از دست دادن مشتریان با سریع ترین روش های ممکن!!!

از دست دادن مشتریان

آیا می دانید مشتریان تان ترجیح می دهند با شما تماس بگیرند؟ اگر نه، پس آنها مجبور می شوند با رقبای شما تماس بگیرند. قطعا بروز مشکل و سختی در برقراری ارتباط سریع ترین راه ممکن برای از دست دادن مشتریان است.

گروه های مختلف افراد روش های مختلفی را برای ارتباط ترجیح می دهند؛ و در عین حال، بسیاری از شرکت ها به هزینه های مربوط به ارتباط توجه می کنند و متقاعد کردن مشتری در کانال های ارتباطی را از یاد می برند. آنها فراموش می کنند که اگر یک مشتری برای تماس با آنها با مشکل روبرو شود، احتمال بیشتری دارد که با رقبای تماس بگیرند.

منظور از مشکل در بند فوق این است که مشتریان مجبور شوند از روشی که برایشان نامناسب است در برقراری ارتباط استفاده کنند. بعضی از افراد ایمیل ، بعضی ها ارسال پیام در پیامرسان ها و بعضی دیگر رسانه های اجتماعی را ترجیح می دهند و برخی نیز هنوز دوست دارند تلفن را بردارند شماره ها را بگیرند و با یک فرد واقعی صحبت کنند.

برای مطالعه بیشتر:

اهمیت حفظ مشتری و نحوه استفاده از آن برای شکست رقیبان در کسب و کار

آیا می دانید که چه چیزی باعث از دست دادن مشتریان می شود؟

برای آن دسته از شرکت هایی که انتظار دارند مشتریان با آنها تماس بگیرند، برخی از اشتباهات رایجی را معرفی می کنیم که باعث از دست دادن مشتریان می شود و حتی می توانند مانع داد و ستد مشتریان با شما شوند:

یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید

شرکت هایی که از گزینه های “یکی را برای … انتخاب کنید” تا به بخش های مختلف وصل شوید استفاده می کنند، ممکن است آگاه نباشند که این مسئله اغلب باعث می شود که مشتریان به طور کامل از تماس خود پشیمان شوند. حتی اگر آنها در پشت خط باقی بمانند، باید به توضیحات گزینه ها گوش دهند، مخصوصا هنگامی که یک پیام خودکار در نهایت به آنها می گوید که به وبسایت مراجعه کنید. چقدر ساده تر خواهد بود اگر مشتری بلافصله پس از تماس صحبت کند و بگوید: “می توانم با کسی درباره …. صحبت کنم؟”

برای مطالعه بیشتر:

حفظ ارتباط با مشتری مهم تر از جذب آن!

اطلاعات بیش از حد

هیچکس سیستم هایی را دوست ندارد که از کاربران می خواهد قبل از اینکه با کسی صحبت کنند حساب کاربری را یا شماره مشتری وارد نمایند ، و در نهایت با کسی ارتباط برقرار کند که اولین چیزی که از آنها می خواهد این است: «آیا میتوانم شماره حساب کاربری شما را داشته باشم؟ “پرسیدن اطلاعات بیش از حد و قبل از بررسی خواسته های مشتری یقینا یکی از راه های از دست دادن مشتریان است. و شاید حریم خصوصی آنها را تقض کند.

برای مطالعه بیشتر:

استراتژی های جذب مشتری برای فروش موفق در کسب و کار

حرف زدن کار آسانی است

در میان این مواد آزاردهنده ترین مورد همه کسب و کارها این است که پول زیادی را صرف پخش پیام های آرام می کنند و تاکید می کنند که تماس شما چقدر مهم است. اگر این مسئله مهم بود چرا افراد بیشتری را برای پاسخگویی به تماس ها استخدام نمی کنید؟

اگرچه شرکت های کوچکتر ممکن است قادر به ارائه گزینه های ارتباطی پیچیده ای با مشتریان نباشند، اما هنوز هم باید در مورد چگونگی ارتباط خود با یک مشتری در هنگام دریافت تماس آگاه باشند و به آن توجه کنند.

آیا آنها باید از یک سرویس پاسخگویی استفاده کنند یا اجازه دهند که تماس ها به پست صوتی منتقل شوند؟ ایا یک نفر باید کلیه ایمیل های دریافتی را بررسی کند و یک پیام آماده را ارسال کند که “به خاطر ایمیل شما متشکرم، درباره X در عرض ۴۸ ساعت با شما تماس گرفته می شود”. آیا شخص مسئول رسانه اجتماعی شما باید به مخاطبین پاسخ دهد؟ یا این کار نیاز به ورود و اجازه شخص مافوق دارد؟

برای مطالعه بیشتر:

در ارتباط با مشتریان، چطور اعتمادسازی کنیم؟

یک روش عالی برای تست سیستم تان این است که وانمود کنید مشتری هستید و با کانال های مختلف با شرکت خود تماس بگیرید. آیا تجربه خوبی برای شما بود؟ اگر نه، فکر کنید که چگونه می توانید تجربه مشتری را بهبود ببخشید. اگر این کار را نکنید پس منتظر از دست دادن مشتریان خود و تماس گرفتن انها با رقبا باشید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar