• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

چهار استراتژی کسب و کار بد که مانع رشد کسب و کار شماست

چهار استراتژی کسب و کار بد

چهار استراتژی کسب و کار بد وجود دارد، اما در واقع، تعداد بیشتری از این استراتژی ها وجود دارد که به رشد کسب و کار شما کمک نمی کند.. این استراتژی ها خطر منحرف شدن شما از آنچه که کمک می کند تا کسب و کارتان به معیارهای منتخب شما برسند، در پی دارد.

به عنوان کارآفرین، ما همیشه به دنبال استراتژی هایی هستیم که به تجربه ی رشد انفجاری در کسب و کار کمک خواهد کرد. ما به دنبال لبه ای هستیم که کمک می کند تا در جایگاهی برتر و بالاتر از دیگران بایستیم. برای کارآفرینان امروز،این استراتژی ها به راحتی از طریق دریافت دانش از سراسر دنیای اینترنت، در دسترس هستند.

اگر می خواهید درباره ی چیزی بیشتر بدانید، به راحتی می توانید آن را در گوگل جست و جو کنید. کسی، در جایی درباره ی چیزی که به دنبال اطلاعاتی از آن می گردید چیزی نوشته، فایل صوتی ارسال کرده یا ویدئویی ساخته شده است. با این حال، فقط به خاطر اینکه اطلاعات موجود و در دسترس است به این معنا نیست که به شما و شرایط خاص شما کمک خواهد کرد.

چهار استراتژی کسب و کار بد

  1. ارتباط داشتن با صاحبان نفوذ و رهبران صنعت

در گذشته ارتباط با یک صاحب نفوذ یک راه برای ایجاد کسب و کار سریع تر بود. صاحبان نفوذ تمایل دارند که شبکه های بزرگ داشته باشند و حمایت آنها به معنای “در معرض دید قرار گرفتن کسب و کار” شماست. اغلب، ما در مورد “اثر اُپرا” می خواندیم و می خواستیم چنین تجربه ای را در کسب و کار خود داشته باشیم.

مشکل این است که اثر اپرا – و یا ارتباط با یک صاحب نفوذ – یک استثناست نه یک قانون! امروزه صاحبان نفوذ بخاطر رسانه های اجتماعی مشغله ی بیشتری دارند. صندوق های ایمیل آنها پر است، و در میان تعداد زیاد پیام های رسانه های اجتماعی غوطه ورند و کارهای زیادی برای انجام دارند.

شانس شما برای گذر از همه ی اینها و برقراری یک ارتباط بسیار کم است. اما، بیشتر از آن، شما لازم نیست برای ایجاد سرعت در کسب و کار خود با یک صاحب نفوذ در ارتباط باشید. افراد دیگری پیگیر آنها هستند – در حالیکه روی بهترین روش های ایجاد کسب و کارتان تمرکز کرده اید به آنها اجازه دهید تا پیگیری و تعقیب شان را ادامه دهند.

  1. گواهینامه هایی که خاص یک صنعت و یا حوزه هستند

این روزها، شما می توانید در همه چیز گواهینامه دریافت کنید. روبرو شدن با ” مربی گواهی شده ی فلان و بسان” امری عادی است. یا فارغ التحصیل شدن از برخی کلاس ها و رشته هایی که هرگز نام شان را نشنیده اید. این گواهی نامه ها نشان میدهند که آیا فرد چیزی را که می گوید واقعاً می داند؟- نه. البته که نمی داند.

گواهی نامه به جز در آن صنعت و حوزه ی خاص خودش، در هیچ مورد دیگری کارایی ندارد. اگر شما سعی کنید آنها را برای فرصت های بزرگتر اهرم کنید – از ناامید کردن شما متنفرم – اما بدانید که نا امید خواهید شد. اگر می خواهید یک گواهینامه ای را مربوط به صنعت خود داشته باشید، این کار را بکنید. اگر هدف شما تعقیب فرصت های بزرگتر است به دنبال مدارکی اجتماعی باشید که در بیش از یک حوزه کاربرد دارد.

  1. ایجاد و پرورش یک دنباله رویِ گسترده در رسانه های اجتماعی

هر روز، شما می توانید ایمیل و یا پیام های رسانه های اجتماعی خود را نگاه کنید و خواهید دید که حداقل یک نفر تلاش می کند تا در محیط بازاریابی شبکه های اجتماعی خود محصول یا خدماتی را به شما بفروشد. آنها به شما می گویند که حضور شما در رسانه های اجتماعی به اندازه ی کافی گسترده نیست و خدمات آنها به شما کمک خواهد کرد تا رشد خود را دو برابر کنید.

رسانه های اجتماعی، بخش بسیار بزرگی از انواع استراتژی های بازاریابی را به خود اختصاص می دهند. استفاده از استراتژی بازاریابی در رسانه های اجتماعی نباید پایان همه چیز به نظر برسد، بلکه می تواند آغاز آن بوده و همه چیز را دربر بگیرد. مهم ترین بخش این اتفاق هم زمانی ست که شما باید توانایی درگیر کردن طرفداران را در رسانه های اجتماعی داشته باشید.

  1. “مشغله ی” مداوم و همیشگی

در کارآفرینی “کار پر مشغله ای” بسیاری وجود دارد. همیشه چیزی وجود دارد که انجام آن مهم به نظر می رسد. این مشغولیت است. یعنی کار کردن روی همه ی چیزهای کوچکی است که حواس شما را پرت خواهد کرد. کار پر مشغله برای برون سپاری عالی ست و برون سپاری می تواند در مقدار بسیار ارزشمندی از وقت شما صرفه جویی کند.

برون سپاری: انجام کار را به فردی خارج از شرکت سپردن.

هدف شما به عنوان یک کارآفرین تمرکز بر روی سیستم ها و تصویری بزرگتر است. شما نمی توانید با درگیر شدن در این عوامل انحراف، به اهداف خود برسید. شما باید سیستم هایی را بسازید که کار کسب و کار شما را ساده می کند و کمک می کند تا کار بدون حضور شما و به شکلی مؤثر انجام شود. این امر باید بزرگتر از خود شما باشد- مهم نیست چه نوع کسب و کاری دارید.

زمان یک منبع با ارزش است زیرا شما می توانید زمان را بازیابی کنید. اگر شما وقت خود را صرف تعقیب استراتژی هایی می کنید که به رشد کسب و کار شما کمک نخواهند کرد، پس پول تان را هدر می دهید. تمرکز بر روی آنچه که به شما در موقعیت کنونی تان کمک خواهد کرد تمرکز کنید – نه آنچه که دیگران آن را به عنوان یک استراتژی خوب معرفی می کنند. بر روی ایجاد کسب و کاری تمرکز کنید که برای شما درآمد، انعطاف پذیری و آزادی در زندگی به روشی که خودتان می خواهید، به ارمغان آورد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
1
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
آسیه محمدیاردشیر محمدی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اردشیر محمدی
مهمان
اردشیر محمدی

سلام
متن بسیار خوبی است اما نیازمند ترجمه و ویرایش مجدد است. هر کار کردم متوجه بند سوم شوم نشدم. بسیار گنگ و نامفهوم ترجمه شده است.
به نظر می رسد مترجم محترم علاوه بر دانش زبانی باید دانش متنی خود (در حوزه بازاریابی و کسب و کار) را بالا ببرد.