ارزش ویژه ی برند چگونه افزایش پیدا می کند؟!

ارزش ویژه ی برند شما چقدر است؟  آیا میدانید ارزش برند شخصی دونالد ترامپ  بیش از ۳ میلیارد دلار است؟

اگرچه بسیاری از رهبران کسب و کار وارد جنجال های سیاسی نشده اند. اما شکنندگی ارزش ویژه ی برند چیزی است که همه کارآفرینان باید از آن آگاهی داشته باشند.

ساخت و بهبود ارزش ویژه ی برند

ارزش برند یک کسب و کار شامل تمام ارتباطات، احساسات و تجربیاتی است. که وقتی یک مصرف کننده در معرض نام آن برند قرار می گیرد. به ذهنش خطور می کند. چه نوع پیوندی بین شما و مشتریان تان وجود دارد؟ هر چه پیوند قوی تر باشد، ارزش ویژه ی برند شما بالاتر است.

ارزش ویژه ی برند

ارزش ویژه ی برندی که دریافت می کنید چقدر قوی است؟ این ارزش می تواند باعث شناخته شدن هر چه بیشتر شما شود؛ برخی برندها حتی موفق می شوند به بخشی از واژگان روزمره ما تبدیل شوند.

فرض کنید قهوه را از قهوه جوشی با برند خاص در فنجان می ریزید. اما یاد یک برند دیگر می افتید.

بخاطر داشته باشید که  این موضوع  جنبه ای از موفقیت است. نه هدف؛ و راه های بسیاری نیز برای ایجاد ارزش ویژه ی برند وجود دارد. ارتباطات ، عملکرد محصول ، خدمات مشتریان  و حتی نام برند تان می تواند ارزش ویژه ی برند شما را افزایش یا کاهش دهد.

افزایش ارزش ویژه ی برند

در اینجا به چهار روش برای اطمینان از اینکه کسب و کار در مسیر درست توسعه برند قرار دارد، می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  1. محصولات و خدمات با کیفیت

این بخش ستون فقرات برند شماست. اگر می خواهید خرید ها تکرار شوند و سر زبان ها بیفتید، ضروری است تا بتوانید محصولی با کیفیت را به مصرف کنندگان خود تحویل دهید.

متاسفانه، اشتباه کسب و کارها در هر صنعت این است که محصولات را فقط برای نشان دادن نوآوری تولید و توزیع می کنند. انتشار محصولی که به طور کامل مورد آزمایش قرار نگرفته و با انتظاراتی که مصرف کنندگان از کارایی دارند، تطبیق ندارد، می تواند ارزش ویژه برند را کاهش دهد.

  1. تجزیه و تحلیل رقابتی

یک برند قوی برندی است که می تواند با تغییرات بازار سازگار شود. برای اینکه چنین برندی باشید، مراقب جریان صنعت و فعالیت های رقبا خود باشید.

یکی از راه های موثر برای ایجاد ارزش ویژه ی برند، هدف قرار دادن یک حوزه در صنعت  است. نیاز خاصی را که تاکنون هیچ کس دیگر آن را برآورده نکرده، برآورده سازید. این مسئله هم تفکر نوآورانه را نشان می دهد. و  هم درک خوب شما از مصرف کنندگان تان را؛  مورد تحسین و احترام بودن نشانه ی قدرتمند بودن ارزش ویژه ی برند است.

  1. تصویر برند سازگار

هنگامی که بازار و جایگاه خود را در آن درک کنید، نیاز است تا به شیوه ای سازگار و جذاب آن را با مصرف کنندگان مرتبط سازید.

محصولات و قیمت های شما بسیار مهم هستند. اما جنبه های دیگر کسب وکارتان نیز بسیار اهمیت دارند. از برند و عناوین گرفته تا فعالیت رسانه های اجتماعی شما، و هر بخش از کسب و کارتان که با مشتریان و مشتریان بالقوه در ارتباط است باید تصحیح شوند. تا از هدفمند بودنشان اطمینان حاصل شود.

تصویر برند خود را از همان ابتدا درست کنید. و بر اساس آن کسب و کار خود را شکل دهید. اگر در بخش حق بیمه صنعت خود کار می کنید، پس تصویر برندتان کلاسیک و رسمی باشد. یا اگر هدف محصول یا سرویس شما آوردن لبخند بر روی چهره افراد است، تصویر برندتان می تواند با مزه و طنزگونه باشد.

هماهنگ و سازگار باشید. مصرف کنندگان می دانند که چه چیزی دوست دارند. و آنچه را که می شناسند نیز دوست می دارند. تحت کنترل چیزی باشید که آنها می دانند و می شناسند.

برای مطالعه بیشتر:

روش هاى ارزش گذارى برند

ارزش ویژه برند را چگونه می توانیم برای شرکت خود ایجاد کرده و ارج نهیم؟

  1. گوش دادن به مشتریان

ارزش ویژه ی برند در ذهن مشتریان شما قرار دارد. به آنها گوش کنید. به این نمونه توجه کنید:

برند شاخص: محصول جدیدی از برند می خواهید؟

مصرف کنندگان: نه!

برند شاخص: پوزش می طلبیم. آیا محصولی کلاسیک تر را می پسندید؟

این برند به مشتریان گوش میدهد و اشتباه را تصحیح می کند. اما اگر همان ابتدا از مصرف کنندگان بپرسند که خواسته های آنان چیست، این عذرخواهی نیز لازم نخواهد بود.

مطمئن شوید که کانال های ارتباطی را در اختیار مصرف کنندگان گذاشته اید. تا بازخورد خود را ارسال کنند.  این کار کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف برند خود و همچنین فرصت های رشد (و آنچه را که باید اجتناب کنید) را بشناسید.

صرف نظر از اینکه کسب وکار شما در چه مرحله ای قرار دارد ، دانستن ارزش ویژه ی برند مهم است. باید قادر به ایجاد یک تصویر مثبت در ذهن مصرف کنندگان باشید. تا به مشتریان همیشگی تبدیل شوند. یا بخشی از استراتژی ارجاع شما باشند. اگر این کار را بکنید، برند شما تقویت خواهد شد و رشد واقعی را خواهید دید.

نکته: سعی نکنید که از حد خود خارج شوید. زیاده روی ممکن است ارزش ویژه برند شما را کاهش دهد.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar