• اسفند ۱, ۱۳۹۸

ارتباط با کارکنان چگونه باید باشد؟

ارتباط با کارکنان

 

ارتباط با کارکنان

ما امروز برای شما عزیزان برخی درس هایی را که از زبان افراد مشهور کارآفرین در مورد ارتباط با کارکنان نوشته شده گلچین کرده ایم. نظرات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

۱- اگر کارکنان تان را به خوبی آموزش دهید، آنها می توانند شما را ترک کنند. اما با آنها به خوبی رفتار کنید تا تمایلی به رفتن نداشته باشند!

اگر با کارکنان خود به خوبی رفتار کرده و یک هارمونی مناسب در بین آنان ایجاد کنید، قادر خواهید بود که از حداکثر پتانسیل آنان برای تیم استفاده کنید. همه ی آنان به خوبی آموزش دیده اند و ما هم با احترام با آنان برخورد می کنیم. این روشی ست که باعث می شود آنها سالم در کنارتان باقی مانده و بخاطر شما پایداری خود را حفظ کنند. حتی با وجودی که افرادی (از خارج سازمان) سعی می کنند کارکنان شما را استخدام کنند اما به ندرت کسی شما را ترک خواهد کرد.

شاید آنها بتوانند حق الزحمه ی بیش تر از آنچه شما پرداخت می کنید واریز کنند یا پیشنهاد دهند، اما چیزی که دیگران نمی توانند پیشنهاد دهند دوستی و رفاقتی ست که بین شما و آنان ایجاد شده است. تا زمانی که خوشایند باشد و آنها کارهای خود را انجام دهند می توانید به آنها آزادی ورود و خروج دهید. تحت چنین شرایطی، آنها می توانند پا را فراتر از موفقیت نهند. در یک شرکت، باید روابط کاملاً اجتماعی و حتی خانوادگی باشد . – واقعاً‌ گویی یک خانواده هستید –

۲- بخاطر شخصیت شان استخدام کنید. نه بخاطر تجارب شان!

با برخی از کارکنانم برای اولین بار در مهمانی ها و جشن ها برخورد کرده ام. بسیاری دیگر را در خارج از محیط آموزشی یافتم. زیرا این کار، دقیقاً وابسته به شخصیت افراد است، نه تجربه و مسائل دیگر! بسیاری از کارکنان ما، در محیط کسب و کاری شکل نگرفته اند اما درباره ی محصولات و خدمات ما دلسوزند و با تمام وجود دلبسته ی آن هستند بنابراین، برخی از آنها به سمت ما آمدند و درخواست مصاحبه کردند. ما هم پذیرفتیم و تا به امروز از همکاری با آنان لذت برده ایم.

۳- از دانسته ها و ندانسته های خود آگاه باشید سپس، برای نواقص موجود، افرادی را استخدام کنید!

من می دانم که از چه چیزهایی آگاهم؛ همینطور می دانم که چه چیزهایی را نمی دانم! بنابراین، باید مطمئن باشم که افراد صحیحی را استخدام می کنم تا به من یاد بدهند. قبل از شروع، از جنبه ی دیگری با کسب و کار آشنا بودم. تنها می دانستم که یک نمونه ی خوب از محصول را دارم اما برای بعد از آن، چیزی نمی دانستم! در این شرایط، من باید کسب و کار را می آموختم و یک شخص ماهر را نزد خودم استخدام می کردم تا راه را به من نشان دهد.

۴- به کارکنان خود اجازه دهید تا علاقه های شان را دنبال کنند، شاهد درخشش آنان خواهید بود.

شاید کسی را در بین کارکنان خود داشته باشیم که در حالیکه فارغ التحصیل رشته ی بازاریابی ست به توسعه دادن بخش فروش و سایر جنبه ها (غیر از بازاریابی) علاقه مند باشد. در این وضعیت، ما خوشحالیم که او توانسته در محیط ایجاد شده علاقه ی خودش را بیابد. وقتی شخصی را برای یک بخش خاص استخدام می کنید به طور کامل، آن بخش را در اختیارش قرار دهید و حتی اگر مشاهده کردید که درباره ی موضوعات دیگر در سازمان نیز علاقه مند است می توانید به او واگذار کنید.

۵- منتظر فرصت طلایی نباشید! آن را خلق کنید

حرکت کنید تا رخ بدهد! برای یک لحظه ی درست و زمان صحیح منتظر ننشینید! همیشه برای من در زندگی مهم است که هرگز شگفت زده نشوم از چیزی که می توانست حاصل تلاشم باشد! شما چه چیزی برای از دست دادن دارید؟ از دست دادن زمانی رخ می دهد که چیزی که در ذهن خود دارید را آزمایش نکنید! سرشار از ندامت و پشیمانی خواهید بود – چرا این کار را نکردم ! ای کاش … – اگر روش فعلی نتیجه نمی دهد نترسید! تغییر دهید. یک چیز دیگر را امتحان کنید. در زندگی و کسب و کار خود، آن چیزی را که علاقه دارید دنبال کنید. هرگز دست از تلاش برندارید!

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar