هر آنچه باید درباره ی علامت تجاری (لوگو) بدانید

 علامت تجاری (لوگو)

علامت تجاری (لوگو)

یکی از مهم ترین راه های شناخت هر محصول، علامت تجاری یا لوگوی محصول هست. لوگو مانند ابزاری ست که موفقیت شرکت های بزرگ و کوچک را در بازارهای تجاری به نمایش می گذارد.

  • تعریف لوگو

علامت برجسته ای که شرکت ها برای محصولات خود به مشتری و مردم ارائه می کنند و به عنوان رمز، شعاری است که می تواند در انواع رنگ ها برای مردم ارائه شود. لوگو مانند قولی است که فروشندگان به مردم می دهند.

  • اهمیت لوگو

اگر می خواهید در کار خود پیشرفت کنید و نسبت به رقبای خود در مقام اول قرار بگیرید؛ باید برای شرکت خود لوگوی مناسبی انتخاب کنید. لوگو مانند عکسی است که شما به مشتری می دهید. درون آن حرف های زیادی برای گفتن دارد و اعتماد بین شما و مشتری را محکم تر می کند. این امر سبب فروش بیشتر شما خواهد شد.

  • لوگو و قیمت گذاری خاص محصول

استراتژی ساخت لوگو به این بستگی دارد که کی، کجا و برای چه کسی می خواهید شعار خود را منتقل کنید. لوگوی مناسب به بالا رفتن قیمت محصول شما کمک می کند. مانند شرکت کوکا کولا! این شرکت به علت لوگوی قوی خود هر چه قیمت محصولات خود را بالا ببرد باز هم فروش بالایی دارد.
تعریف لوگو مانند رفتن به مسافرت برای کشف محصول مهمی است.

به این سوالات پاسخ دهید:

  • هدف شما از پروژه ای که دارید چیست؟
  • فواید محصول و خدماتی که عرضه می کنید چیست ؟
  • مردم درباره محصول شما چه فکری می کنند؟
  • صفاتی که برای محصول خود در نظر گرفتید چیست؟

_اینک تعریف لوگو امری مهم شد:
۱_شخصیتی برای لوگوی خود از طریق یک شعار مناسب خلق کنید. شعاری که معنی آن مانند جواهر ارزشمند باشد. لوگوی شما باید به طریقه ای ساخته شود که در چشم دیگران زیبا و جالب به نظر بیاید.
نامی را برای آن انتخاب کنید که یادآوریِ آن، آسان باشد.
۲_نامه ای را که می خواهید به وسیله ی آن پیام خود را به مشتریان برسانید بنویسید تا نظر آنها درباره لوگو به شما کمک کند.
۳_لوگوی خود را حمایت کنید تا رقیبان شما از آن کپی برداری نکنند!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar