ابزار بازاریابی رایگان که هر کارآفرینی باید بداند

اگر خود را کارآفرین می دانید، کسب و کاری را راه اندازی کنید. در این حالت است که ارزش هر ریالی را که کسب می کنید خواهید دانست.

با اینکه، فاکتور اصلی و تمایز شما نسبت به سایر رقبای تان از معیارهای ضروری برای موفقیت کسب و کار شماست، اما از اهمیت بازاریابی موثر کسب و کارتان هم غافل نشوید. خوشبختانه صدها ابزار رایگان بازاریابی دیجیتالی وجود دارد که بر این معیار (بازاریابی کسب و کار) شما بسیار موثر است. در این پست، با چند نمونه از بهترین ابزارهای بازاریابی آنلاین برای کارآفرینان آشنا می شویم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

ابزار بازاریابی رایگان

ابزار بازاریابی رایگان

۱- از Buffer برای مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده کنید

از اهمیت شبکه ی Buffer در مقاله های سابق نیز صحبت کردیم. اما لازم به تاکید است که اگر تا به امروز هم از آن برای کسب و کار خود استفاده نکرده اید، زمان را بیش تر از دست ندهید! Buffer به شما کمک می کند تا فالوورهای خود را افزایش دهید، مخاطبان را به خوبی درگیر کرده و با آنان تعامل ایجاد کنید. بدین طریق برند شما نیز ساخته می شود.

از مزیت های Buffer این است که به شما اجازه می دهد تا چندین حساب کاربری را تنها با یک داشبورد مدیریت کرده و پست ها را برنامه ریزی کنید. با انجام این مراحل، موفقیت پست های خود را آنالیز نمایید. برنامه ی رایگان Buffer برای یک کسب و کار جدید که به حضور در رسانه های اجتماعی اش می اندیشد بسیار عالی ست.

 

۲- از Hootsuite برای مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شاید برازنده نباشد که Buffer را ذکر کرده و یادی از Hootsuite نکنیم! Hootsuite هم یکی از مهم ترین ابزار برای مدیریت شبکه های اجتماعی است.

Hootsuite به شما امکان Sync شدن با سه پروفایل شبکه های اجتماعی تان را می دهد که همین کار به تنهایی، برای بسیاری از کارآفرینان مفید است. مزایای این پلت فرم این است که به شما اجازه می دهد تا از طریق یک داشبورد ساده، به سرعت بتوانید در صفحات اجتماعی خود پست گذاشته و پاسخ دهید.

 

۳- با برنامه ی لوگوساز Spaces لوگو بسازید

برندینگ یکی از ضروری ترین مراحل بازاریابی در کسب و کار شماست و به دنبال آن، لوگو هم از مهم ترین بخش های برندینگ به شمار می رود.  Spaces هم در ساخت لوگو به شما کمک می کند و با استفاده از آن، احتمالاً از هدر رفتن زمان زیادی حلوگیری به عمل می آید. در بخش Library این وب سایت، صدها آیکون، فریم و قالب ها و انواع فونت ها به کمک شما می آیند تا لوگوی خلاقانه و جذاب خود را بسازید.

 

۴- از Evernote برای سازماندهی استفاده کنید

وقتی که حرف از بازاریابی کسب و کار می شود، اهمیت “سازماندهی بودن” بسیار اهمیت می یابد. ایده ها هر لحظه از روز ممکن است در ذهن شما جرقه بزنند و اگر شما قادر نباشید آنها را بطور صحیح مدیریت و سازماندهی کنید نمی توانید با فرصت های خوب مواجه شوید. Evernote به شما کمک می کند تا ایده ها و افکار خود را در یک موقعیت با دسترسی راحت ذخیره کنید.

این دسترسی راحت می تواند در گوشی هوشمند، تبلت و لپ تاپ شما باشد و یافتن و ذخیره ی ایده ها، تحقیقات بازار، طوفان ذهنی و آنالیز رقابتی را برای شما آسان نماید.

 

۵- برای ایجاد امنیت در بازخورد مشتری از SurveyMonkey استفاده کنید

SurveyMonkey یکی از محبوب ترین ابزارهای آنلاین برای بررسی ست. بررسی کردن یک راه خوب برای جمع آوری اطلاعات مصرف کنندگان، تعامل با مشتریان و رسیدن به بینش های مفید در کسب و کار شماست. این برنامه بسیار ساده است. تنها در عرض چند دقیقه، شما می توانید طراحی کرده و بررسی کسب و کار ویژه ی خودتان را منتشر کنید. همینطور می توانید نتایج را در آخر نیز آنالیز نمایید.

 

۶- برای بازاریابی ایمیلی از Mailchimp استفاده کنید

برندسازی در پلت فرم هایی مانند فیسبوک و یوتیوب، بسیار ضروری ست اما محدودیت های ویژه ی خودشان را دارد. اگر بتوانید از طریق ایمیل به تعامل مستقیم با مصرف کنندگان بپردازید برگ برنده را در دستان خود دارید. Mailchimp یکی از عالی ترین ابزارهای بازاریابی آنلاین ایمیلی است که یکی از ساده ترین ها برای یادگیری نیز به شما می رود.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar