ارتباط با مشتری : وقتی مشتری فقط نگاه می کند چه بگوییم؟

ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتری

تصور کنید که در حال قدم زدن بین ردیف های یک فروشگاه هستید و قصد دارید برای همسرتان هدیه ای تهیه کنید. فروشنده به سمت شما می آید و شما سریعاً بطور ناخودآگاه می گویید “من فقط دارم نگاه می کنم!” فروشنده درجا خشکش می زند!

شاید به کمی اطلاعات درباره ی جنس، نیازمند باشید، شاید سوالی در ذهن تان ایجاد شود، اصلاً شاید هم واقعاً نمی دانید به دنبال چه می گردید.. اما در واقع شما فقط می خواهید که تحت فشار واقع نشوید! میلیون ها تن از افراد امروز به هنگام قدم زدن بین ویترین ها همین جمله را به صورت اتوماتیک به فروشنده ها می گویند و این بخاطر تجربه ی بدِ گذشته است که با فروشنده های سابق داشته ایم.

اعتراض و استدلال منفی مشتری با یک پاسخ دفاعی تفاوت دارد. بدون اینکه تفاوت بین اعتراض را یاد گرفته و نحوه ی رام کردن آن را بیاموزید نمی توانید در امر فروش موفق ظاهر شوید. بسیاری از فروشنده ها به اشتباه فکر می کنند که جملاتی مثل “قیمت خیلی گران است – من امروز قصد خرید ندارم – من نیاز دارم که با همسرم صحبت کنم” اعتراض به حساب می آیند! در صورتی که اینطور نیست. اگر قرار است واقعاً چیزی بفروشید، باید بتوانید آنها را کنترل کنید.

فروشنده ای که آموزش ندیده باشد، حتی در چنین شرایطی مشتری را تنها خواهد گذاشت. حتی مایل است چیزی را به آنها نفروشد. شما به عنوان یک فروشنده ی موفق، باید بدانید که “من فقط دارم نگاه می کنم” نشانه ی خوبی ست. آنها در حال نگاه کردن هستند. در این پست راه هایی هست تا مشتری را که فقط در حال نگاه کردنِ اجناس هست را کنترل کنید.

۱- بهترین مشتریانِ من هم همین کار را انجام دادند. اسمِ من محمد هست. اسم شما چیه؟

۲- خیلی هم خوب، شغل من هم اینه که به شما کمک کنم تا بهترین محصول را مناسب با نیاز و میزان هزینه ای که دارید پیدا کنید.

۳- عالیه، مشکلی نداره. دنبالِ یه چیزِ بزرگ تر یا کوچیک تر از چیزی  که الان دارید می گردید؟

۴- خیلی عالیه، ما گزینه های خوبی واسه انتخاب داریم. مایلید بیش تر به کدامیک نگاه بیندازید؟

۵- اجازه بدید بدونم به دنبال چه چیزی می گردید تا بتونم راهنمایی کنم مستقیماً به سراغِ همون برید تا زمان تون هدر نره.

۶- اجازه بدید بدونم به دنبال چه چیزی می گردید تا بتونم به اطلاعاتی که دارید که یه سری اضافه کنم.

۷- دقیقاً به همین خاطر هست که محصمولات رو به نمایش می گذاریم. پس شما می توانید چیزهایی که داریم را نگاه کنید.خب، دوست دارید از کجا نگاه کردن رو شروع کنید؟
۸- تا جایی که دوست دارید می تونید زمان تون رو اینجا صرف کنید.

۹- وقتی که در آینده، جدی تر شدید فکر می کنید به دنبال بزرگترش می روید یا کوچیکترش؟

۱۰- شغل من اینه که به شما زمان و اطلاعات ضروری رو بدم. بنابراین وقتی به دنبال تصمیم گیری هستید ما رو در نظر می گیرید.

درآمد شما به مقدار توانایی شما برای فروش بستگی دارد. فروش کردن هم به توانایی شما در جهت دادن هرگونه پاسخ های دفاعی که بطور اتوماتیک توسط مشتری بیان می شود وابسته است. در صورتی که به اطلاعات بیش تر در این خصوص نیاز دارید، روی لینک کلیک کنید.

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar