اجبار در ارائه کارت عضویت اتحادیه ملی به گمرک

۱۱۵۷۷۱_۸۰۹

اجبار در ارائه کارت عضویت اتحادیه ملی برای صادرکنندگان کالا به منظور ارتقاء سطح کیفیت ضروری است.

مشاور عالی کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگاران در رابطه با مسائل مربوط به گمرک در زمینه صادرات اعلام کرد: ارائه کارت عضویت اتحادیه ملی باید اجباری شود و این عمل دو مزیت دارد. با این رویه صادرکنندگان حرفه ای شناسایی و به دلیل اجبار ارائه گواهی استاندارد افراد متخصص نسبت به کیفیت کالا و ارتقاء سطح خود توجه می کنند که منجر به رفع نگرانی سازمان های ناظری مانند استاندارد می شود.

محمد مهدی طباطبایی درخصوص سایر مشکلات صادرات مطرح کرد: مهم ترین مشکل در این حوزه به ویژه در خشکبار ورود افراد غیر متخصص در امر صادرات است که به علت نداشتن دانش کافی در این زمینه و بی اطلاعی از شرایط حاکم در بازارهای هدف با رفتارهای غیر حرفه ای و رقابت های ناسالم مواجه هستیم که این موضوع آسیب های زیادی به این حوزه وارد کرده است.

طباطبایی در خصوص نحوه صادرات خرما عنوان کرد: در ایران صادرات خرما به صوررت فله ای صورت نمی گیرد و این تصور غلطی است. بسته بندی ها بنابر نیاز و نوع مصرف خریدار در بسته های گوناگون از ۴۰۰ گرم تا ۵ و ۱۰ کیلوگرم تهیه می شود.

عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرات خشکبار ایران با بیان اینکه تولید پسته و کشمش نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است، اعلام کرد: بازار صادرات این اقلام به آرامی در جریان است اما وجود رقبا و شرایط حاکم بر بازارهای هدف شرایط را سخت تر کرده و منجر به کاهش صادرات نسبت به سال های گذشته شده است.

مشاورعالی کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانیدر پاسخ به این سوال که بهترین راه های برای بهبود بازار خشکبار چیست؛ گفت: مدیریت منابع آب، بهبود وضعیت کیفی تولیدات باغی بر مبنای استانداردهای جهانی و توسعه بهره وری از جمله اقداماتی است که می توان در راستای کاهش قیمت تمام شده صورت داد و وزارت کشاورزی باید در این زمینه جدیت به خرج دهد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar