آیا هنرمندان در کارآفرینی موفق هستند؟

هنرمندان در کارآفرینی موفق هستند؟

 

هنرمندان در کارآفرینی موفق هستند؟

با توجه به دیدگاه تعدادی از کارشناسان، تبدیل استعداد شخصی به کار تمام وقت طرح وحشتناکی به شمار می رود. اما بسیاری از هنرمندان و پیشگامان آثار هنری با این دیدگاه موافق نیستند. برعکس؛ برخی از هنرمندان که ثروتمند نیستند و امیدی هم برای به دست آوردن کسب و کار تجاری را در خود نمی بینند. برخی از هنرمندان منحصر به فرد و خلاق هم حضور دارند که ثروت فراوانی از کارآفرینی به دست آورده و نیروی واقعی در اقتصاد ملی و حتی جهانی به حساب می آیند.

در بریتانیا، به عنوان مثال؛ رشد و نرخ اقتصاد خلاق در سال ۲۰۰۷ در مقایسه با اقتصاد دیگر کشورها دو برابر بوده است. به لطف توسعه و پیشرفت اینترنت ” کسب و کار آزاد” هزاران مبتکر با کمترین زمان توانستند بیش ترین ثروت را از آن خود کنند. یکی از این دسته هنرمندان هستند. می توانیم بسیاری از تاجران، معلمان، وکلاء و حتی ناشران کتاب ها را به این دسته ی هنرمندان اضافه کنیم.
کارآفرینان خلاق چرا با بنیانگذاران تاجر متفاوت هستند؟ یک کارشناس اقتصادی و علمی در دانشگاه هاروارد به نام ریچارد کایوز درباره این موضوع به شکل زیر برای شما توضیح می دهد.

 

۱- هنر برای استفاده هنری است یا اهداف تجاری: هنرمندانی هستند که صادقانه و با احساس، اهداف هنری خود را دنبال می کنند و دنبال کار بازاریابی به عنوان شغل دوم نیستند. البته این موضوع به خود هنرمند باز می گردد که به دنبال ساختن مخاطب برای خود باشد یا به دنبال جذب مخاطبان از بازار تجارت بگردد! در این صورت است که هنرمند می تواند اهداف شخصی و هنری خود را دنبال کند.

 

۲- کارکنان خلاق به محصولات خود اهمیت می دهند: احساسات هنرمند برای محصول خود می تواند مانند جادو در کسب و کار معجزه کند، اما احساسات هنرمند ممکن است در ترویج محصول و کسب و کار هدف هنرمند را از بین برده و یا کمتر کند. پس تمام عوامل این موضوع را جدی بگیرید.

۳- برخی از محصولات خلاق به مهارت های متنوع نیازمند هستند: قدرت بیان یکی از توانایی های منحصر به فرد هنرمند است و هر چقدر این قدرت متنوع باشد عامل برتری کار افزایش می یابد. در نتیجه تولید و خدمات محصول در مقیاس بزرگتر انجام شده و بیشتر به چالش کشیده خواهد شد.

۴- محصولات برتر: محصولات برتر در نوع خود، منحصر به فرد بوده و در مقایسه با دیگر محصولات همیشه برتر خواهد بود. این برتری، ماهیت مزایا و عیوب محصول را برای هنرمند به هنگام رسیدن به مخاطبانی که سعی می کند به وسیله آن ها به توسعه برسد ظاهر می شود.

۵- مهارت های متفاوت: ممکن است یافتن مهارت های کسب و کاری که از هنرمند می خواهید برای او سخت باشد مانند؛ تولید محصولی خاص!

۶- زمان مسئله اساسی است: زمان هنرمند یکی از دارایی ارزشمند و محدود اوست.

۷- ذخیره سازی محصولات: در بسیاری از موارد، محصولاتی که هنرمند تولید می کند نیاز به فضا برای ذخیره سازی دارد. درست عکسِ موسیقی که اگر تولید شد باید آن را در فضای مجازی از طریق اینترنت پخش کنید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar