• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

آمیخته بازاریابی گردشگری چه کاربردی در بازار کار دارد؟

آمیخته بازاریابی گردشگری

آمیخته بازاریابی گردشگری مفهوم جالبی دارد. در واقع متغییرهایی که توانایی تحکم و تنظیم آن را در هر منطقه ی گردشگری به دست بگیریم آمیخته بازاریابی گردشگری ست. مانند هتل، رستوران، کارشناس گردشگری و سفر، شرکت های نقل و انتقال و سایت های گردشگری طبیعی و انسانی.

آمیخته بازاریابی گردشگری

در آمیخته بازاریابی گردشگری به موارد زیادی اشاره می شود. به طور مثال رستوران ها، هتل ها، شرکت ها و از این قبیل مکان ها را مورد هماهنگی و تنظیم قرار می دهند. تا برای بازار مورد هدف و نیازهای آن آمادگی داشته باشد.

محصولات گردشگری

محصول گردشگری به عنوان اولین عنصر آمیخته بازاریابی گردشگری به شمار می رود. با وضع استراتژی هایی محصول گردشگری را ترویج، قیمت گذاری و توزیع دهید. این استراتژی ها می توانند شامل منابع طبیعی و انسانی باشد. منابع طبیعی هدیه خداوند است. و منابع انسانی محصولاتی هستند که بشر تولید می کند. و به مکان های عمومی چون هتل ها و رستوران ها و … ارائه می دهد.

محصولات گردشگری به مجموعه ای از عناصر موجود در کشورها گفته می شود که منبع خوبی برای جذب توریست هستند. و کشورها برای ایجاد تاثیر روی گردشگر از این محصولات بهره می برند. طراحی محصولات گردشگری به کیفیت و وفور این محصولات و توانایی کشورها در تامین این محصولات تکیه می کند. مسئولیت تامین این محصولات را شرکت های گردشگری و سفر طبق امکانات و توانایی تامین می نمایند.

محصولات گردشگری خصوصیاتی دارد که پراهمیت ترین آن ها عبارتند از؛

– انتقال یا ذخیره محصولات گردشگری

– ارائه خدمات گردشگری با حضور توریست

– تولید و مصرف در یک زمان و مکان انجام می شود.

– امکان تعویض برخی محصولات گردشگری

– عدم سخت گیری در تحویل محصولات مورد مصرف گردشگری

– تولید محصولات برای مقصد های متعدد.آمیخته بازاریابی گردشگری ترکیبی از ارائه انواع خدمات است به همین دلیل برخی از تولیدات در این بخش را به صورت جداگانه و مستقل تولید می کنند.

– روئیت قطعات محصولات گردشگری، زیرا سلیقه های گردشگران با هم متفاوت بوده و این امر در قانع کردن آن ها تاثیر دارد.

– برخی محصولات گردشگری مانند آثار با مرور زمان ارزش و اهمیت آن افزایش می یابد.

– برخی محصولات گردشگری با مرور زمان و اوقات فراغت تغییر می کنند، برای همین در فصل های خاصی قابل بازدید هستند.

* مهم ترین راه های توسعه محصولات گردشگری عبارتند از؛

۱_ توسعه نقاط ترویج گردشگری از طریق اتفاقات رسمی و تشویق فعالیت های فرهنگی، استفاده از فرصت ها و ارتباطات عمومی در مناسبت ها

۲_ بالا بردن تخصص کارکنان در تولیدات گردشگری از طریق دانشگاه ها و مراکز تخصصی، آموزش کارکنان از طریق دوره های مختلف برای هتل های گردشگری

۳_ تقویت و آگاهی کارکنان برای گردشگری از طریق تاسیس مراکز دوستانه

۴_ بالا بردن سطح خدمات گردشگری در زمینه های سلامت، گمرک، تغییرات خرید و

۵_ ارائه خدمات امنیتی با کمک پلیس برای گردشگران هر کشور

قیمت گذاری گردشگری

قیمت گذاری در آمیخته بازاریابی گردشگری یک عنصر متغییر است. می توانید برای این بخش از بازاریابی به طراحی های فراوانی روی آورید. قیمت های معقول و مورد قبول گردشگران مقابل مکان و یا هر خدمات دیگر. بازاریابان توریستی خدمات متنوعی با قیمت های متفاوت را در بازارهای مختلف ارائه می دهند. هزینه ها ارزش هر چیزی را مشخص می کند.

* عوامل موثر در قیمت گذاری گردشگری

– هزینه های فعلی محصولات گردشگری

– پروژه ها و تنظیمات دولتی

– قدرت خرید توریست ها

– تاثیر شرایط اقتصادی و رقابت

استراتژی کاهش قیمت یک استراتژی رقابت آمیز و نوآور در بین شرکت های گردشگری به شمار می رود. این روش در شرکت های کوچک و تازه کار بیشتر کاربرد دارد و باعث کاهش قیمت محصولات فعلی می شود.

ترویج محصولات گردشگری

ترویج محصولات گردشگری تمرکز اساسی و فعال برای انتقال ایده ها، منافع و فاید به توریست هاست. به صورتی که عملیات ترویج محصولات به عملیات آشنایی توریست، تاثیر گذاری و قانع کردن برای افزایش درخواست محصول شهرت دارد.

ترویج گردشگری برای انتقال اطلاعات بازار هدف محصولات گردشگری، جذب گردشگر و تمرکز روی جوانب مالی، تقویت جوانب انتقال اطلاعات و ... صورت می گیرد.

بیشتر شرکت های گردشگری از بازاریابی الکترونیکی برای بازاریابی محصولات و خدماتی که ارائه می دهد بهره می برند. تا اهداف زیر را برای خود محقق سازد؛

افزایش فروش، سلامت بازاریابی فروش، ارائه هزینه های ارتباطات کارکنان، ورود به بازارهای جدید و فروش برنامه های گردشگری در تمام کشورها، ارائه خدماتی از قبیل ارائه بلیت، جمع و ارائه اطلاعات مربوط به کارکنان و رقبا، آشنایی با بازخورد رفتار مشتریان درباره محصولات، پاسخگویی سریع و پشتیبانی درباره درخواست ها و پروژه ها، خلق تصوری خوب در ذهن مشتری از شرکت، تحقق فرصت های خوب برای ورود به بازارها و همکاری با شرکت های بزرگ، سرعت انتشار تبلیغات محصولات شرکت، کاهش زمان اتلاف شده در بازار.

توزیع مکان گردشگری

توزیع مکان گردشگری به عنوان فعالیتی مهم و همه جانبه در آمیخته بازاریابی گردشگری شناخته می شود. در واقع توزیع مکان به توریست کمک می کند هر آن چه که به نفع اوست طبق درخواست شخصی به دست آورد. مکان گردشگری مرکز اساسی برای موفقیت محصولات و خدمات گردشگری به شمار می رود.

شبکه های توزیع مکان گردشگری چند دسته هستند این بخش ها عبارتند از؛

۱_ مشتریان

توافق مشتری برای توزیع مستقیم مکان بدون واسطه، در این بخش خدمات به طور مستقیم به توریست ارائه می شود، یکی از فواید این بخش نظم و سادگی و تحکم روی فروش است.

۲_ مشتریان و عوامل فروش

عوامل فروش روی واردات و فعالیت های فروش تمرکز دارند، به صورتی که در این بخش واسطه ای بین توریست و فروشنده پدید می آید، و مشتری خدمات متفاوت و خوبی با قیمت و کیفیتی خوب به دست می آورد این بخش ویژه سفرهای دسته جمعی ست.

۳_ مشتریان، عوامل فروش، سازمان های گردشگری

عوامل فروش شروع به تنظیم درخواست های گردشگران می کنند، سازمان های گردشگری توقع درخواست رفت و آمد ها را کنترل می نمایند، و در این بخش دو واسطه بین موسسه و گردشگر به وجود می آید. آمیخته بازاریابی گردشگری در اقتصاد و توسعه هر کشوری تاثیر دارد پس آن را جدی بگیرید و به این نکات عمل کنید.

[تعداد: 9   میانگین:  4.2/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar