ارتباط با کارکنان چگونه می تواند موجب گسترش کسب و کار شود ؟

ارتباط با کارکنان

 

ارتباط با کارکنان

ارتباط شما با کارکنان چگونه است؟ آیا آنها از اینکه شما مدیرشان هستید رضایت دارند؟

وقتی رمز موفقیت را از افراد موفق بپرسید می بینید که عوامل متعدی را ذکر می کنند مثل: متدهای ویژه ی فروش، باور به محصولی که در حال فروش هستند، خدمات مشتری. اما بخش زیادی از رموز موفقیت برای صاحبان هر یک از کسب و کارهای کوچک، بخاطر تیم هایی ست که با آنها کار می کنند. کارکنان شما، تسهیل کنندگان شما، مجریان شما و رابط شما با مشتریان تان هستند. آنها بسیار اهمیت دارند.

می دانید کلید اصلی رشد کسب و کارتان چیست؟ کارکنان خوبی استخدام کنید و آنها را شاد نگاه دارید. خواهید دید که آنها هم با شادی برای شما کار می کنند. در این پست، می بینیم که چگونه با آنها مهربان باشیم و آنها را شاد حفظ کنیم.

 

  • همیشه گفتگوهایی را داشته باشید

دقیقاً مثل بسیاری از کسب و کارها که فضایی را برای مشتریان شان دارند تا درباره ی نگرانی ها و دغدغه های شان بشنوند – می تواند جعبه پیشنهادات در فروشگاه باشد یا جایی برای نظرسنجی آنلاین – باید از کارکنان خود بخواهید که شما را از اتفاقاتی که درون سازمان شان رخ می دهد باخبر کنند. چنین شخصی میکرومنیجر نیست! قرار نیست به دنبال همه ی جزئیاتی که رخ داده باشید. اما اگر مسئله ای به اندازه ای بزرگ باشد که کار را مختل کند باید از آن آگاه شوید. در چنین حالتی ست که می تواند در کنار هم کار کرده و مسائل را از میان بردارید.

  • به آنها کمک کنید تا مراقب سلامتی شان باشند

برخی از شرکت ها هستند که از کارکنان شان می خواهند حتی به هنگام بیماری هم در محل کار حاضر شوند. این یعنی اگر بخاطر حقوق نبود، حتی حاضر نیستند ساعتی را هم از دست دهند! شما باید خوب بودن سایر اعضای تیم خود را مدام در نظر بگیرید. اگر کسی با بی حالی و بیماری به سر کار آمد، شما می توانید ۵ روز استراحت را برایش درنظر بگیرید. این زمان استراحت کردن باعث می شود حال او بهتر شود. عموماً اگر همه ی کارهایی که نیاز بود انجام شوند، به اتمام برسند و مدیر دریابد که با موفقیت اجرا شده است با تمایل بیش تری رخصت خواهد داد.

شما با انجام اینکارها، سلامت و خوب بودن کارکنان تان را در سطح اول اهمیت قرار داده اید. اگر همین تفکر را در آنان ایجاد کنید و آنها اطمینان یابند که که سلامتی شان برای شما در اولویت قرار دارد خوشحال تر خواهند بود. سالم تر بوده و با تمایل بیش تری در سر کار حاضر خواهند شد.

  • برای کارهای برجسته، پاداش درنظر بگیرید

شما می خواهید که کارکنان تان در محیط کار احساس شادی داشته و مفید باشند. بنابراین آنها می خواهند که برای مدت های طولانی در اطراف شما بچرخند. مدیران موثر با انعطاف پذیری خود و ارتقا دادن به افراد لایق اهمیت دادن شان را نشان می دهند. اگر کسی از اعضای تیم، رکورد فروش را بزند، یا کسی پروژه ای را با موفقیت خاصی به پایان برساند می توان با کارت هدیه و مواردی که می دانید برای آنها ارزشمند است از آنها قدردانی نمایید.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar