ارزیابی کارکنان : ۹ سوال بحرانی که باید از کارکنان رستوران بپرسید

ارزیابی کارکنان به شما در مدیریت بهتر و دریافت عملکرد بهتر سازمان کمک می کند.

خدمتگزاران شما بیش ترین زمان را با مشتریان تان سپری می کند. پس باید اطمینان حاصل کنید که بهترین آنها را استخدام کرده اید.

 

 

ارزیابی کارکنان

کارکنان شما، پایه و اساسِ کسب وکار شماست. هر یک از کارکنان به تنهایی تاثیر عظیمی در کیفیت خدمات و تجربه ی کلیِ مشتریان (مهمانان) شما در رستوران دارند.

استخدام کارکنان اولین گام در فرآیند داشتنِ کارکنان قابل اعتماد و استوار است. برای راضی نگاه داشتن کارکنان و ارائه ی خدمات باکیفیت بطور مداوم لازم است که مدام در حال بررسی باشید. این مکالمه ها به شما اجازه ی گرفتن و دادنِ فیدبک می دهد که می توانید از این ویژگی برای بهبود کسب وکارتان استفاده کنید. در این پست، ۹ سوال را مطرح می کنیم که باید از کارکنان رستوران خود بپرسید.

 

خوشامدگویان و خدمتگزاران

کارکنان شما بیش ترین زمان را با مشتریان تان سپری می کنند و در طول زمانی که مشتریان در رستوران حضور دارند با آنها ارتباط برقرار می کنند. بسیار مهم است که از دیدگاهِ آنان آگاه شوند. بدانند به چه چیزی نیاز دارند و به بهره وری آنان کمک کنند.

۱- آیا همه ی چیزهایی را که برای به انجام رساندن کارهای تان بطور موثر نیاز هست در اختیار دارید؟

۲- چگونه به مشتریان کمک می کنید تا احساس خوشامدگویی بهتری به هنگام ورود به رستوران داشته باشند؟ کسب وکار ما چگونه می تواند به ایجاد این حس کمک کند؟

۳- بدترین تجربه ی منفی که با مشتری داشتید چه بوده و چگونه آن را مدیریت کردید؟

 

آشپزها و کارکنان پشت صحنه

آشپز شما و یاری دهندگان، خیلی فراتر از کسانی هستند که فقط غذا را آماده می کنند. آنها مسئول ایجاد منوهای غذایی و هماهنگی با فروشندگان هستند تا مطمئن باشند که آشپزخانه و انبار از مواد کافی برخوردار است.

۴- آیا آشپزخانه به ابزار و تکنولوژی بروز مجهز است؟

۵- کارکنان هوشمند شما درباره ی کار گروهی تان چه نظری دارند؟

۶- مسئله ی اخیری که با مشتری یا همکار خود داشته اید چه بوده و چگونه آن را مدیریت کرده اید؟

مدیریت

 

۷- نیروی انسانی چگونه است؟ آیا کمبود یا مسئله ای وجود دارد؟

۸- نقاط قوت و نقاط ضعف سازمان شما چه چیزهایی ست؟

۹- من چه کاری می توانم برای آسان تر شدن کارهای تان انجام دهم؟

 

درباره پاداش

بسیار مهم است نظرات کارکنان خود را درباره ی کسب وکارتان و چگونگی سازماندهیِ آن بدانید. همانطور بسیار اهمیت دارد که آنها را به عنوان یک انسان بشناسید. مکالمه را با پرسیدن چند سوال ساده شروع کنید که به شما در فهمیدنِ زندگیِ کارکنان کمک می کند. به آنها نشان دهید که برای شما اهمیت دارند. حال و احوال خودشان و خانواده ی آنها را جویا شوید. بپرسید آیا به چیزی نیاز دارید که بتوانید به آنها ارائه دهید.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar