استخدام نویسنده محتوا چگونه است ؟

استخدام نویسنده محتوا

 

استخدام نویسنده محتوا

هنگامی که اعلام کرده اید به یک نویسنده محتوای حرفه ای نیازمندید از تمام رزومه های نویسندگانی که برای استخدام نزد شما آمده اند چشم پوشی کنید. اگر برند شما به جلب توجه و توصیف نزد دیگران نیازمند است بنابراین شما به چیزی فراتر از رزومه ی کاری نیاز دارید.
در جهان هزاران کتاب و انواع نویسندگان محتوای Copywriter  وجود دارد و از بین هزاران نفر صدها شخص توانایی نویسندگی و تولید یک محتوای خوب را برای برند شما دارند. اما چرا نویسنده ای با کیفیت نویسندگی متوسط را قبول می کنید در صورتی که می توانید انتخابی بهتر داشته باشید؟

در این مقاله راهنمایی هایی برای شما در نظر گرفتیم تا نویسنده ای حرفه ای را بیابید. با ما همراه باشید.


۱- ابتدا درباره آنچه که می خواهید تصمیم بگیرید خوب بیندیشید

تولید محتوا مانند علم پزشکی ست. باید هنگام بیمار بودن از خود بپرسید به چه نوع پزشکی نیازمندید! برای تولید محتوا هم باید تعیین کنید که به چه نوع نویسنده ای نیاز دارید. اولین اشتباهی که صاحبان کسب و کار مرتکب می شوند استخدام نویسنده ای ست که در همه کار تخصص دارد در صورتی که نمی دانید واقعا از یک نویسنده چه درخواستی دارید.
پس، قبل از یافتن نویسنده باید بدانید دقیقا چه انتظاراتی از او دارید. بیش تر افرادی که برای استخدام نزد شما می آیند مهارت های سنتی مانند پاسخ دادن به ایمیل ها را یاد دارند اما باید متوجه شوید که وبلاگ شما به یک نویسنده خوب برای تولید محتوا نیازمند است و شما باید سعی کنید تلاش بیش تری برای یافتن این شخص انجام دهید. اگر علاقه مند بودید کسی را استخدام کنید که در همه کار مهارت داشته باشد؛ پس باید آمادگی پرداخت مبلغ بیش تری را هم به او داشته باشید.

۲- شناسایی سطح مهارت هایی که به آن ها احتیاج دارید

شما برای تولید محتوا به همه ویژگی های یک متخصص برای تولید محتوا نیازمند نیستید؛ پس به سادگی با مشخص کردن آنچه که از یک نویسنده انتظار دارید می توانید از انواع مهارت های او در کار بهره مند شوید. پروژه شما فقط یک بار برگزار می شود پس در این اندیشه باشید که از نویسنده ای استفاده کنید که مستقل باشد.
می توانید به انواع سایت ها مراجعه کنید و دنبال یک نویسنده حرفه ای باشید. شما می توانید از نویسنده درخواست کنید مقاله های ساده  و یا مقاله هایی که مربوط به SEO است را در اختیار شما قرار دهد این امر به خود شما بستگی دارد اگر یک پروژه در دست دارید اما این پروژه ماه ها طول می کشد پس شما به یک نویسنده ی با استعداد نیازمند هستید.

یکی از ویژگی هایی که کسب و کار آزاد را برتر از دیگر کسب و کارها نشان می دهد انتخاب کارمند است. اگر برای کسب و کار آزاد فردی را انتخاب کرده اید (به خصوص اگر نویسنده ای حرفه ای و مطمئن باشد) مطمئن باشید طی چند ماه شما را به موفقیت خواهد رساند.

اگر به دنبال مقاله های معمولی هستید که به طور مداوم آن ها را در سایت خود قرار دهید می توانید از دو راه استفاده کنید.

راه اول: استخدام یک نویسنده که تمام وقت در اختیار شما باشد! این راه از نظر مادی بهترین راه نیست؛ اما می تواند به تجربه نویسنده کمک کند.

راه دوم: استخدام فردی ست که به طور مداوم در آنجا کار نمی کند و فقط ساعات معینی در شرکت مشغول به کار است. از اعضای تیم شما محسوب می شود که حقوق معینی را به صورت ماهانه دریافت می کند، حقوق ماهیانه برای یک نویسنده یک امتیاز به شمار می رود.

۳- نویسنده ای که متخصص SEO است را استخدام نکنید

استخدام یک تولیدکننده ی محتوا که کار سئو را به خوبی آموخته است بهتر از استخدام یک متخصص در SEO است. بدون شک شما به یک نویسنده نیازمندید که اطلاعاتی درباره SEO داشته باشد اما تمرکز اصلی باید روی محتوا و کلمات کلیدی باشد.

ترویج و تولید محتوا با استفاده از SEO امری است که با مرور زمان عادی و گذرا شده است. در واقع کلمات کلیدی نباید موضوع اصلی تمرکز شما باشند. اگر کلمات اصلی یک مقاله را دارید که باید آن ها را تعیین کنید آن ها را در لیستی بنویسید و از نویسنده بخواهید آن ها را به عنوان ذخیره نگهداری کند.

هیچ چیزی مانند جملات پیچیده و طولانی روح یک نوشته را نمی کشد. اگر می خواهید محتوایی نمونه از نویسنده خود تحویل بگیرید لیستی از کلمات پیچیده ی SEO را در اختیار او قرار ندهید.

۴- چیزی درباره نرخ تبدیل از نویسنده نپرسید

درباره حاصل سرمایه گذاری و یا نسبت، نتایج حاصل از آزمون چیزی از نویسنده نپرسید. نویسندگان محتوا فقط محتوا را می سازند، تجزیه و تحلیل اطلاعات وظیفه آنها نیست! در واقع نویسنده محتوای کسب و کار آزاد ممکن است برای مدتی محتوایی را به شما ارائه دهد که فراتر از تصور شماست؛ به یاد داشته باشید که شما وقتی استخوان درد دارید نزد پزشکی می روید که متخصص این کار باشد نه متخصص حلق و بینی؛ این امر دقیقا برای نویسنده هم به همین صورت است.

 

۵- از نویسنده بپرسید آیا از تکنیک های سابق خود در این مقاله ها استفاده می کند؟

می خواهید نویسنده محتوای حرفه ای را استخدام کنید؟
درباره سابقه او و محتوایی که تولید کرده از او سوال بپرسید. بسیاری از نویسندگان در پاسخ به این سوالات به مشکل بر می خورند به خصوص وقتی از کسب و کار سابق او می پرسیم. از روش های خوبی که می تواند به شما کمک کند این است که از او بخواهید توضیحاتی را درباره برند سابق شرکتی که در آن کار می کرد اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهد.
در صورت امکان از نویسندگان خود بپرسید؛ در کسب و کار سابق خود از چه روش هایی استفاده می کردند تا بتوانید از این تکنیک استفاده کنید و محتوایی خوب تولید کنید.

۶- انتشار آزمون در دو مرحله

بسیار ضروری ست که نویسنده یک آزمون را پشت سر بگذارد تا بداند شرکت چه توقعاتی از او دارد. اگر از تعداد شرکت هایی که این آزمون ها را برگزار نمی کنند آگاه شوید شگفت زده خواهید شد.
این آزمون نباید مرحله هایی باشد که نویسنده از این مرحله به مرحله بعدی منتقل شود؛ آزمون باید به سادگی مربوط به کار و نویسندگی او باشد.
اگر نویسنده ای را می خواهید که پاسخگوی ایمیل ها و کمپین تبلیغاتی شما باشد دیگر نیازی به نوشتن سوالاتی درباره نام محصولات و یا نام برند ها ندارید پس روی سوالات مورد نظر مربوط به نویسنده تمرکز کنید تا باعث شود او فقط روی همین سوالات مربوط به کار خود تمرکز کند.

داشتن نویسنده محتوای حرفه ای بسیار مهم است اما داشتن نویسنده حرفه ای که توانایی همکاری با دیگران را داشته باشد و بتواند متن های خود را به خوبی ویرایش کند امری مهم تر است. با برخورد با انواع نویسندگان و خواندن محتوای آن ها احساس خواهید کرد که کیفیت برتر را چه کسی تولید می کند.

 

سوالات مصاحبه

نویسندگان محتوا با یکدیگر متفاوتند برخی از آن ها تکنیک داستانی را دوست دارند و در این نوع نویسندگی تخصص به طوری که یک کلیپ را با با قلم خود برای شما به تصویر می کشند و شما  احساس می کنید این کلیپ در مقابل چشم شما در حال حرکت است.

سوالاتی که هر نویسنده سعی می کند در مصاحبه خود به آن ها پاسخ دهد مثلا: تا به حال مقاله ای را نوشته اید که فکر می کردید مقاله شما بسیار متمایز و از کیفیت خوبی برخوردار است؛ اما زمانی که اخم های رئیس خود را مشاهده کرده اید شگفت زده می شوید که چرا مدیر این مقاله را چشمگیر و جذاب و خوب نمی داند؟
اگر از این نوع مقاله ها نوشته باشید و مدیرتان با انتشار آن ها موافقت نکرده است حتما دلیل مخالفت مدیر خود را و اشکالات مقاله را بپرسید تا با پاسخ به این سوالات یک تجربه جدید را بیاموزید.

چه چیزی توجه شما را به دنیای صنعت محتوا جلب کرد؟

به نظر می رسد این سوال ارزش فکر کردن ندارد؛ اما تعداد کسانی که در زمان نوجوانی و در سن ۱۶ سالگی دوست داشتند نویسنده ای حرفه ای شوند بسیار اندک بوده اند. این تعداد افراد پاسخ های جالب و شنیدنی را برای شما دارند حتما به این پاسخ ها گوش دهید.

بهترین برندی که دوست دارید چیست؟
هر نویسنده ای به برندی علاقه مند بوده و برای آن مقاله های متفاوتی را نوشته است. از نویسنده درباره برند موردنظر که قبلا برای آن کار می کرده سوالاتی را بپرسید.

آیا شما برای مجموعه معینی از محصولات نویسندگی می کنید؟

از پاسخ های متفاوت این سوال شگفت زده می شوید ممکن است همه شما فکر کنید من درباره لباس های که مد هستند و یا عطر و…  صحبت کنم اما این نوع نوشتن محتوا کار بسیار دشواری ست و جزء مقاله های تخصصی به شمار می رود.


 

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar