروز یک روز  طولانی برای شما و همکارتان بوده است. همراه با بقیه تیم فروش،  حدود پنج ساعت را صرف یادگیری در مورد یک نرم افزار جدید کرده اید که قرار است کار شما را  آسان تر کند.

اگر چه کمی از تمام اطلاعاتی که باید پردازش کنید از یادتان رفته اند، اما شما و همکارتان، هیجان زده به سراغ استفاده از آموخته هایتان می روید. پشت میز خود می نشینید و نرم افزار جدید را روی کامپیوترهای تان باز می کنید. پس از لحظه ای، با نگاهی پرسشگرانه به همکارتان خیره می شوید و می پرسید:

“-  یادت هست که باید اولین مرحله چیکار می کردیم ؟”

“- نه.”

روش های آموزشی سنتی انتظارات را برآورده نمی کنند. در نظرسنجی ۲۰۱۵ InterCall از بیش از ۲۰۰ کارمند، یک سوم از آنها گفته اند تکنیک های شرکت آنها باعث استفاده موثر از زمان نمی شود و یک سوم دیگر نیز بیان کردند که تکنیک های شرکت آنها جالب و یا درگیر کننده نیست!

خوشبختانه، با پیشرفت تکنولوژی، در حال حاضر برای کارفرمایان استفاده از انواع مدل های آموزش تعاملی که تکنیک های مختلف یادگیری را ارائه می دهند، راحت تر شده است. با ترکیب مخلوطی از روش های آموزشی، کارفرمایان می توانند روش های بسیار موثرتری را ایجاد کنند تا به نیروی کار خود مهارت های لازم را بدهند و آموزش کارکنان بهبود می یابد.

در اینجا چهار روش برتر برای آموزش کارکنان و مزایای هر یک از روش ها شرح داده می شود:

  1. آموزش شخصی و آموزش آنلاین را ترکیب کنید

هر یک از روش های آموزش شخصی و آموزش آنلاین مزایای مربوط به خود را دارند. در نظر سنجی InterCall  فوق الذکر نشان داده شد  که ۵۰ درصد از کارفرمایان بر این باورند که آموزش شخصی به آنها در حفظ اطلاعات کمک می کند. این بدان معنی است که مربی قادر خواهد بود تا با موارد اصولی به کارکنان پاسخ دهد.

اما پس از آن که مربی دفتر کار را ترک می کند و کارکنان سعی می کنند مهارت های جدید خود را به کار گیرند، چه کسی سردرگمی ها را حل خواهد کرد؟ احتمالا به همین دلیل است که ۴۸ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند هنوز هم می خواهند توانایی بررسی محتوا را در زمان دیرتر داشته باشند.

با ترکیب منابع شخصی و آنلاین، کارکنان قادر به درک کامل تری از اطلاعات در طی آموزش خواهند بود و یک مرجع خواهند داشت تا در صورت بروز هر گونه مسئله ای به آن مراجعه کنند.

  1. آموزش عملی داشته باشید.

در نظرسنجی سال ۲۰۱۳Skillsoft  از بیش از ۱۰۰۰ کار ، ۳۳ درصد گفته اند که ترجیح می دهند با احساس کردن یا تجربه چیزی که در مورد آن یاد می گیرند، آموزش ببیند. آموزش عملی به کارکنان این فرصت را می دهد تا آنچه را که یاد می گیرند، قبل از تبدیل آنها به مهارت های لازم برای انجام وظایف روزانه، امتحان کنند.

در صورت امکان، اجازه دهید کارمندان مهارت های جدید خود را در یک محیط کنترل شده، امتحان و تجربه کنند. این کار کمک خواهد کرد تا آنها بدون ریسک کردن روی بی تجربگی که منجر به اشتباهات وحشتناک می شود، اعتماد به نفس خود را شکل دهند.

 

  1. برنامه های آموزشی راه دور را ترکیب کنید.

در حال حاضر موقعیت های بیش تر و بیش تری با برخی انعطاف پذیری های موقعیتی به وجود آمده است. داده های Global Workplace Analytics در ماه سپتامبر نشان داد که ۲۵ درصد از کارکنان آمریکایی تا حدودی کار از راه دور انجام می دهند.

با توجه به اهمیت آموزش، تعجب آور است که در نظرسنجی ۲۰۱۴ Brandon Hall از بیش از ۵۰۰ شرکت ، تنها ۱۰ درصد آنها، سطح بالای استفاده از ظرفیت یادگیری از راه دور را گزارش دادند.

برنامه های آموزشی راه دور نه تنها اطمینان می دهد که دورکاران نسبت به آخرین اطلاعات به روز هستند، بلکه به هر کارمند گزینه ای برای یادگیری در محیطی می دهد که در آن احساس راحتی می کنند و هیچ نوع عامل حواس پرتی ندارند. حتی اگر درصد کمی از دفاتر کار تصمیم به تکمیل آموزش در خانه بگیرند، به این معناست که زمان کاری کم تری روی آموزش صرف شده است.

 

  1. به کارکنان اجازه دهید تا سرعت یادگیری خودشان را داشته باشند

هر کسی سرعت یادگیری مربوط به خود را دارد، اما اکثر شرکت ها در هنگام طراحی برنامه های آموزشی به این واقعیت توجه نمی کنند. در نظر سنجی ۲۰۱۴ Association for Talent Development از ۳۴۰ سازمان نشان داده شد که تنها ۱۶ درصد از شرکت های پاسخ دهنده، از روش های آموزش آنلاین استفاده می کنند که اجازه می دهد تا کارمندان سرعت یادگیری خود را داشته باشند.

وقتی کارکنان قادر نباشند اطلاعات آموزشی را به روشی که ترجیح می دهند، بررسی کنند، مجبور به نادیده گرفتن و رد کردن سریع موضوعات پیچیده می شوند. این کار همچنین به کارمندان فرصتی برای پردازش آموخته هایشان نمی دهد، فرصتی که بخش مهمی از فرایند یادگیری است.

مطالعه ی سال ۲۰۱۵ دانشگاه هاروارد نشان داد که کسانی که از آنها  خواسته شد یادگیری را متوقف کنند و وظیفه ای را که همین لحظه انجام داده اند، باز تاب دهند، نسبت به  کسانی که فقط آن وظیفه را تمرین کرده بودند، نرخ بهبود و پیشرفت بسیار بیش تری داشتند.  بنابراین با زمان دادن و تشویق کارکنان به فکر کردن در مورد کاری که انجام می دهند، یادگیری سریع تر و بیش تر تقویت خواهد شد.

علاوه بر این، پلت فرم های آموزشی مانند Tasytt ، اضافه کردن کمک کننده های خود کارمندان را به مواد آموزشی آسان می کند و برای انجام این کار به آنها پاداش می دهد. به عنوان مثال، پس از تکمیل یک واحد آموزشی، کارمند می تواند ورودی خود را بازتاب داده  و با دیگران به اشتراک بگذارد. این امر نه تنها باعث جذاب تر شدن آموزش می شود، بلکه تضمین می کند که هر یک از کارکنان به درستی آنچه را که یاد می گیرند، پردازش می نمایند.

 

نویسنده: Heather R. Huhman

متخص موسس Come Recommended

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar