ابزارهای تاثیرگذار بازاریابی

 

ابزارهای تاثیرگذار بازاریابی

ابزارهای تاثیرگذار بازاریابی

انجمن بازاریابی دهان به دهان، یا WOMMA، تاثیر گذار را به عنوان کسی تعریف می کند که ” از طریق دهان به دهان دسترسی (یا تاثیری متوسط به بالا) در بازاری مرتبط دارد.”به زبان قابل فهم، “تاثیرگذاران” گروهی از افراد هستند که از طریق تبلیغات شفاهی می توانند موجب بهبود کسب و کار شما شوند و ما هم از این کلمه برای انتقال مفهوم در این مطلب استفاده می کنیم. امیدواریم که موردتوجه قرار گیرد.

طبق گفته ی WOMMA ، “وقتی یک بازاریاب در حمایت از هدفی تجاری، تاثیرگذاران را شناسایی و جستجو می کند و با آنها سر و کار دارد ” نتایج می تواند به افکار و رفتار مصرف کننده کمک کند به طریقی که تبلیغات سنتی نمی تواند! برای پیدا کردن تاثیرگذارانی که می توانند برای تلاش های کسب و کار شما سودمند باشند، با ابزاری مناسب شروع کنید.

بازاریابی تاثیر گذار

در عصر تعاملات رسانه های اجتماعی، روش های سنتی بازاریابی و تبلیغات ممکن است نتواند به کسب و کار شما دستیابی مقرون به صرفه ای ارائه دهد که شما برای تحت تاثیر قرار دادن مصرف کنندگان به منظور انتخاب برندتان نیاز دارید. همانطور که شرکت ها برای پیدا کردن راه هایی خلاقانه برای تعامل با بازارهای هدف خود از طریق رسانه های اجتماعی تلاش می کنند، بازاریابی تاثیر گذار به عنوان راهی برای نفوذ به کانال های ارتباطی جدید پدید آمده است. برای استفاده از روش ها، با پیدا کردن تاثیرگذارانی که به نیازهای بازاریابی شما مربوط هستند، شروع کنید.

ابزارهای شناسایی

در عصر دیجیتال، دسترسی به تاثیرگذاران، عمدتا از طریق رسانه های آنلاین گسترش می یابد. برای پیدا کردن تاثیرگذارانی که توانایی شان بر نظرات دیگران تسلط دارد، نیاز به یک بودجه برای دسترسی پولی به نظارت کراس پلت فرم و یا ترکیبی از ابزارهای رایگان و روش هایی برای اندازه گیری تأثیر در مکان های متعدد دارید.

دسترسی رایگان

در میان ابزارهای رایگان، شما می توانید راه هایی برای جستجوی وبلاگ نویسان با موضوع، اندازه گیری تأثیر توییتر از طریق تاثیر توییت افراد، جستجوی افرادی که توییت آنها از کلمات کلیدی خاص استفاده می کند، و اضافه کردن در موتورهای جستجوی معمولی برای جستجوی بحث هایی در مورد برند خود پیدا کنید. از آنجا که رسانه های اجتماعی ثانیه به ثانیه با پست ها و نظرات جدید به روزرسانی می شوند، از ابزارهای جستجوی آنی برای پیدا کردن بحث هایی استفاده کنید که شامل تاثیرگذارانی است که می توانند برای تلاش های بازاریابی تان معنی دار باشند. از ابزار جستجوی ساخته شده برای سیستم عامل های رسانه ی اجتماعی خاص، مانند جستجوی موضوع در توییتر- و یا ابزار های شخص ثالث مانند مانیتور – برای پیدا کردن افرادی که در مورد برند و یا بخش بازار شما صحبت می کنند، استفاده کنید.

تاثیر درجه بندی

همراه با پیدا کردن کسی که در مورد موضوع شما صحبت می کند، به ارزیابی میزان نفوذ تاثیر گذار نیز نیاز دارید. اندازه گیری اولیه ی نفوذ – تعداد ارتباطات و یا دنبال کنندگانی که یک فرد دارد- ممکن است با میزان نفوذ او بر مردمی که شما می خواهید برسید، برابر نباشد. وب سایت های مختلف از جمله کلوت و کرد (Klout and Kred) شاخص هایی پیشنهاد می کنند که ادعا می کنند دسترسی تاثیرگذاران را اندازه گیری می کند، و فقط بر اساس تعداد افرادی که آنها را دنبال می کنند، امتیاز نمی دهد؛ بلکه بر اساس اینکه تا چه میزان اتصال دنبال کنندگان آنها با نفوذ است، نیز امتیاز می دهد.

ملاحظات

مانند خود سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، ابزارها برای پیدا کردن و درجه بندی تاثیرگذاران، سودمندی و در دسترس بودن را کاهش و افزایش می دهد. وقتی که شما آماده حرکت به سود بازاریابی تاثیر گذار هستید، بهترین مجموعه ابزار در دسترس را جستجو کنید که از طریق آن تلاش خود را به حداکثر برسانید. از ابزارها اساسی جستجوی آنلاین برای پیدا کردن ابزارهایی که کاربرد بهتری برایتان دارند، استفاده کنید. ممکن است دریابید که سایت جستجویی برای استفاده برنامه ریزی کرده بودید، به یک مدل استفاده  تغییر یافته است، تنها به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد یا کاملا متوقف شده است.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar