• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

ارزشمندتر از پول برای سازمان ها چیست؟

ارزشمندتر از پول که دنیا را تغییر می دهد چیست؟

گاهی اوقات، یک راه بهتر از این که برای کسی چک بنویسید وجود دارد! در این پست، درباره ی این راه نوین و هیجان انگیز صحبت می کنیم.

 

ارزشمندتر از پول برای سازمان ها چیست؟

 

ارزشمندتر از پول

امروزه، اکثر شرکت ها اهمیت نوع دوستی درون سازمان را درک کرده اند. بدین منظور اغلب برنامه های داوطلبانه در مقایس بزرگ، تطبیق کمک های مالی کارکنان و … را تدارک می بینند. به گفته ی مدیر ارشد اجرایی یکی از بزرگ ترین سازمان های غیرانتفاعی خدمات اجتماعی نیویورک راه های بیش تری برای حمایت سازمان های غیردولتی -بدون نیاز به نوشتن مبلغ چک های بالا- وجود دارد.

یک زندگی جدید در فضای خالی ایجاد کنید

شما هم معتقدید که ارزشمندتر از پول وجود ندارد ؟

بهتر است ببینید که آیا میزهای سرباز یا فضای بلااستفاده در دفترتان وجود دارد؟

با دعوت کردن یک سازمان غیردولتی کوچک و محلی به مدت یک سال، به این فضا زندگی جدیدی بدهید. با سهیم شدن دفترتان شما خط زندگی را به آنها بخشیده اید که قادر به تهیه آن نبوده اند. -آن هم چیزی به اهمیت محل کار! سخت است که بتوان کمک مالی را برای برنامه نویسی پیدا کرد. یافتن سرمایه گذارانی که مایل باشند هزینه های سرسام آور را تقبل کنند از آن هم سخت تر است! این در گذشته، شرایط بحرانی زیادی را برای سازمان های غیردولتی با بودجه ی ناچیز ایجاد کرده است اما فرصت خوب برای شرکت ها، ارائه ی نیازهای ضروری بود.

از مهارت های تان برای کاربرد خوب استفاده کنید

هر شرکتی، فضای خالی در دفترش ندارد. اما هر کسی یک مهارت ارزشمند دارد که می تواند برای سایرین مفید باشد. یک قدم به عقب برگردید و مهارت هایی که کارکنان تان دارند را ارزیابی کنید و ببینید چطور می توانند به داوطلب شدن بر پایه ی مهارت ها، تبدیل شوند. برای مثال، اگر شما یک آژانس بازاریابی را مدیریت می کنید کار کردن با یک سازمان غیردولتی را درنظر بگیرید تا یک برنامه ی بازاریابی را روی هم گذاشته و یا یک شناسایی برند خیلی قدرتمند ایجاد کنید. شاید هم شرکت شما یک تیم ویژه ی منابع انسانی حرفه ای داشته باشد که برای سازمان های غیردولتی کوچک در ایجاد استراتژی های استخدام و ماندگاری بهتر و یا ایجاد سیستم جبران منسجم کمک می کند.

 

یک روز داوطلبانه تدارک ببینید

مهم نیست در چه حوزه ی کسب وکاری فعالیت دارید حداقل یک چیز دارید که سازمان های غیردولتی به شدت به آن نیاز دارند. افراد را به دادنِ دست یاری قادر سازید. با سازمان های خیریه منطقه ی خود تماس بگیرید و ببینید به چه نوع کمکی نیاز دارند. سپس چگونگی مدیریت زمان کارکنان تان به طریقی که واقعاً برای آن سازمان مفید باشد تنظیم کنید. خواه نگهداری از حیوانات باشد، خواه پست کردن پاکت و یا ارائه ی غذا به بی خانمان یا خواندن کتاب برای بیماران و کودکان در بیمارستان! صدها راه برای شرکت شما هست که می توانید دست روی دست بگذارید و هیچ هزینه ی خاصی هم نیاز ندارد! انجام اینکارها نه تنها تاثیر مثبت روی سازمان غیردولتی دارد بلکه داوطلبی بودن آن در روحیه ی کارکنان شما نیز بازخورد خوب ایجاد می کند.

 

 

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar