• فروردین ۲۱, ۱۳۹۹

اخراج شدن بدتر از پایان رابطه عاطفی!

اخراج شدن عبارت خوشایندی نیست. اصلاً مهم نیست که چه چیزی و از کجا اخراج شوید. چون همیشه حس نامطلوب و رد شدن افراد را منتقل می کند. جالب است بدانید که مطالعات دریافته اند که اخراج شدن ، حتی از به پایان رساندن یک رابطه ی عاطفی هم بدتر است!

 

اخراج شدن بدتر از پایان رابطه عاطفی!

 

اخراج شدن

مطالعات می گویند که اخراج شدن از اتمام یک رابطه عاطفی هم بدتر است و خیلی زمان بیش تری به طول می انجامد تا دوباره به حالت قبلی برگردید.

خیلی از ما بخش های زیادی از خودمان را وقف کارمان کنیم، بنابراین از دست دادن آن، به راستی احساس فوق العاده بدی را در ما ایجاد می کند. طبق مطالعه ای که توسط دانشگاه East Anglia و مرکز What Works  در انگلستان، اخراج شدن از کار می تواند خیلی دردناک تر از طلاق و یا فوت همسر باشد!

شاید کمی اغراق به نظر برسد اما وقتی که همه قبول داریم یکی از اولین و رایج ترین سوالاتی که حتی به هنگام انتخاب همسر هم این است : “شغل شما چیست؟” نباید انتظاری بهتر از این داشت.

نتیجه ی مطالعات Freie Universitaet Berlin دیدار با افراد جدید می تواند به بهبود فرد آسیب دیده کمک کند. محققان در East Anglia دریافته اند که مردان انگلیسی، سلامت احساسی پس از گذشت دو سال از فوت همسر خود به حالت طبیعی برمی گردند. این مدت زمان پس از نابودی شغل شان، ۴ سال می باشد.

احساسات مردان حتی پس از گذشت چهارسال نیز به همین کاهش خود ادامه می دهد. مردان بیش تر از زنان تحت تأثیر از دست دادن شغل شان قرار می گیرند. و خبر خوب برای افراد برونگرا این است که آنها زودتر و بهتر این فرآیند را طی کرده و بهبود می یابند.

 

 

 

[تعداد: 5   میانگین:  4.2/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar