از اسنپ چت چگونه برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنیم ؟

اسنپ چت

 

همانطور که می دانید برنامه ها، نرم افزارها و شبکه های اجتماعی بسیاری ایجاد شده اند تا به همراه پیشرفت تکنولوژی فاصله ها و محدودیت ها را از بین ببرند. طبیعتاً مفید بودن یا نبودن این ابزار بر نحوه ی استفاده ی کاربر از آنها بستگی دارد. نکته ی حائز اهمیت در این موضوع این است که برای رشد و رونق دادن به کسب و کار خود می توانید از سایر این ابزارها استفاده کنید.

امروز برنامه اسنپ چت را مدنظر قرار دادیم تا کسانی که با این برنامه آشنایی ندارند با نحوه ی استفاده از آن در جهت بهبود کسب و کارشان استفاده کنند.

اگر برای ورود به برنامه اسنپ چت مبتدی هستید و قصد دارید از جنبه های آن آگاهی یابید احتمالاً سؤالات زیادی در ذهن شما ایجاد شده است که به دنبال پاسخ آنها می گردید. اما بطور کلی، استفاده از آن بسیار ساده است و برای بار اول هم سریعاً متوجه آنها خواهید شد.


۱ – آیا از اسنپ چت می توان برای نشر مطالب استفاده کرد؟

از شبکه های اجتماعی می توان برای نشر محتوا استفاده کرد. این امکان برای محتوا با هر نوع فرمتی (متن، صوتی، بصری و …) صورت می گیرد تا همه ی مخاطبان از آن استفاده کنند.

بطور مثال؛ از شبکه اجتماعی واتساپ نمی توان برای انتشار مطالب استفاده کرد! این برنامه، تنها برای ارتباطات شخصی مفید است. اما تلگرام را می توان برای انتشار از طریق کانال ها استفاده کرد. همینطور شبکه ی اسنپ چت نیز برای انتشار بسیار مفید است. نشر محتوا از طریق (تصاویر ،ویدئو ) صورت می گیرد.

۲ –  آیا سنپ چت از چندین حساب پشتیبانی می کند؟

آیا می توان در شبکه ی اسنپ چت بیش از یک حساب کاربری را مدیریت کنیم؟ آیا امکان باز کردن کانال یا صفحه داخلی در اسنپ چت وجود دارد؟ این سؤال برای افرادی ست که می خواهند اسنپ چت را برای بازاریابی، ایده های جدید و کسانی که قصد دارند برند موفقی را برای خودشان ایجاد کنند مفید است.

شما می توانید یک نام کاربری ساده برای ارتباط با دوستان و یک حساب دیگر برای کسب و کار خود ایجاد کنید تا با هریک از آنها بتوانید ارتباطات مؤثری را ایجاد کنید. هر یک از این حساب ها باید یک ایمیل مجزا داشته باشد و به هیچ شماره تلفنی نیاز ندارد! و ایجاد نام کاربری از طریق شماره نیز امری اختیاری است.

۳ – آیا امکان ایجاد چند نام کاربری همزمان امکان پذیر است؟

به شکل رسمی (خیر) امکان ایجاد چند نام کاربری همزمان وجود ندارد! (اما راه های غیر رسمی وجود دارد) اگر دو حساب کاربری داشته باشید یکی برای شرکت، و دیگری شخصی می توانید از این حساب خارج شده و وارد حساب دوم شوید. راه های زیادی برای استفاده ی همزمان حساب های کاربری وجود دارد. مانند نصب نسخه دیگری از اسنپ چت روی گوشی و در (Clone) که در تنظیمات اندورید موجود است. همچنین می توانید از Paraller Space برای ایجاد حساب های کاربری همزمان استفاده کنید.

۴ – آیا نرم افزار به شماره تلفن و دفتر تلفن مرتبط است؟
خیر، می توانید از ایمیل برای باز کردن حساب کاربری استفاده کنید و استفاده از شماره تلفن امری اختیاری است. این امر اختیاری ست که شما بخواهید از طریق دفتر تلفن دوستان خود را پیدا کنید. ( یا کسانی که اسنپ چت دارند و شما شماره تلفن آنها را دارید.)
۵ – چگونه امکان انتشار محتوای عمومی در اسنپ چت وجود دارد؟

این کار از طریق داستان (Story) در اسنپ چت امکان پذیر است. امکان انتشار تصاویر و ویدئوها را برای مخاطبان ممکن می باشد. کلیه ی تصاویر و ویدئو ها تنها تا ۲۴ ساعت باقی می مانند و بعد از آن حذف می گردند.

چگونه این کار را انجام دهیم؟ ویدئوی کوتاهی را ضبط کنید و از طریق آیکون ها آن را ارسال کنید. تنظیمات شخصی را باید به شکلی آماده کنید که دیگران چیزهایی که ارسال می کنید را ببینند. بدین منظور ابتدا وارد تنظیمات (Setting) شده سپس به (Who can) رفته و (View My Story) را به (Everyone) تغییر دهید.

۶ – چگونه می توان حساب را انتشار داد یا مخاطب جدید به دست آورد؟

یک نام برای خود انتخاب می کنید (Username) از طریق این نام دیگران شما را به لیست دوستان خود اضافه می کنند و می توانند تصاویری که به اشتراک گذاشتید را ببینند. می توانید این نام کاربری را در شبکه های اجتماعی دیگر نیز قرار دهید. راه دوم برای انتشار حساب از طریق Snapcode است. می توانید از کد مخصوص حساب استفاده کنید. هر نام کاربری کد مخصوص به خود را دارد. از طریق این کد دیگران می توانند شما را بیابند. این کار از طریق کدی که در EnglishPT است صورت می گیرد. می توانید این گزینه را باز کنید و با دوربین گوشی از این گزینه عکسی تهیه کنید تا حساب کاربری را شناسایی کند و بعد Add Friend را بزنید.

۷ – عددی که کنار نام کاربری است نشانه چیست
همانطور که می بینید در بالای عکس عدد ۱۰۲ در کنام نام کاربری نوشته شده است. هر چه تعامل شما با دیگران بیشتر شود بر این عدد نیز افزوده می گردد که Score هم نام دارد.
۸ – چگونه می توانید نمره خود یا دیگران را ببینید؟

آیا دیگران می توانند Score من را مشاهده کنند؟ این کار در یک حالت امکان پذیر است. هم شما و هر فرد مقابل باید شما را به لیست دوستان یکدیگر اضافه کنید. در غیر این صورت نمی توانید این کار را انجام دهید. برای نگاه کردن به Score دوستان تان می توانید به صفحه ارسال پیام وارد شده سپس رمز خطوط افقی را که کنار اسم است لمس کنید. در اینجا می توانید نمره دوست خود را مشاهده کنید.

۹ – آیا می توانیم متوجه شویم چند نفر از دوستان ما را دنبال می کنند؟
متأسفانه این امکان در این نرم افزار موجود نیست. فقط می توانید تعداد دوستانی که به تازگی شما را اضافه کردند در Added me ببینید. در این صفحه تمام افرادی که شما را به تازگی اضافه کردند قابل مشاهده نیستند. اما در قسمت “دیوار”  تقریباً می توانید تعداد دوستان خود را که به تازگی شما را اضافه کرده اند ببینید.

۱۰ – آیا کسانی که حساب من را دنبال می کنند می توانند با من ارتباط برقرار کنند؟
این امر اختیاری است و به شما بستگی دارد. اما My Friends اشخاصی هستند که شما آن ها را دنبال می کنید. اما از طریق Everyone می توانید افرادی را که قصد ارتباط با شما را دارند در ارتباط باشید.

۱۱ – آیا می توانم با کسانی که مرا دنبال می کنند ارتباط برقرار کنم؟
بله امکان دارد.

لیستی از کسانی که شما را دنبال می کنند برایتان به نمایش گذاشته می شود و از طریق این لیست می توانید با دیگران ارتباط داشته باشید.
۱۲ – آیا امکان ذخیره ویدئوهایی که ضبط و انتشار می دهم وجود دارد؟
بله امکان پذیر است. بعد از گرفتن تصویر، با انتخاب ذخیره در گالری آن تصویر در گالری گوشی شما ذخیره خواهد شد.
۱۳ – چگونه می توان اسنپ چت را در یوتیوب انتشار داد؟
می توانید اسنپ ها را در گوشی ذخیره کنید و بعد ویدئو های کوتاه را با هم یکی کنید و برای یوتیوب استفاده کنید. برای اندروید از VidTrim و برای آیفون از Video Mixer استفاده کنید تا بتوانید ویدئو های کوتاه را تبدیل به ویدئو طولانی کنید.
۱۴ – آیا امکان حذف اسنپ بعد از ارسال وجود دارد؟
اگر اسنپ را به اشتباه ارسال کردید می توانید آن را حذف کنید تا به دیگران نرسد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر یا ویدئوی مورد نظر را از قسمت دیوار داستان باز کنید. سپس آن را حذف کنید.
۱۵ – آیا امکان ارسال تصاویر و ویدئو از گالری گوشی وجود دارد؟
این کار به شکل رسمی امکان پذیر نیست. فقط می توان تصاویر را برای افراد محدودی از طریقStory ارسال کرد.
۱۶ – آیا مخاطبان می توانند تصاویر و ویدئوهایی که من ارسال می کنم را ذخیره کنند؟
خیر این کار امکان پذیر نیست و اگر می خواهید از راه های دیگر این کار را انجام دهید ممکن است حساب شما هک شود.
۱۷ – آیا نام کاربری به حروف کوچک و بزرگ حساس است؟
این به این معناست که اگر شخصی با یوزر نام شما را جستجو کند. باید دقیقاً حروف کوچک و بزرگ را مانند شما بنویسد! جواب شما خیر است. به این موضوع حساسیتی ندارد.
۱۸ – چگونه می توان هنگام ضبط ویدئو دوربین گوشی را تغییر داد؟
این کار امکان پذیر است. اما فقط از طریق IOS امکان دارد و فقط برای گوشی های آیفون مورد استفاده قرار می گیرد.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar