استخدام بازاریاب با مهارت های جدید در دنیای بازاریابی امروز

استخدام بازاریاب

به نظر می رسد که به عنوان بازاریاب ما همیشه از مدیر بازاریابی، مدیر مالی یا مدیر عامل ، بودجه اضافی برای استخدام بازاریاب و منابع بیشتر برای تیم بازاریابی درخواست می کنیم.

بازاریاب ها کارهای زیادی انجام می دهند. از تولید لید گرفته تا افزایش در آمد، ایجاد محتوای رهبری فکری ، بهینه سازی فرآیند، و موارد دیگر. اما بازاریاب کافی در تیم وجود ندارد که همه کارها را انجام دهد.

به علاوه، به دلیل اینکه صنعت مارتِک همچنان در حال رونق گرفتن است، مهارت های لازم برای پیشرفت در یک سازمان بازاریابی مدرن B2B به طور مداوم در حال تغییر است.

استخدام سخت است و استخدام بازاریاب برای تیم بازاریابی سخت تر. دیدگاه ها و چشم اندازها  آنقدر سریع تغییر می کنند که حتی موسسات آموزشی نیز نمی توانند همزمان با آن همراه شوند؛ قطعا اگر بخواهید فردی را از مدرسه ای برای استخدام  انتخاب کنید که نرم افزار اتوماسیون بازاریابی و عملیات بازاریابی را می داند، سخت تحت فشار خواهید بود و چنین چیزی تقریبا محال می شود. چرا که سرعت تغییر با سرعت همگامی آموزش با آن بسیار متفاوت است.

به منظور کمک به شما در  کارهای استخدام بازاریاب مناسب برای تیم خود ، در اینجا خلاصه ای از ۵ ویژگی برتر را می آوریم. که یک رهبر بازاریابی مدرن باید در یک تیم بازاریابی با عملکرد بالا آن ها را جستجو کند.

در استخدام بازاریاب به این ۵ مهارت توجه داشته باشید

  1. متخصصان بازاریابی استخدام کنید که می توانند جنرالیست(عمومی دان) باشند

چند سال پیش، استخدام بازاریاب فقط به معنای استخدام “متخصص” بود. یعنی کسی که روی یک نقش متمرکز بود و می توانست آن نقش را به خوبی انجام دهد. نمونه های این تخصص  می تواند  بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، مدیریت سئو سایت و غیره باشد. اگرچه هنوز باید برای این زمینه های کاربردی استخدام حرفه ای انجام شود ، اما به دنبال بازاریاب هایی باشید که هم متخصص هستند و هم جنرالیست.

منظور از این کار چیست؟ از آنجا که چرخه فروش B2B بسیار پیچیده است، شما نیاز به بازاریابانی دارید که می توانند در صورت لزوم به صورت روان و سیّال از یک حوزه عملیاتی به دیگری وارد شوند. این توانایی در زمان لازم به اجرای کلی و هماهنگی در همه پروژه ها به شکل ساده، کمک می کند. به عنوان مثال، شما ممکن است یک بازاریاب محتوای تمام وقت داشته باشید، اما اعضای دیگر تیم شما نیز در صورت لزوم به راحتی میتوانند به ایجاد محتوا بپردازند چون جنرالیست هستند.

هر فردی در تیم ، عملکرد دیگر اعضای تیم را نسبتا خوب می داند، و این مسئله آنها را قادر می سازد تا یکپارچه و بدون برخورد کار خود را انجام دهند.

برای مطالعه بیتشر:

راهنمایی هایی برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی ممتاز

  1. بازاریابان مبتنی بر داده استخدام کنید که با اعداد رابطه خوبی دارند

همانطور که بازاریابی همچنان در حال تکامل است، افراد بیشتر و بیشتر با  داده ها و اعداد در کارشان مواجه می شوند. شاید وقتی در دوره های بازاریابی شرکت می کردید، هرگز تصور نمی کردید که خودتان مدل های پیش بینی درآمد بسازید و یا تصمیم گیری های مبتنی بر داده  و تجزیه و تحلیل بگیرید.

تمام افراد تیم شما باید از لحاظ فکری بسیار کنجکاو باشند تا بتوانند به طور مداوم از داده ها برای تصمیم گیری استفاده کنند. مدیران برنامه شما همیشه باید مجموعه داده ها را بر روی برنامه عملکرد تجزیه و تحلیل کنند تا حرکت بعدی خود را تشخیص دهند. هر فردی در تیم شما باید به لیدها، MQL(بازاریابی لیدهای با کیفیت)، رقیب، خط لوله مشتری، و اعداد درآمد دقت و توجه کند.

هر بازاریاب ملزم به تعدیل اعداد نیست، اما شما باید افرادی را پیدا کنید که به اندازه کافی یادگیرنده و از نظر ذهنی کنجکاو هستند. تا بتوانند با آموزش و تمرکز به افراد تحلیلی تبدیل شوند.

برای مطالعه بیشتر:

۳ تاکتیک مهم برای مصاحبه استخدامی

  1. بازاریابانی را استخدام کنید که توانایی فروش دارند

قطعا استخدام بازاریاب هایی که می دانند چگونه فروش انجام دهند لذت بخش است، به خصوص فروش به نسل متقاضی، رویدادها، و یا نقش های بازاریابی محصول.

تیم بازاریابی شما باید محصول خود را بهتر از هر کس دیگری در سازمان بشناسد. تیم بازاریابی بایستی درک کند که شخصیت شما چیست، و چگونه باید خریدار را در قیف فروش با رهبری تفکر مربوطه، هدایت کرد. و بازاریابان در نقش های خاص نیز باید بتوانند تماس فروش و تماس با مشتری را مدیریت کنند، یا یک نسخه ی نمایشی از استفاده از محصول را در غرفه نمایشگاه انجام دهند.

باید تیم بازاریابی خود را برای فروش بفرستید تا شیوه های فروش را به طور تخصصی یاد بگیرند. شاید همه بخشهای این آموزش ها برای آنها ۱۰۰٪ قابل قبول نباشد، اما مهم است که در صورت لزوم و ایجاب موقعیت،  فرایند را درک کرده و بتوانند با مشتری بالقوه صحبت می کنند.

دلیل دیگر اهمیت دادن به درک فروش از سوی تیم بازاریابی این است که بتوانند روند فروش را در سطح عمیقتری درک نمایند. اگر آنها با آنچه که در چرخه فروش قرار دارد، هماهنگی بیشتری داشته باشند، بهتر می توانند با پیام های مناسب و موقعیت یابی مشتری ها را به سمت مرحله پایانی هدایت کنند.  و همچنین به همکاری فروش و بازاریابی کمک نمایند.

برای مطالعه بیشتر:

چه چیزهایی را باید به هنگام استخدام درنظر بگیریم؟

  1. تکنسین بازاریابی استخدام کنید

هر کسی در تیم بازاریابی شما باید یا سیستم عامل های کلیدی که شما استفاده می کنید را بشناسد یا در مورد آنها آموزش داده شود. این روزها به ندرت یک قطعه تکنولوژی بازاریابی فقط یک بار کار می کند و ما اعتقاد نداریم که عملیات بازاریابی باید تنها به عهده افراد تیمی باشد که می دانند چگونه یک پلتفرم فناوری خاص را مدیریت کنند. بازاریابانی را استخدام کنید که تکنولوژی را دوست داشته و کنجکاوی ذهنی و فکری برای یادگیری و شناخت ابزارها دارند.

  1. بازاریابانی را استخدام کنید که نسبت به کارشان تعصب دارند

به عنوان یک بازاریاب، به ویژه در یک شرکت در حال رشد، باید تصمیمات سریع بگیرید. از آنجاییکه وقایع زیادی  روی می دهند که حساس به زمان هستند، تیم بازاریابی شما باید عملگرایانه باشد. از ایمیل ها گرفته تا رسانه های اجتماعی، محتوای مربوطه و موارد دیگر، تیم بازاریابی تان باید بتواند به جریان های مهم صنعت ، تغییرات در محصول شما یا سایر آگهی های شرکت پاسخ دهد.

توانایی برقراری تعادل مناسب بین کیفیت بی نقص و زمان بندی بسیار مهم است. آیا جریان صنعتی جدیدی وجود دارد که همه در مورد آن صحبت می کنند؟ بهتر است تیمی داشته باشید که بتواند به سرعت ایمیل، پست وبلاگ یا پست اجتماعی ارسال کرده و مطالب مربوطه را از بیرون دریافت کند!

برای مطالعه بیشتر:

روش های استخدام در سال های آینده و ۲۰۱۷

* * *

استخدام سخت است اما و استخدام بازاریاب برای نقش بازاریابی می تواند سخت تر باشد. اگر چه این مسائل به هیچ وجه در فهرست جامع ویژگی های کلیدی برای نقش بازاریابی نیست، اما یک گام در جهت درست است!

[تعداد: ۳    میانگین: ۲.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar