• ژانویه 27, 2020

ابزارهای مدیریت بهره وری برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر

ابزارهای مدیریت بهره وریابزارهای مدیریت بهره وری برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر

انجام کار بیشتر در زمان کمتر یکی از کلیدهای موفقیت در کسب و کار و زندگی است. کارایی بالا در هر صنعتی مهم است. به منظور کارآمد بودن، باید یاد بگیرید که دقیق تر و بهتر کار کنید. بدین منظور باید از ابزارهای مدیریت بهره وری استفاده کنید که شما را قادر به انجام این کار می کنند.

تعریف ابزارهای مدیریت بهره وری

ابزارهایی که به کارمندان کمک می کند بهره وری را افزایش دهند، ابزارهای مدیریت بهره وری هستند. این ابزارها برای کاهش میزان وقت و تلاشی که کارکنان باید در هنگام تولید خروجیِ بیشتر صرف کنند، استفاده می شوند. افزایش بهره وری موجب صرفه جویی در هزینه می شود. ابزارهای مدیریت بهره وری می تواند به صورت پردازشگر کلمات، صفحات گسترده، مرورگرهای وب، ابزار پیام رسانی فوری، نرم افزار مدیریت پروژه، نرم افزار مدیریت هزینه، و نرم افزار مدیریت زمان باشد.

برای مطالعه بیشتر:

بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری چگونه ممکن می شود

نمونه هایی از ابزارهای مدیریت بهره وری

اگر می خواهید وظایف خاصی مانند آماده سازی سخنرانی ­ها، کامپایل پایگاه های داده، ایجاد چارت و نمودار، ایجاد نقاشی دیجیتال یا ویرایش فیلم ها را انجام دهید، باید از نرم افزار مدیریت بهره وری استفاده کنید. به عنوان مثال، برای مدیریت حجم زیادی از اطلاعات، برنامه اکسل مایکروسافت می تواند ابزاری عالی باشد. یک پردازنده ی کلمه، مانند برنامه  LibreOffice’s Writer، وظایف پردازش کلمه از جمله ترکیب، ویرایش و قالب بندی مطالب نوشته شده را انجام می دهد.

ابزارهای مدیریت بهره وری اغلب در صورت داشتن ویژگی های جالب مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال، در اکثر مواقع کاربران صفحه دسکتاپ به هم ریخته و شلوغی دارند که پر از آیکون ها و میانبرهای مختلف است و گاهی این مسئله موجب می شود تا دسکتاپ چهره نامرتبی داشته باشد و پیدا کردن آیکون مورد نظر در بین آن ها کمی وقت گیر باشد، Fences یک نرم افزار است که می تواند محیط دسکتاپ را با قرار دادن آیکون ها در ناحیه های قابل تغییر، سازماندهی کند و همچنین نوار پیمایش را در صورت لزوم نشان می دهد. این یکی از بهترین برنامه ها برای ایجاد دسکتاپ تمیز و سازمان یافته است.

نرم افزار Snagit  یک ابزار مدیریت بهره وری جالب است. این نرم افزار به راحتی می تواند به ضبط تصاویر و ایجاد فیلم ها از روی دسکتاپ کمک کند. چه شما در حال انجام دوره های الکترونیکی باشید، یا ایجاد یک ویدئو آموزشی و یا فقط به اشتراک گذاری چیزی جالب بر روی صفحه نمایش خود باشید،snagit  ابزار مناسبی برای شما است.

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت بهره وری Doodle است. این ابزار به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت دسترسی خود را برای یک جلسه یا رویداد بالقوه شناسایی کنند. این نرم افزار به افراد امکان می دهد که زمان ملاقات بهینه با توجه حداکثر را تعیین کنند.

فهرستی از ابزارهای مدیریت بهره وری وجود دارد که به افزایش بهره وری کمک می کند. نرم افزارهای  bitrix24 که یک شبکه اجتماعی ویژه است، trello برای برنامه ریزی دقیق مراسمات، sanebox برای کنترل و مدیریت ایمیل ها، writeMonkey برای کد نویسی، LastPass  برای مدیریت پسوردها و hipChat برای چت گروهی، بهترین نمونه هایی از ابزارهای مدیریت بهره وری هستند به طور گسترده ای استفاده می شوند و به ما امکان می دهند تا در محل کار و خانه کارآمدتر عمل کنیم.

استفاده از ابزارهای مدیریت بهره وری در جامعه ما چنان فراگیر شده است که ما به ندرت آنها را در کارکرد اصلی شان مشاهده می کنیم و افراد برای مقاصد دیگر نیز از آنها استفاده می کنند. صرف نظر از اینکه ابزارهای مورد استفاده شما چیست، با استفاده از مزایای ابزارهای مدیریت بهره وری، کار را دقیق تر انجام می دهید، نه سخت تر!

[تعداد: ۱    میانگین: ۲/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar