استارتاپی ها! برای جذب استعدادهای درخشان ، پول همه چیز نیست!

جذب استعدادهای درخشان برای کسب وکار، از آرزوهای اصلی صاحبان کسب وکار است.

 

جذب استعدادهای درخشان

جذب استعدادهای درخشان برای استارتاپی ها

با توجه به سیر تحولی بازار و برای مرتفع کردن انتظارات، استارتاپ ها امروز بیش از سایر کسب و کار ها در صدد جذب استعدادهای درخشان هستند.

طی تحقیقات صورت گرفته بیش از نیمی از کارکنان قبل از سر رسید سال انتظار افزایش حقوق برای جبران هزینه های زندگی دارند.

جبران هزینه یک قسمت مهمی از نحوه راه اندازی ارائه ارزش کارکنان است، ولی کامل نیست. گزینه هایی همچون سهام نیز وجود دارند، اما امنیت شغلی یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار است. سپس، گزینه سهام می تواند تاثیر گذار باشد.

در زیر به معرفی راه هایی می پردازیم که شرکت ها و استارتاپ ها بتوانند این استعداد های درخشان را خوشحال کنند:

۱- آموزش کارکنان درباره ارزش سهام

ارائه گزینه سهام به کارمندان موجب تعهد و مشوق ایجاد عملکرد بهتر خواهد بود. آنها در واقع سهامدار شرکت هستند ولی نمیدانند این سهام چگونه عمل می کند و چه گزینه هایی در دسترس دارند. آنها ارزش سهام را نمی بینند.

به کارکنان آموزش بدهید که آن چگونه عمل می کند و چه ارتباطی با تحولات بازار دارد. برای مثال، تفاوت بین سهام عادی و سهام ممتاز را برای وی شرح دهید.

۲- ارائه منافع ارزشمند

ارائه منافع ارزشمند یکی از راه های مهم ارج نهادن به کارکنان هست. در واقع منافع یکی از جنبه های پر اهمیت رضایت شغلی کارکنان هست.

برنامه های مقرون به صرفه و خصوصی سازی شده برای ارائه مزایا طرح ریزی کنید. تلاش کنید تا طرح های تحت پوشش و نحوه دسترسی به مزایا را به آسانی برای آنها تشریح و تفهیم کنید، سهولت دسترسی به مزایا را شرح دهید. فراتر از بهداشت و درمان، به ارائه مزایای بهداشت و سلامت کارکنان مانند عضویت در باشگاه های ورزشی و تفریحی، عضویت رستوران های با غذای سالم و فعالیت های فرهنگی بپردازید.

۳- ماموریت شرکت را برای آنها شرح دهید

پول به تنهایی کارکنان را خوشحال نمی کند. کارکنان از کار کردن در یک شرکت معتبر احساس خوبی پیدا می کنند. کارکنان می خواهند احساس کنند که بخشی از یک چیزی بزرگ تر از خود هستند، که عملکرد آنها بر رویاهایی که شرکت ساخته، تاثیر گذار است.

به طور مدام برای آنها از دستیابی شرکت به تصویر بزرگ اهداف سازمانی، تعریف و یادآوری کنید. این امر نیاز دارد طنین انداز ارزش های شخصی کارکنان باشد. به سادگی می توان دید که آنها با بیانیه ماموریت سازمانی ارتباط برقرار کرده و نسبت به افزایش بهره وری خود عمل خواهند کرد. آنها می خواهند به حرکت های تاثیر گذار و مهم در زندگی مردم ملحق شوند و به عنوان بخشی از آن عمل کنند. با فراهم کردن این شرایط می توانید ارزشی به مراتب بیشتر از تامین هزینه ها ایجاد کنید.

۴- ارائه حقوق و دستمزد رقابتی

موسس یک استارتاپ ممکن است به این عنوان که تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده است، پرداختی حقوق و دستمزد را کمتر از حد رایج در نظر بگیرد. گزینه سهام می تواند جایگزین خوبی باشد ولی آنها برای جبران هزینه های روزانه خود نیازمند دریافت حقوق هستند.

هیچ راهی برای عدم پرداخت حقوقی که آنها سزاوارش هستند وجود ندارند، چراکه آنها نیرو های درخشان و مستعدی هستند که همانند سوخت برای شرکت عمل می کنند.

ایجاد تعادل در پرداخت حقوق، واگذاری سهام و تعریف و ارزیابی دستیابی به ماموریت سازمانی می تواند این اطمینان را حاصل کند که نیروی مستعد بتواند متعهد و تاثیر گذار عمل کند.

در آخر، فرهنگ و ارزش های یک استارتاپ می بایست تبدیل به یک بانک ارزشمند شود.

 

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar