اثرات استرس محل کار در خانم ها و آقایان به چه نسبت است؟

اثرات استرس محل کار

 

اثرات استرس محل کار

کارکنان خانم در آمریکا، یک و نیم برابر بیش تر از مردان از استرس محیط کاری رنج می برند. بررسی هایی که توسط مشاوران سلامتی و امنیت انجام شده نشان می دهد که سطح استرس ها در بین زنان یک و نیم برابر بیش تر از مردان است.

بیش از ۵ سال گذشته از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ کارکنان زن در ایالات آمریکا بطور پیوسته از احساساتی همچون عصبی شدن رنج می بردند که تحمل محیط کاری را برایشان سخت تر و بدتر می کرد.

cstland-arinite-infographic

سطوح استرس در محیط های کاری در حال افزایش است

برخلاف کاهش حجم صدمات فیزیکی کشنده در محیط کاردر طول پنج سال گذشته آنالیز و بررسی ها نشان می دهد که از سال ۲۰۱۱ به بعد سطح استرس در کارکنان رو به افزایش است.

برای مثال، در سال ۲۰۱۴ تمامیِ ۴۸۷ هزار استرس مربوط به کار که در آمریکا گزارش شده بود در مقایسه با گزارشِ سال ۲۰۱۱ ، ۸۷ هزار افزایش داشت.

براساس گفته ی Bryan Richards کارشناس سلامتی و امنیت، هر ساله نیم میلیون از کارکنان در آمریکا سطوح مختلفی از استرس محل کار را تجربه می کنند که به باور خودشان، این استرس ها اسباب مریض شدن شان را فراهم می کند.

 

چرا خانم ها از استرس کاری در محیط کار بیش تر رنج می برند؟

گزارشی از دانشگاه Tel Aviv که کارکنان کشورهای صنعتی در سراسر جهان را مورد بررسی قرار داد پیشنهاد می دهد که “کیفیت محیط کاری بطور قابل توجهی توسط خانم ها نسبت به آقایان کم تر درک می شود.

این گزارش شامل سوالاتی در خصوص احساسات شان پیرامون امنیت شغلی، انعطاف پذیری و همینطور پتانسیل درک شده برای پیشرفت در محیط کاری بود.

یافته ها نشان می دهد که کارکنان مرد بطور کلی سطوح خستگی و استرس خود را در محل کار نشان می دهند و این رقم در مقایسه با بازخوردی که از کارکنان زن بدست آمد ۵ درصد کم تر بوده است.

شرکت کنندگان مرد در این گزارش بیان کردند که با انعطاف پذیری شغلی و فرصت های پیشرفت که در مقابل شان قرار می گیرد رضایت بخش است. در حالیکه زنان پاسخ های مثبت کم تری را در این حوزه ها نشان دادند.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar