ارتباط با افراد خجالتی در محیط کار چگونه باید باشد ؟

ارتباط با افراد خجالتی در محیط کار

 

ارتباط با افراد خجالتی در محیط کار

معمولاً افراد خجالتی با کسی که نمی شناسند وارد گفتگو نمی شوند و منتظر هستند که کسی با آن ها گفتگو کند.

افراد خجالتی شاید مشکلی با حضور یافتن در یک جلسه ی کاری و فضای موجود در آن نداشته باشند؛ اما صحبت کردن با فردی که بار اول او را در مکان عمومی می بینند راحت نخواهند بود.

این افراد از رد کردن درخواست دیگران ترس دارند، و حاضرند هر کاری انجام دهند تا از نظرِ دیگران رانده نشوند!

اگر می خواهید برای اولین بار با شخص خجالتی صحبت کنید از نکته هایی که در ادامه به ذکر آنها می پردازیم استفاده کنید.


۱- اول خودتان را معرفی کنید و سوال ساده ای بپرسید

“سلام من X هستم و در Y کار می کنم، شما نیز خودتان را معرفی کنید.” ممکن است این برخورد یک برخورد تقلیدی به شمار آید اما برای شروع گفتگو با چنین شخصی لازم است، سوالات ساده بپرسید تا در ارتباط با چنین شخصی موفق تر باشید.

۲- به او تاکید کنید که از آشنایی با او خوشحال شدید

بعد از پرسیدن سوالات ساده به او بگویید خیلی از آشنایی با او خوشحال شدید، و از این جملات استفاده کنید، “آشنایی با شما باعث افتخار بنده بود” ” خیلی از دیدن شما خوشحال شدم” ” خیلی خوش شانس هستم که با شما آشنا شدم” این جملات باعث اعتماد بین دو طرف خواهد شد.

 

۳- از نام او زیاد استفاده کنید

دیگران دوست دارند آن ها را با اسم صدا بزنید، پس در فرصت های مناسب نام فرد خجالتی را به زبان بیاورید. با صدا زدن نام او، متوجه می شود که شما به او گوش می دهید و به او توجه دارید.

 

۴- در مورد مسائل مورد علاقه او سوال بپرسید

همانطور که گفتیم مطرح کردن سوال یکی از جادویی ترین کارها برای ارتباط خوب به شمار می رود. می توانید از این نکته استفاده کرده و سوالاتی را از او بپرسید. برای مثال؛ چیزهایی که او (فرد خجالتی) دوست دارد داشته باشد و یا کارهایی که دوست دارد انجام دهد می تواند موضوعات خوبی باشد.

 

۵- به او پیشنهاد کمک بدهید

شخص خجالتی نمی تواند به راحتی از کسی درخواستِ کمک کند، به خصوص اگر او را نشناسد! پس به او پیشنهاد کمک کنید.

 

۶- اجازه دهید گفتگو ادامه پیدا کند

هنگام گفتگو با این افراد و رسیدن به مراحل خوب بین همدیگر اجازه دهید گفتگو همچنان ادامه پیدا کند، افراد خجالتی معمولاً هر چیزی را نمی دانند اما اگر شما گفتگو را پیش ببرید آن ها نیز با شما پیش رفته و صحبت زیادی را با شما خواهند داشت.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar