از محتوا چگونه برای ایجاد اعتماد با کاربران استفاده کنیم؟

از محتوا چگونه برای ایجاد اعتماد با کاربران استفاده کنیم؟

از محتوا چگونه برای ایجاد اعتماد با کاربران استفاده کنیم؟

انتشار آنلاین محتوا چطور می تواند بین کاربران اعتماد برقرار کند؟

این روزها، همه ی ما محتوای بیش تری را نسبت به هر زمان دیگری تولید می کنیم. با روند افزایش شرکت ها و هوشمند سازی در بازاریابی محتوا، حجم رقابت نیز به شدت در حال افزایش است. محتوای بیشماری هست که از جانب بلاگرها، شرکت ها و نشریه های آنلاین ایجاد می شود، خب با این حساب شما چطور می خواهید از میان همه ی این شلوغی ها خودتان را برجسته کنید؟ چطور می خواهید مخاطبانی را برای خود ایجاد کنید؟ بر فرض هم که مخاطب را یافتید، اعتمادشان را چطور جلب می کنید؟

اینها سوالات متداولی هستند که هر فردی به هنگام رویارویی با مبحث عظیم “محتوا” از خود می پرسد. و جالب اینکه پاسخ همه ی آنها هم مساوی ست : منحصربفرد، سرگرم کننده و به یاد ماندنی باشید. اجازه دهید تا در این پست، این موضوع را بشکافیم. همراه باشید.

منحصربفرد باشید

شما می توانید دقیقاً درباره ی یک موضوع یکسان هم منحصربفرد ظاهر شوید. وب سایت The Hustle می تواند بهترین مثال به عنوان کسی باشد که به ماهانه یک میلیون بازدید در طول یکسال رسیده است. آنها داستان های مشابهی را درباره ی کارآفرینی و استارتاپ بیان می کنند که کاملاً ۱۰۰ درصد منحصربفرد است.

سایر مثال های خوب برای این بخش، Uncrate ، The Verge، Mint و Buzzfeed می باشد.

Buzzfeed : طنز

Mint : امور مالی شخصی برای مردم عادی

The Verge : طراحی و بصری محتوا

به یاد ماندنی باشید

همه چیز درباره ی اطلاعات و داده های شماست! این اطلاعات می تواند شامل، نقل قول های نویسنده ها و افراد مشهور در حوزه ی مرتبط، مطالعات، مثال های کنونی و همینطور تحقیقات اصلی یا نتایجِ بررسی های اصلی باشد که ظاهری معتبر و کاردان از شما ایجاد می کند. انجامِ کار این به قدری هم که فکر می کنید سخت نیست. تنها با جستجو در گوگل می توانید به مطالعات زیادی درباره ی حوزه ای که به دنبالش هستید دست یابید. وقتی محتوایی تولید می کنید که حقایق و مطالعاتی آن را حمایت می کنند (حتی اگر آن حقایق دست یافته های خودتان نباشند!) افراد، وب سایت شما را به عنوان یک منبع دانش می بینند و در نتیجه برای مطالعه ی مقالات بعدی شما نیز رجوع خواهند کرد. وقتی این شرایط پیش بیاید، اعتماد نیز فوراً بین وب سایت و بازدیدکنندگان پدید می آید.

سرگرم کننده باشید

این بهترین راه برای اسیر کردن دل های بازدیدکنندگان وب سایت تان است. Buzzfeed، Elite Daily و Upworthy بهترین مثال های این مورد به شما می روند.

محتوای این وب سایت ها، سرگرم کننده و جذاب است. جذاب بدین معنی که واقعاً دوست ندارید مطالبش را از دست دهید. نتیجه این است که ناگهان متوجه می شوید ساعت های زیادی را در وب سایت شان سپری کرده اید. و البته این اتفاقی نیست! بلکه برای همین کار طراحی شده اند.

اگر محتوای شما بتواند بازدیدکننده ی وب سایت را سرگرم کند باعث گذرِ زمان او شده و بیش تر از اینکه منبع اطلاعات باشد، منبع سرگرم کننده ای نیز خواهد شد. دقیقاً مثل تماشای تلویزیون در مقابل خواندن روزنامه است.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar