استخدام افراد مستعد چگونه انجام می پذیرد؟

استخدام افراد مستعد در شرکت های بزرگ و یا کسب وکارهای کوچک چه میزان است؟

استخدام در شرکت ها کار دشواری شده، تکنیک های خاصی برای استخدام مد نظر دارید؟

مدت هاست بیکار هستید؟  با توجه به اوضاع اقتصادی در اکثر کشورها یافتن کار برای همه مردم سخت شده و برای یافتن راه حل جهت استخدام باید نکاتی را مد نظر قرار دهید.

 

 

استخدام افراد مستعد چگونه انجام می پذیرد؟
استخدام افراد مستعد

 

 

استخدام افراد مستعد

برای یافتن کار جدید صبر فراوان لازم است در کنار صبر از شبکه های اجتماعی و اینترنت بهره مند شوید. برای حل مشکل جوانان جهت استخدام و عدم مواجهه با شکست راه کارهایی را بیان می کنیم.

 

معرفی مهارت ها در اینترنت و فضای مجازی

با توجه به توسعه تکنولوژی معرفی مهارت های مردم در اینترنت کاری لازم و ضروری به شمار می رود. شرکت ها برای استخدام کارکنان آگهی های متنوعی را در سایت های خود و سایت های کاریابی به جستجوی افرادی متناسب با شرایط شرکت خواهند بود، اطلاعات خود را به شکل کاملی در اینترنت درج کنید تا در صورت کنترل مهارت شما احتمال استخدام و تماس شرکت با شما بیش تر شود. طبق تحقیقات صورت گرفته موسسه های تجاری در خاورمیانه و آفریقا، حدود ۹۲ درصد به برندهای شخصی افراد برای استخدام اهمیت می دهند. برند شخصی شما می تواند یکی از دلایل مثبت و مهم استخدام شما باشد.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین راه های کاریابی کدامند؟

 

کنترل پست های خالی از کارمند برای استخدام

روزانه سایت های کاریابی آگهی های فراوانی جهت استخدام کارکنان منتشر کرده و از جوانان آماده به کار درخواست می کنند اطلاعات خود را جهت استخدام در پست های خالی ارسال نمایند. آگهی های استخدام در اینترنت و فضای مجازی به اشتراک عموم مردم درخواهد آمد. پس همیشه پست هایی را که خالی از کارمند است چک کنید تا شانس استخدام تان افزایش یابد. از گرفتن کارهایی که متناسب با مهارت شما نیستند خوداری به عمل آورید. با استخدام شدن در شرکت هایی که مناسب مهارت شما نیستند رزومه کاری شما نزد دیگر شرکت ها خراب شده و فرصت های جدید را از دست خواهید داد.

 

یک نامه برای معرفی مهارت خود بنویسید.

ارائه یک نامه از مهارت های شخصی شما کم تر از یک رزومه نبوده و تاثیرات فراوانی در خواننده ایجاد خواهد کرد. با نوشتن یک نامه از مهارت های خودتان کارتان را نزد دیگران بازاریابی خواهید کرد. حدود ۴۴ درصد شرکت ها در خاورمیانه و آفریقا برای نامه های معرفی مهارت ارزش قائل می شوند. نوع نوشتن نامه معرفی مهارت باید با زبانی رسمی بوده و با معرفی مهارت شخصی و تجربیات کاری باشد نوع نوشتن شما می تواند تاثیر مثبت یا منفی در ذهن مخاطب ایجاد کند، برای نوشتن چنین نامه ای ابتدا خوب مطالعه داشته باشید.

 

مطلب پیشنهادی: مهم ترین و بهترین ابزار برای استخدام چیست؟

 

کنترل درخواست های استخدام

درخواست های استخدام متفاوت بوده و هر شرکت به شیوه خود شرط هایی جهت استخدام کارکنان به کار می گیرد. نگاه شما به یک درخواست می تواند نتایج متفاوتی همراه داشته باشد. ممکن است شرکت ها با ارائه یک درخواست منظور خاصی داشته باشند و می خواهند کارکنان را ارزیابی کنند در واقع شرکت ها می خواهند میزان ارزشی که برای درخواست قائل می شوید را بسنجند. به درخواست ها فقط به چشم یک کاغذ ننگرید بلکه آن را فرصتی جهت یافتن کار جدید ببینید. برای یافتن کار باید صبر داشته باشید ممکن است یافتن کار بیش تر ار یک دوره معمولی طول بکشد، صبر کردن به معنای منتظر ماندن کنار تلفن نیست بلکه باید در جستجوی فرصت های جدید باشید و مهارت های خود را جهت یافتن کار مناسب افزایش دهید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar