آگهی کاریابی واقعی و غیر واقعی کدامند؟

آگهی کاریابی واقعی

آگهی کاریابی واقعی

آیا شما هم با آگهی های غیر واقعی رو به رو شده اید؟ آگهی کاریابی واقعی یا غیر واقعی کدامند؟!

شرکت بزرگی در جستجو و جذب فارغ التحصیلان با حقوق بالا برای کار است. از ویژگی های بارز این شرکت می توان تامین بیمه، قرار دادن سرویس رفت و آمد رایگان و عدم نیاز به سابقه کار را نام برد. برای اطلاعات بیشتر نام و شماره تلفن خود را به ایمیل مورد نظر ارسال کنید. آیا تا به حال چنین آگهی هایی روبرو شده اید؟ ممکن است در نشریات یا شبکه های اجتماعی چنین آگهی هایی را مشاهده کرده باشید. و احساس کرده اید که چه فرصت خوبی برای شما به وجود آمده است. سپس فورا اطلاعات خود را ارسال کرده اید. اما متاسفانه در دام چند کلاه بردار افتاده اید. ممکن است روزانه خیلی از این آگهی ها را ببینید. مردم از فرط بیکاری و فشارهای زندگی این آگهی را فرصت بزرگی می دانند. و از اطلاعات خود را برای افراد مجهول ارسال می کنند. در این مقاله تفاوت آگهی کاریابی واقعی و غیر واقعی را برایتان توضیح می دهیم.

 

* حتما با خود فکر می کنید که چرا این آگهی ها غیر واقعی هستند؟

اولین علامت؛ هویت آگهی

نام کسانی را که از طریق تلفن با شما تماس می گیرند حفظ کنید. تا در صورت تماس مجدد نام آن ها را به خاطر داشته باشید. هنگامی که شماره ای ناشناس با شما ارتباط برقرار می کند برای پاسخگویی دچار تردید خواهید شد. اگر به این شماره پاسخ دهید احتمالا با شخصی روبرو می شوید که نه تا به حال نام او را شنیده اید نه صدای او را. حاضر هستید با کسی کار کنید که نه نام او را می دانید و نه شرکت مورد نظر؟ این نوع شرکت ها گاهی نام های واقعی خود را به مردم نمی گویند. تا مردم به آن ها اعتماد نمایند. اگر برای استخدام به چنین شرکت هایی مراجعه کرده اید و احساس کردید سعی دارند چیزهایی از شما پنهان کنند. آن مکان را ترک کنید.

علامت دوم؛ شرط هایی که به همه گفته می شود.

آگهی هایی که در آن نوشته می شود: در جستجوی فارغ التحصیلان در همه رشته ها هستیم. کدام نوع کار است که به همه تخصص ها نیاز دارد؟ و آیا همه این افراد با تخصص های گوناگون در یک محل کار کنار هم مشغول می شوند؟ این نوع کارها در جستجوی هزاران درخواست کننده هستند که اطلاعاتی از آن ها بگیرند. این شرکت ها اطلاعات شما را می گیرند. و در مقابل هیچ چیزی به شما نخواهند داد. در دام چنین افرادی قرار نگیرید.

علامت سوم؛ وصف حقوق شما

شرکتی در جستجوی فارغ التحصیلان در همه رشته ها با حقوق بالا و شرایط باور نکردنی ست. کدام کار است که همه شرایط ایده آل را در خود جای می دهد؟ به نظر شما این آگهی منطقی و عاقلانه می باشد؟ مبلغ حقوق شما چقدراست؟ شرکت های بزرگ و موفقی که بیش از ۱۰ سال تجربه دارند شرایط کاملی در اختیار کارکنان خود قرار نمی دهد. پس بدون تحقیق چنین آگهی هایی را باور نکنید.

علامت چهارم؛ معیارهای انتخاب

کدام کسب و کار در ساده ترین بخش خود به سابقه نیاز ندارد؟ چگونه در آگهی ها سابقه به عنوان رکن اساسی کار ذکر نشده؟ ممکن است این آگهی برای فارق التحصیلان نمونه باشد. نه افردی با هر مدرک تحصیلی! چه کسب و کاری به سابقه نیاز ندارد؟ اگر سابقه جزء دلایل اساسی موفقیت کسب و کارها نباشد. پس چگونه در دیگر موسسه ها شما را استخدام نمی کنند؟ به تمام نکات مثبت انتخاب یک کارمند توجه داشته باشید و عاقلانه انتخاب کنید. آگهی کاریابی واقعی معیارهای انتخاب واضح و معقولی دارند.

علامت پنجم؛ اشاره هایی شک برانگیز

در آگهی سابق نوشته بود، ” به ایمیل ما پیام ارسال کنید” ممکن است آگهی استخدام برای یک بازاریاب باشد. و تنها ابزار ارتباطی شما از طریق فیس بوک است. ممکن است این فرصت کاری واقعی باشد. اما این روش ارتباط متناسب نیست. چرا باید اطلاعات شخصی خود را به حساب شخصی شما ارسال کنم؟ ایمیل رسمی شرکت را ارسال کنید تا رزومه کاری خود و اطلاعات تماس خود را به آن ارسال کنم. برخی در شبکه های اجتماعی آگهی های غیر واقعی قرار می دهند تا تعداد فالوورهای خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهند. آگهی کاریابی واقعی به هیچ عنوان شک برانگیز نیستند.

این تفاوت آگهی کاریابی واقعی و غیر واقعی بود امیدارم مفید واقع شود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar