از کجا بدانیم که میزان حقوق ما نسبت به دیگران چگونه است؟

از کجا بدانیم که میزان حقوق ما نسبت به دیگران چگونه است؟

 

از کجا بدانیم که میزان حقوق ما نسبت به دیگران چگونه است؟

 

سخت است در محل کار خود بخواهیم حقوق همکاران مان را چک کرده و آن را با حقوق خود مقایسه کنیم!

عدم کنترل حقوق دیگران صفتی عمومی ست که در همه کارکنان وجود دارد. همه از خود این سوال را می پرسند، که آیا تقاضای حقوقی که دارم کم است یا خیر! اما جواب این سوال بسیار سخت است خصوصاً که نمی توانید حقوق خود را با دیگران مقایسه کنید.
همه فکر می کنند کمتر از آن چه که فکر می کنند تقاضای حقوق کرده اند، امروز می خواهیم با ارائه ی نکته هایی، این قضیه را برای شما روشن کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

میانگین به دست آمده حقوق

ممکن است که برای استخدام به شرکتی رفته باشید و حقوق کمی که نسبت به کار خود را بپذیرید. این قضیه ممکن است برای بیش تر کارکنان پیش بیاید. کارمندان از ترس از دست دادن کار، حقوقی کم را نسبت به بهره وری خود قبول می کنند. اگر در طول سالیان زیاد نزد شرکت کار کردید و حقوق شما اضافه نشد؛ احتمالاً به این دلیل است که کم تر از آن چه که فکر می کنید حقوق درخواست کرده اید! اگر دستمزدی کم تر از یک حقوق متوسط درخواست کرده اید؛ افراد زیادی می توانند کار شما را تصاحب کنند.

کاری که شما باید انجام دهید این است که اگر پروژه های اضافه ای به شما محول کرده اند یا کار اضافه ای انجام داده اید از مدیر خود بخواهید حقوق شما را افزایش دهد تا باعث افزایش دستمزد شما باشد.

 

کمتر از میانگین عمومی

همان طور که گفتیم بسیار سخت است حقوق خود را با همکاران مقایسه کنید. شما نمی توانید از همکاران خود که کار شما را در شرکت انجام می دهند بپرسید “چقدر حقوق می گیرید؟” اما می توانید از کسانی که در شرکت های دیگر کار می کنند درباره دستمزد خود سوالاتی بپرسید تا بدانید نسبت به حقوق شما حقوق بالایی دارند یا خیر!!!
به سراغ گوگل بروید و در اینترنت جستجو کنید این کار هم می تواند به شما کمک کند.

 

وب سایت شرکت را کنترل کنید

مانند جاسوس رفتار نکنید، اما تمام کارهایی که در وب سایت شرکت انجام می شود را چک کنید. برخی شرکت ها پروژه هایی در اینترنت ارائه می دهند و نسبت حقوق هر کارمند را اعلام می کنند، اگر شرکت شما این اطلاعات را در وب سایت خود قرار می دهد می توانید به راحتی آن را با حقوق خود مقایسه کنید.
اگر این اطلاعات درباره کار شما ارائه نشده باشد حقوق خود را با کسانی که در کار رتبه پایین تری نسبت به شما دارند مقایسه کنید. امکان دارد وب سایت شرکت اصلاً درباره این موضوع صحبتی نکرده باشد در این حالت شما می توانید کارمندانی که شرکت استخدام می کند را کنترل کنید و از حقوق آن ها اطلاعاتی به دست آورید.

 

درآمد شرکت افزایش یافته است، حقوق شما چطور؟

سخت است که میانگین توسعه شرکت های خصوصی را نسبت به شرکت های دولتی بدانیم! اما چنین اطلاعاتی در همه موسسه ها منتشر می شود. اگر رشد شرکت بالا رفته باشد چنین خبری سخت در بین مدیران می ماند و زود منتشر خواهد شد. اگر متوجه شدید شرکت در سال حدود ۲۰ درصد رشد داشته و به حقوق شما چیزی اضافه نکرده اند می توانید از مدیر درخواست کنید حقوق شما را افزایش دهد.

 

کارکنانی که یکی پس از دیگری استعفا می دهند

دلیل اول استعفای کارکنان، حقوق است. اگر شرکت شما از سیاست خاصی برای کارکنان استفاده می کند اما اخیراً مشاهده کرده اید که میزان استعفا بالا رفته؛ مطمئن باشید که موضوع به حقوق کمِ آن ها مربوط می شود نه منفی کار کردن کارکنان! این جای مسئله به شما مربوط می شود که استعفا دهید یا در کار خود باقی بمانید.

 

مدیر به شما توجهی ندارد

اگر مدیر به کار کردن شما توجهی ندارد در نهایت ضرر اصلی را شرکت خواهد دید.

با ندادن حقوق به کارکنان یا دادن دستمزد کم، باعث می شوید تیم شما تلاش و انگیزه لازم را برای کار نداشته باشد که در نتیجه ی این کار بهره وری شرکت کاهش می یابد. اگر متوجه شدید مدیرتان اصلاً علاقه ای ندارد با شما وارد بحث شود و سخنان یا انتقادات شما را گوش دهد؛ مطمئن شوید اصلاً قصد ندارد حقوق شما را افزایش دهد. این کناره گیری، بزرگ ترین دلیل برای عدم دادن دستمزد لازم به شماست.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar