• اسفند ۹, ۱۳۹۸

استخدام مشاور حقوقی مناسب برای کسب و کارتان و ۷ نشانه برای آن

استخدام مشاور حقوقی مناسب

میلیون ها مشاور آنلاین با تجربه، با محدوده نرخ و زمینه های تخصصی در دسترس که خود این موارد به طور قابل توجهی در بین هر یک از آنها متفاوت است, وجود دارند. بسته به اندازه کسب و کار ، صنعت و نیازهای خاص تان، باید دهها هزار دلار را برای استخدام مشاور حقوقی به صورت کوتاه مدت یا حتی ماهانه مصرف می کنید. این یک سرمایه گذاری نیست که به راحتی انجام شود، پس چگونه می توان مطمئن شد که یک مشاور مناسب و درست انتخاب می کنیم؟

متاسفانه، هیچ پاسخ صریحی وجود ندارد، زیرا هر کسب و کاری به دنبال چیزی متفاوت است. با این حال، می توانید قدرت تصمیم خود را با بررسی موارد زیر بسنجید و به یک حس خوب و درست برسید.

 

اول: نشانه های استخدام مشاور حقوقی مناسب

 

۱. منبع ارجاع شما

در استخدام مشاور حقوقی خود چطور به این فرد رسیده اید؟ منبع ارجاعی شما باید بلافاصله در مورد اعتبار شخص ، نظرش را بگوید. اگر این فرد را از طریق یک آگهی پرداخت با کلیک (PPC) پیدا کرده اید، به نظر چندان مناسب نخواهد بود، اما اگر این فرد را از طریق توصیه ی یک دوست نزدیک یا یک شریک تجاری که برایتان محترم است پیدا کرده اید، کمی اطلاعات اولیه از چگونگی عملکرد این شخص وجود دارد.

همچنین، اگر از یک سرویس آنلاین با شهرت خوب استفاده کرده باشید، مانند Consultants 500، که به شما اجازه می دهد تا در کل وب درباره ی مشاوران تحقیق و بررسی انجام دهید، می توانید مطمئن باشید که عملکردشان در استخدام مشاور حقوقی , حداقل از حد میانگین بهتر است.

 

۲. رتبه بندی ها و بررسی های قبلی

اگر این فرد را از طریق یک شبکه مانند Upwork یا یک سرویس آنلاین مشابه پیدا کرده اید، می توانید به رتبه بندی و بررسی های قبلی وی رجوع کنید تا ببینید که چه کارهایی را برای دیگران انجام داده اند. اکثر مشاورانی که موفقیت چندانی نداشته اند از فهرست خارج می شوند، اما ممکن است مکاتبات یا شکایات خاصی را پیدا کنید که باعث افزایش یا کاهش اعتماد شما در این استخدام بالقوه می شود.

اگر در استخدام مشاور حقوقی خود از هیج سرویسی استفاده نمی کنید، به وب سایت شخصی فرد مراجعه نمایید. آنها به احتمال زیاد صفحه ای دارند که شرح برخی از مشتریان سابق ، همراه با نظرات و رضایت ها و شاید حتی مطالعات موردی از کارشان در آن وجود دارد. این اطلاعات را کاملا بررسی کنید و به نتیجه ی مطلوب خود برسید.

 

۳. تخصص

مشاوران معمولا خود را به صورت عمومی و متخصص معرفی می کنند. مشاوران عمومی در بسیاری از زمینه های مختلف آگاهی داشته و از قابلیت های کافی در انواع مختلف استراتژی ها و مشتریان برخوردارند. از سوی دیگر، مشاوران متخصص، بر مشکلات و مشتری حوزه ی تخصص خود تمرکز کرده و خدمات بسیار هدفمندی را ارائه می دهند. بحث هایی وجود دارد که کدام یک بهتر است، اما نیازهای خاص تان می تواند شما را به طرف یکی از آنها هدایت کند.

آیا به دنبال ایجاد حوزه ای در کسب و کار خود و یا شروع یک کسب و کار جدید هستید؟ در استخدام مشاور حقوقی خود یک مشاور عمومی بهتر خواهد بود. آیا شما به دنبال حل یک مشکل خاص هستید؟ به دنبال یک مشاور متخصص باشید. اطمینان حاصل کنید که مشاور شما با این دستورالعمل ها تناسب دارند.

 

۴. تحقیق خودتان

حقیقتا در مورد فرد چقدر تحقیق کرده اید ؟ آیا به دنبال مشاورین مختلفی که از نظر هزینه و تخصص با فرد مورد نظر شما مشابهند، بوده اید؟ آیا می دانید تقریبا چقدر شما باید برای این سرویس پرداخت کنید (در مقایسه با مبلغی که واقعا پرداخت می کنید) ؟ اگر واقعا تحقیقات زیادی در مورد فرد داشته اید و در مورد فرد مورد نظرتان احساس خوبی دارید، شما باید به باور خود اعتماد داشته باشید. اگر هیچ تحقیقی انجام نداده اید، باید یک گام به عقب برگردید و به گزینه های دیگر نگاهی داشته باشید.

 

۵. تاریخچه ی ارتباط

آیا تا بحال سعی کرده اید با این شخص ارتباط برقرار کنید؟ سبک و اثربخشی ارتباطات شما ماهیت رابطه ی آتی شما را از پیش نشان می دهد. برای مثال، آیا این فرد بلافاصله تلفن را برداشته و گفتگوی صریح، مختصر و گرمی با شما داشته است؟ یا آنکه چند روز طول کشیده تا به تماس شما جواب دهد آن هم عجولانه و با رفتاری سرد. ارتباطات در مدیریت ارتباط موثر با یک مشاور بسیار مهم است، بنابراین از این اطلاعات عاقلانه استفاده کنید.

 

۶. مسئولیت

در استخدام مشاور حقوقی خود توجه داشته باشید که این مشاور تا چه حد در رساندن شما به نتیجه، مسئولیت پذیز بوده است؟ آیا در قرارداد نوعی تضمین وجود دارد یا شهرت آنها موثق است؟ آیا شرکتی وجود دارد که از کار این شخص پشتیبانی و حمایت کند؟ شما باید برای محافظت از خودتان از او نوعی تضمین و امنیت بخواهید، حتی اگر نسبتا از توانایی این فرد در انجام کار مطمئن باشید. به این موضوع به عنوان یک سیاست بیمه در برابر سناریوی بدترین حالت فکر کنید.

 

۷. فراست و بصیرت خودتان

در استخدام مشاور حقوقی خود نهایتا، قدرت غریزه ی خود را دست کم نگیرید – به ویژه اگر مدت زمان زیادی در میدان کسب و کار بوده اید. شما باید بتوانید “احساس کنید” که یک شخصیت معتبر در یک موضوع مشخص چگونه است و اگر به اندازه کافی در مورد مشکلات فروش آگاه باشید، باید بتوانید تشخیص دهید که چه وقت فردی سعی می کند چیزی را به شما بفروشد که ارزشش کمتر از چیزی است که می گوید. اگر این مشاور قبلا با همکاران کسب و کار شما ملاقات کرده است، آیا آنها نیز غریزه ای مشابه شما داشته اند؟

 

دوم: حدس خودتان

اگر شما نسبتا مطمئن هستید که این مشاور برای کسب و کار شما مناسب است، اما کاملا یقین ندارید، چند کار را می توانید انجام دهید تا نگرانی های تان کم شود و یا شرط هایتان حفظ گردد:

 

• مذاکره در مورد معامله

اگر مطمئن نیستید که خدماتی که مشاور در اختیارتان قرار می دهد, ارزش پولی که صرف می کنید را دارد یا خیر، سندی را بنویسید که در صورت عدم رسیدن به نتایج دلخواه امکان پس گرفتن بخشی از پول یا تخفیف را به شما می دهد. همچنین می توانید در مورد قیمت پایین قرارداد برای محافظت از خودتان مذاکره کنید.

 

• مصاحبه با مشتریان قبلی

اگر در مورد رتبه بندی و بررسی ها به اطمینان نرسیده اید، با برخی از مشتریان سابق (یا فعلی) مشاور خود صحبت کنید. مکالمات شخصی غیر رسمی تر و طبیعی تر از تاییدات نوشته شده هستند، بنابراین احتمالا احساس بهتری در مورد نوع مشورت دهی و یا کسب و کار این مشاور خواهید داشت.

 

• استخدام مشاوران پاره وقت و متعدد

در استخدام مشاور حقوقی خود به جای سرمایه گذاری تمام منابع خود روی یک مشاور قوی، پول و زمان خود را بین دو یا چند مشاور متفاوت تقسیم کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا شرط های خود را حفظ کنید و هرکدام از مشاورانی را که به بهترین وجه کار می کنند، برای ادامه ی همکاری نگه دارید.

قطعا می دانید که اصلا یک مشاور “کامل” وجود ندارد و زمان ممکن است برای شما تغییر کند. برای استخدام مشاور حقوقی مناسب و کامل که برای همیشه بماند نگران نباشید؛ در عوض با فرد یا شرکتی همکاری کنید که به نظر می رسد نیازهای حال حاضر شما را به بهترین نحو برآورده می کند. توجه دقیقی به نحوه انجام کار آنها داشته باشید و در هنگام لزوم تغییرات لازم را انجام دهید

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar