آنچه می بایست قبل از دستیابی به موفقیت بدانید

دستیابی به موفقیت

 

آنچه می بایست قبل از دستیابی به موفقیت بدانید

 

در مسیر دستیابی به موفقیت ، همیشه حصرت موفقیت دیگران را می خوریم. بدون این که فکر کنیم دیگران چگونه به موفقیت دست یافتند. فرد موفقی درباره موفقیت سخنرانی می کند. و شما سعی می کنید به سخنان او عمل نمایید. اما با گذشت زمان از خود می پرسید چرا من به آرزوهای خود نرسیدم؟ و آن مرد موفق روز به روز ثروتمندتر می شود.

موفقیت سفری سخت و پر مخاطره است. در این سفر با تصمیمات سخت مواجه می شوید. و شکست های فراوانی می خورید. اما در مقابل همه شکست ها مهارت های شما توسعه می یابند. و تجربه شما افزایش خواهد یافت. سختی کار فقط برای شما نیست. هر انسانی تا تلاش نکند به موفقیت دست نمی یابد. اگر دستیابی به موفقیت برای شما اهمیت دارد، باید با شکست های زیر روبرو شوید و آن ها را پشت سر بگذارید.

از شکست احساس درد خواهید کرد

هر فرد موفقی درد شکست را تجربه کرده است. شکست پایه موفقیت انسان های بزرگ بوده. موفقیت با نشستن در خانه حاصل نمی شود. هر قصه موفقیتی سختی های فراوانی را پشت سر گذاشته است. از هر ساعت و روز خود برای آموختن مهارت ها و توسعه خود استفاده کنید. بدون شک افرادی که شکست می خورند به طور مداوم ناامید می شوند. حتما همیشه از خود می پرسید من که همیشه شکست می خورم پس چرا این کار را ادامه دهم. احساس ناامیدی ما را ضعیف کرده و از دستیابی به موفقیت باز می دارد. در حالت ناامیدی باید توانایی و قدرت خود را به دست بگیریم و نگذاریم این احساس شما را از پای در آورد. صدایی که درون شما از خستگی دم میزند را نابود کنید. با گوش دادن به این صدا روز به روز خسته تر خواهید شد.

همه روابط خود را از دست می دهید.

با موفقیت خود چند دسته از همراهانتان را از دست می دهید.

اولا؛ کسانی که موفقیت شما را دوست ندارند.

دوم؛ کسانی که وقت خود را با آن ها می گذراندید.

سوم؛ کسانی که به ایده های شما ایمان ندارند.

همیشه انسان ها برای به دست آوردن موفقیت، کسانی را از دست می دهند و یا کنار می گذارند این یک قانون است، هر چه قدر موفقیت شما افزایش یابد افرادی که چشم موفقیت شما را ندارند بیشتر می شود. دستیابی به موفقیت به تلاش و فداکاری نیاز دارد. با غرق شدن در کار و تلاش برای موفقیت نشست و برخواست های ما با دیگران کم می شود. در این راه افرادی را که به ایده های شما ایمان ندارند از دست خواهید داد و با دوستانی که بیشتر وقت خود را با آن ها می گذراندید قطع رابطه خواهید کرد. البته دوستان صمیمی همیشه در کنار ما می مانند. هر چه به قله موفقیت نزدیک تر شوید افرادی که شما را باور نداشتند و به موفقیت تان ایمان نداشتند کم و کمتر خواهند شد.

 

همه به سوی شکست می روند.

یک سخن حکیمانه هست که می گویند؛ آرزوهای خود را محکم در آغوش خود بکشید، زیرا اگر آرزوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید طمع کاران آن را از شما خواهند دزدید و مانند لباس می پوشند. ذهن انسان همیشه به سوی تفکر منفی سوق داده می شود. وقتی در راهی پا می گذارید که کسی پا نگذاشته باشد مردم زیادی که دید بدی به راه شما دارند مقابل شما خواهند ایستاد. این انسان ها ترس ها را به درون شما تزریق می کنند و امید شما را نابود می سازند.

همه بدون دلیل از شما بیزار می شوند.

” چرا از موفقیت دیگران ناراحت می شوید و شکست آن ها را دوست دادید؟

پاسخ واضح است. ” من یک بازنده هستم پس شما هم باید بازنده باشید”.

این گونه آدم ها به راهی برای یافتن موفقیت نمی اندیشند بلکه راه شما را سخت و دشوار می کنند. حقیقت این است، مردم آدم های موفق را دوست ندارند. برای ارتباط بهتر با مردم آموزش ببینید موفقیت برای تمام دشمنان شما بهترین انتقام گیرنده است بگذارید همه شما را فردی بزرگ ببینند.

گاهی به خودمان شک می کنیم، ممکن است برایتان پیش آمده باشد وقتی پروژه ای را شروع می کنید از ۱۰ بار ۹ بار به کار خود شک خواهید کرد که آیا کار من درست است؟ مقاومت درونی شما تا چه اندازه ای ست؟ همه انواع شک ها درون شما جنگی برپا خواهند کرد. پس به همه چیز شک می کنید چون دوست ندارید راه اشتباهی را پیش بروید. در این موقعیت ها شک را دوست خود ندانید زیرا می تواند موفقیت شما را نابود کند.

امیدوارم در مسیر دستیابی به موفقیت ثابت قدم و استوار باشید.

بیشتر بخوانید:

اهمیت نگرش برای دستیابی به موفقیت

رازهای موفقیت وارن بافت و بیل گیتس

درس های موفقیت : چگونه با انجام کارهای موردعلاقه پول کسب کنیم؟

رازهای موفقیت و عادت های صاحبان کسب وکار موثر و موفق

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar