ارتباط با مشتری: چگونه مشتری می تواند باعث شکست کسب و کار شود؟

ارتباط با مشتری

 

ارتباط با مشتری

آیا مشتریان شما کسب و کارتان را نابود می کنند؟ – به نظر سوال احمقانه ای می رسد درسته؟ شاید. اما سوال خیلی مهمی هم هست.

حتی شاید برای بسیاری از شما خوانندگان این مطلب، پاسخ “بله” هم باشد. این مطلب را با ما همراه باشید تا بدانیم موضوع از چه قرار است.

می دانید، بخش عظیمی از نوع احساسی که مشتریان بالقوه ی شما درباره ی همکاری با شما دارند، توسط کسی که شما قبلاً برایش کار کرده اید تعریف می شود. اجازه بدهید توضیح دهیم:

مشتری شما، چگونه شما را تعریف می کند؟

در ادامه، چند مثال از نوعِ اشتباهِ مشتری که باعث تباهی کسب و کارهای موفق می شوند را می بینیم.

در ابتدا، وقتی مشتری آینده نگر شما نمونه کارها و مشتریان قبلی شما را چک می کند یک دیدگاه خیلی سریع راجع به ویژگی های مشتری که با او کار کرده اید بدست می آورند. اگر برای مشتری ای کار کرده باشید که به شما آزادی لازم جهت ارائه ی یک کار عالی را نداده اند (شکست خورده اند!) برای مشتری آینده نگر شما کاملاً بدیهی خواهد بود. بیش تر طراحان، ویراستاران، حسابداران و مربیان به این دام می افتند. معمولاً هم کُشنده ست.

دوماً، اگر شما برای کسی کار کنید که به موقع حق الزحمه ی شما را واریز نکند (یا به اندازه ی کافی واریز نکند) در جریان نقدی خود مشکل خواهید داشت. این موضوع درآمد شما را آزاردهنده و سخت می کند. مشتریان بالقوه از فاصله ی زیاد می توانند متوجه این قضیه شوند. در چنین شرایطی دو حالت دارد: یا از همکاری با شما امتناع خواهند کرد، یا اینکه از این اتفاق به نفع خودشان استفاده کرده و از شما برای کاهش هزینه ها درخواست خواهند کرد.

در هر یک از این موارد، کل تبلیغات آینده ی شما توسط ویژگی های مشتریان که برای کار انتخاب کرده اید تعریف خواهد شد.

مشتریان خود را عاقلانه انتخاب کنید

این فکر که، برای هر کسی که به شما پول واریز کند کار کنید، معمولاً ایده ی خوبی نیست!

  • در کوتاه مدت باعث شکست شما خواهد شد. (شما را به تیره روزی دچار می کند)
  • در متوسط زمان هم موجب شکست می شود. (نه بطور حرفه ای و نه بصورت مالی مورد قدردانی خواهید گرفت)
  • در بلند مدت باعث شکست شما خواهد شد. (این فرآیند مدام ادامه دار خواهد بود)

خیلی وسوسه انگیز است که هر چیزی را که برای شما جواب بدهد را اتخاذ کنید. اما به یاد داشته باشید که این راهکار نیست! بلکه ریشه ی اصلی مشکل هاست.

خوشبختانه، عکسِ کل این مطلب هم صادق است. یعنی اگر برای برترین مشتریان بر روی پروژه های خوب کار کنید و زمان تان هم ارزش خود را حفظ کند، در نهایت در جایگاهی ویژه نشان داده خواهید شد.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar