از طریق بازاریابی محتوا چطور اعتمادسازی کنیم؟

از طریق بازاریابی محتوا چطور اعتمادسازی کنیم؟

 

مشتریان بالقوه ی شما فکر می کنند که تا چه حد قابل اعتماد هستید؟

  • اگر برای کسب و کارتان از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید، آنها می توانند به شما اعتماد کنند که بطور منظم ایده های تان را در معرض دید قرار می دهید؟
  • اگر خبرنامه هایی را منتشر می کنید، آیا آنها می توانند به شما اعتماد کنند که هر یک از چاپ ها به موقع به دست شان برسد؟
  • اگر پادکست تولید می کنید یا کانالی را در یوتوب دارید، آیا آنها می توانند به شما اعتماد کنند و مطمئن شوند که بطور مرتب و منظم برنامه دارید؟
  • اگر برای وبلاگ خود مقاله می نویسید، آنها می توانند به شما اعتماد کنند که پست های مفیدی را براساس یک نظم برای آنها عرضه می دارید؟

نکته ی اصلی اینجاست:

تا زمانی که کسی کار کردن با شما را آغاز نکند نمی تواند درباره ی اینکه آیا شما قابل اعتماد هستید یا خیر؛ صاحب نظر باشد.

حتی با مشاهده ی فعالیت های شما -مانند نمونه هایی که در بالا ذکر شد- آنها تصویری از شما را ایجاد می کنند. تصویری که نشان می دهد شما چقدر در ارائه و تحویل به موقع، آن تایم و متعهد هستید.

ابزار اعتمادسازی

با ایجاد یک برنامه ی منظم، اعتماد و اطمینانِ بازار هدف خود را جلب می کنید که خیلیِ کار عظیمی ست. این از طریق تولید بازاریابی محتوا قدرت می گیرد.

اغلب به صورت ناخودآگاه، اعتبار ارزشمند و بزرگی را برای قابلیت اعتماد خود ایجاد می کنید و بازاریابی محتوا به یک داراییِ قدرتمند و معتمد تبدیل می شود.

 

آن روی سکه هم کاملاً بدیهی ست. اگر بلاگ شما به مدت چند ماه بروزرسانی نشود، اگر خبرنامه یا پادکست شما روی نظم خاصی عرضه نگردد، تصویر بسیار سختی را در ذهن مخاطبان ایجاد می کنید.

وقتی به برنامه ی بازاریابی آینده ی خود نگاه می کنید روی دارایی هایی که شما را معتمد جلوه می دهند تمرکز کنید.

تعداد کمی از کانال های محتوا را انتخاب کنید سپس متعهد شوید تا بطور منظم در آنجا حضور یابید.

پس از مدتی، مخاطبان برای اعتماد کردن به سمت شما خواهند آمد. سعی کنید ارزش و اهمیت این اعتماد را برای کسب و کارتان درک کنید. بازار هدف شما مملو از کسانی ست که یا می دانند شما معتمد هستید و یا از قبل به شما اعتماد کرده اند!

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar