ارتباط با مشتری : چگونه مخاطب را به مشتری تبدیل کنیم؟

مهارت ارتباط با مشتری شما در چه سطحی ست؟

چطور می توانید مخاطب بالقوه را به مشتریِ خود تبدیل کنید؟

 

ارتباط با مشتری : چگونه مخاطب را به مشتری تبدیل کنیم؟

 

ارتباط با مشتری

اولین مکالمه ای که با مشتری بالقوه ی خود برقرار می کنید یکی از مهم ترین بخش ها در کل فرآیند فروش است. اگر از عهده ی این مکالمه بربیایید احتمال زیاد بتوانید در جلسه با وی حاضر شده و قرارداد را ببندید.

متأسفانه بسیاری از فروشنده ها نمی دانند چطور باید مکالمه ای موفق را با مخاطب بالقوه ی خود آغاز کنند و مستقیماً مبحث فروش را در پیش می گیرند. بهتر است روند صحبت و مذاکره ی خودتان را با مشتری بالقوه، استراتژیک سازید تا از اشتباهاتی که ممکن است در فرآیند فروش مرتکب شوید دور شوید.

برخی از شروع کننده های مکالمه، نتایج بهتری را نسبت به مابقی بدست می آورند. در این پست به سه مورد از بهترین آغاز کننده ها می پردازیم امیدوارم موردتوجه قرار گیرد.

 

۱- “چیزی که الان در بازار شما در حال رخ دادن هست …”

بیان این جمله در وضعیت آغازین مکالمه نشان می دهد که در حوزه ی بازار مخاطب تان متخصص، کارشناس و صاحب نظر هستید و این باعث می شود خیلی سریع اعتماد بین شما ایجاد شود. اگر بتوانید با این جمله ها نشان دهید که از اتفاقات و ترندهای جدید در حوزه ی کاری مخاطب آگاهید به سطح جدیدی از ارتباط با مخاطب دست می یابید که بسیار مفید خواهد بود.

اگر مخاطب شما فکر کند که اطلاعات ارزشمندی را در اختیارشان قرار می دهید با دقت به شما گوش خواهند داد تا ببینند چه می گویید.

۲- “سه چالشی که در حوزه ی کاری شما هست … “

این مورد، درباره ی اشتراک گذاری چالش های متداولی ست که شما در بازار مخاطب تان می بینید. خیلی ساده است. اینطور نیست؟

تعداد کمی از فروشندگان از این جمله استفاده می کنند که در نهایت، نتایج شگفت انگیزی هم به سمت شان روانه می شود. فقط اطمینان حاصل کنید از اینکه هر چالشی که بیان می کنید، باید همانی باشد که خودتان برایش راهکار دارید.

مطمئن شوید که سه مورد از برجسته ترین چالش هایی را که به شما هم مرتبط ترین هستند انتخاب کرده اید. در غیراینصورت، آنطور که باید؛ مشتری بالقوه را بدست نمی آورید.

۳- “سخت ترین چالشی که با آن روبرو هستید، چیست؟”

این سوال خیلی ساده و در عین حال، بسیار قدرتمند است. مخاطب شما را تشویق می کند تا همه ی دارایی هایش را روی میز بگذارد. “بزرگ ترین سرخوردگی که مخاطب تان همین حالا با آن مواجه است چیست؟” پیرو این سوال، سوالاتی نظیر “شما برای حل کردن آنها چطور می توانید کمک کنید؟” ایجاد می شود. از پرسیدنِ این سوال هرگز نترسید! بعدها از اینکه این سوال را پرسیدید خوشحال خواهید بود.

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar