• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

ابداع و نوآوری داشتن، فراتر از ایجاد محصولات جدید در بازار است

ابداع و نوآوری

ابداع و نوآوری

توانایی یک سازمان برای ادامه ی فعالیت با توانایی اش در ابداع و نوآوری تعیین می شود. شرکت ها باید به طور مداوم خودشان را با تغییر بازار، تغییر فن آوری و تغییر عادات و سلایق مصرف کننده وفق دهند. ابداع و نوآوری کاری است که همواره باید انجام دهیم.

نوآوری فراتر از محصولات جدید است

نوآوری چیزی بیشتر از یک ایده برای محصولات جدید است. شما باید به شرکت ها کمک کنید تا فرآیند خلاقیت را جهت بهبود بازاریابی خود به کار گیرند. از جمله در این موارد:
مفاهیم خدمات جدید
استراتژی های نام تجاری جدید
جذب مشتری جدید
نام های تجاری جدید
مفاهیم موقعیتی جدید
ایده های ارتقاء بخش جدید
ایده های بسته بندی جدید
ایده های نمایشگاه و محل فروش جدید

نوآوری تحت رهبری مصرف کننده

این فرآیند با مشارکت افرادی که فوق العاده خلاق (Imaginators) هستند، آغاز می شود. در نتیجه، ایده های این افراد واقعا منحصر به فرد بوده و غالبا موجب پیشرفت می شوند. خلاقیت ایده محور را می توان در میان گروه های غیرمصرفی نیز مشاهده کرد.

نشست های ایده پردازی

نمونه ی محیط گروهی متمرکز – ده صندلی که دور یک میز بزرگ چیده شده اند- برای جمع آوری نظرات و واکنش های پاسخ دهندگان بسیار عالی است، اما برای نوآوری محیط مناسبی نیست. نوآوری در محیطی شکوفا می شود که باعث تحریک سمت راست مغز شود.

نوآوری آنی نیست

غالباً ظهور بسیاری از ایده های خلاقانه مدتی طول می کشد و یا به عنوان نتیجه ی مجموع چندین ایده ی کوچکتر توسعه داده می شود. هر چه شرکت کنندگان بیشتر در مورد یک مشکل فکر کنند و نظرات مطرح شده ی دیگران را نیز مبنا قرا دهند، احتمال بیشتری دارد که نتایج نهایی کاملا منحصر به فرد و ابتکاری باشند. نشست های نوآوری در دوره های نسبتاً طولانی انجام می شود. نشست های حضوری شش تا هشت ساعت طول می کشد، در حالی که یک جلسه آنلاین را می توان به مدت ده روز کاری نیز تمدید کرد!

نوآوری کارمند محور

می توانید از فرایند خلاقیت کاربردی خود (Applied Creativity Process) برای کمک به شرکت هایی که از خلاقیت و تخصص کارکنانشان برای تولید ایده ها و راه حل های جدید بهره برداری می کنند، استفاده کنید. این فرایند:

  • به شرکت کنندگان کمک می کند تا به وضوح اهداف و مقاصد را تعیین نمایند.
  • تعداد زیادی فرصت، ایده و یا راه حل های بالقوه را تولید می کند (بسیار بیشتر از ایده هایی که تکنیک طوفان مغزی سنتی تولید می کند).
  • بسیاری از راه حل ها و امکانات عملی را تولید می کند.
  • منطقی خوب و عاقلانه را هنگام ارائه ی راه حل برای ذینفعان کلیدی فراهم می کند.
  • اجرا را توسعه داده و پذیرش راه حل های نهایی را در سازمان ترویج می کند.

این نشست های خلاقیت را میتوان به صورت آنلاین و یا در محیط شرکت برگزار کرد. موارد قابل تحویل مفاهیمی آماده برای آزمون هستند.

خدمات نوآوری

به توسعه اسباب بازی های الکترونیکی آموزشی، بازی های الکترونیکی، تلفن های همراه، برنامه های وفاداری مشتری، محیط های خرده فروشی، محصولات جدید غذایی، نوشیدنی، محصولات خانگی و … کمک کنید. شما با فرآیندهای نوآور هدف دار خود می توانید موجب تغییر شکل تلاش های مشتری برای توسعه محصول جدید شوید.
خدمات نوآوری نقطه اوج آموزش محصولات جدید، در ارائه نوآوری به منظور برتری رقابتی است. خدمات ایده پردازی رو به پیشرفت را بر اساس پلت فرم اینترنت جهانی انجام دهید تا تبدیل به یک پیشگام جهانی در خدمات ایده پردازی شوید.

مطالب مرتبط:

 

نوآوری تحول آفرین اساسی و تأثیر فن آوری های جدید

نوآوری، ارزیابی عملکرد و توانایی مدیران و کارکنان

[تعداد: 3   میانگین:  2.7/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar