• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

ارتباط با کارکنان : آیا باید به کارکنان خود اجازه دهیم بازی کنند؟

ارتباط با کارکنان

ارتباط با کارکنان

در این پست درمی یابیم که چرا کمی تفریح در محل کار فواید زیادی به همراه دارد.

کارهای شما در محل کار می تواند زیاد، طولانی مدت و استرس آور بوده و با دنیایی از آشفتگی ها و بی نظمی های غیرقابل پیش بینی همراه باشد. هیچ وظیفه ی راحتی وجود ندارد؛ اما فقط یک راهکار ساده برای آنها وجود دارد که شاید باعث شگفتیِ شما هم بشود. این راهکار پیشنهادی “بازی” است.

Liberty Games از سلامتی و مزایای داشتن بازی های مختلف در سازمان تان را بازگو می کند. از افزایش انگیزه گرفته تا بهبود حس و حال کارکنان؛ انجام کارهای فان در محیط کاری فواید بی شماری دارد.

بازی هایی چون فوتبال دستی و هاکی روی میز بر کاهش استرس افراد کمک می کند در حالیکه بازی هایی چون تنیس (روی میز) باعث توسعه ی مهارت های تفکر تاکتیکی و افزایش تمرکز می شود. خب با این حساب، چرا نباید به کارکنان اجازه داد تا در محیط کار کمی تفریح داشته باشند؟


ساخت و ایجاد یک محیط کاری بی نقص و ایده آل و همینطور یافتن راه هایی برای ساخت فرهنگ سازمانی جذاب برای افزایش انگیزه ی کارکنان، کار ساده ای نیست. انجام بازی در محیط کار، از نظر بسیاری از متخصصان و کارشناسان راهکار بسیار شایسته ای ست.

چرا بازی برای محیط کار خوب است؟

مطالعات نشان می دهند که بازی می تواند به بهبود حافظه، قدرت تمرکز و حتی پیری دیررس کمک کند.

استرس را کاهش داده و روحیه ی فرد را تغییر می دهد. ملحق شدن به فعالیت های تفریحی در محل کار، استرس را کاهش داده روحیه فرد را بهبود می بخشد. سپس کارکنان می توانند به سادگی روی وظایف شان تمرکز کنند.

ساخت فرهنگ سازمانی مفرح و شاداب برای جذب کردن و حفظ استعدادها ضروری ست. با اجازه دادن شما به انجام بازی، به همه نشان می دهید که بازی کردن/ نقش داشتن به اندازه ی کار در سازمان شما اهمیت دارد.

ارتباطات و تیم سازی را بهبود می بخشد. خنده و تفریح بین کارکنان و همکاران ارتباطات آنان را بهتر کرده و منجر به تمرین های تیمی روزانه سازنده خواهد شد.

–  ۶۱ درصد از مدیرعامل ها و سایر مدیران ارشد اجرایی بطور روزانه تایم هایی برای بازی دارند.

۷۹ درصد از مردم گفته اند که اگر محیط کارشان مفرح تر بوده و از بازی ها برخوردار بود، خلاق تر بوده و بهره وری بیش تری در خود احساس می کردند.

بهترین بازی ها برای کسب و کار شما

 

خب تا اینجا، در نظر می گیریم که از اهمیت بازی در محل کار، آگاه شده و تصمیم دارید برخی از بازی ها را در شرکت خود راه بیندازید. حالا قرار است بدانیم که چه بازی برای ما مناسب است؟

گوگل، لینکداین، RedBull و نایک تنها بخشی از برندهای بزرگی هستند که بازی های مختلفی را برای کارکنان خود فراهم آورده اند. همین موضوع به تنهایی نشان می دهد که مهم نیست در چه حوزه و صنعتی مشغول به کار باشید، “بازی” برای همه ی افراد است. اینفوگرافی زیر خدمت شما عزیزان ارائه می گردد:

 

cstland-gamesss-info

 

 

[تعداد: 13   میانگین:  4.9/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar