اختلال در خدمات ابری آمازون سازمان‌های بزرگ را از کار انداخت !

itna-c05427de-1240-44e4-a826-15ffd346ff38

به گزارش زد.دی.نت، سایت‌های اینترنتی بزرگی مانند Amazon Video، Reddit و Netflix از جمله مراکزی محسوب می‌شوند که سرویس‌های ابری مورد نیاز خود را از AWS دریافت می‌کنند و تمامی آنها با بروز این اختلال از کار افتادند.

باید توجه داشت که این اتفاق یک اختلال کوچک در مراکز داده نبود که به سرعت رفع شود. زیرا برای مدت طولانی تمام سرورهای آمازون مستقر در شرق آمریکا از کار افتاد و مشترکان ابری آن را دچار سردرگمی کرد.

مشکلات اولیه به دنبال بروز یک اختلال کلی در سرویس Amazon DynamoDB در ویرجینیا بروز کرد. این سرویس خدمات پایگاه داده NoSQL را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد.

این سرویس به گونه‌ای فعالیت می‌کند که تمام ابزارهای کاربردی مبتنی بر فضای ابری را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد و در کمتر از چند میلی‌ثانیه آنها را اجرا می‌کند.

سخنگوی مرکز AWS در این خصوص توضیح داد: «در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۵ بین ساعت‌های ۲:۱۳ تا ۷:۱۰ به وقت آمریکا، مرکز خدمات پردازش ابری آمازون با یک مشکل بزرگ مواجه شد و پیغام‌های خطای متعدد را روی سیستم‌های خود مشاهده کرد. این پیغام‌ها که به سرویس DynamoDB مربوط می‌شد، امکان دریافت و انتقال اطلاعات به فضای ابری را غیرممکن کرد. با این مشکل دسترسی کاربران جهانی آمازون از بین رفت.»

بروز مشکل در سیستم ارسال و دریافت اطلاعات AWS باعث شد دیگر سرویس‌های ابری این شرکت از کار بیفتد و سرانجام پس از گذشت یک روز برخی از آنها دوباره راه‌اندازی شود.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar