استخدام نیرو برای بخش نوآوری در محصول

استخدام نیرو برای بخش نوآوری در محصول از واجبات است! علت این موضوع را به طور در این مقاله توضیح می دهیم.

برای بهبود نوآوری، این ۸ توسعه دهنده را روی کار آورید.

 

استخدام نیرو برای بخش نوآوری در محصول

استخدام نیرو

طبق ضرب المثل های مشهور، پول نمی تواند شادی را بخرد. طبق گفته ی Beatles ، پول نمی تواند عشق را بخرد. در حال حاضر نیز  بسیاری از شرکت ها دریافته اند که که پول نمی تواند نوآوری را بخرد.

البته این بدان معنا نیست که شرکت ها هیچ تلاشی نکرده اند. بنیاد ملی علوم در گزارشی به این نتیجه رسیده است که پژوهش های عمومی و خصوصی ایالات متحده و هزینه های توسعه در سال ۲۰۱۴ به ۴۷۷.۷ میلیارد دلار رسیده است-  یک افزایش ۲۱.۱ میلیارد دلاری نسبت به سال قبل!

گاهی اوقات، شرکت هایی که نمی توانند بیش تر از رقبای خود خرج کنند، به منظور تسریع نوآوری به آنها ملحق می شوند.

با وجود آنکه هر ساله میلیاردها دلار در سطح جهان برای تیم های تحقیق و توسعه (و یا به اصطلاح R & D) سرمایه گذاری می شود، تحقیقات Nielsen نشان می دهد که بیش از ۸۵ درصد از محصولات مصرفی جدید با شکست روبرو می شوند. پس راز ارزشمندی آن همه سرمایه در R & D چیست؟

تنها پاسخ موثر “یک تیم توسعه ی برجسته” است.

در همان ابتدا متوجه می شویم که هیچ محصول نوآورانه ای بدون توسعه دهندگان با هوش محصول ایجاد نمی گردد. یک تیم ممتاز متنوع از توسعه دهندگان متخصص گرد هم می آوریم. تیم را طوری می سازیم که اعضای آن بتوانند در حین هدایت همدیگر به سمت اهداف مشترک، مخازن گسترده ای از دانش را ارائه کنند.

خوشبختانه، ایجاد تیم توسعه ی درست، با جادوگری رخ نمی دهد؛ بلکه بر مبنای علم است. برای بهبود نوآوری، این هشت توسعه دهنده را روی کار آورید:

 

۱- نوع بازتابنده

توسعه دهندگان پرشور می توانند به قدری در کار خود متمرکز شوند که جهان خارج در نظرشان محو شود. هنگام تلاش برای حل یک مشکل خاص، گاهی اوقات احتیاجات بزرگ تر مشتری را در نظر نمی گیرند.

هر تیم، به حداقل یک توسعه دهنده نیاز دارد که می تواند به تیم بگوید “به عقب برگرد، نفس تازه کن، و به سمت هدف بزرگ تری از پروژه تغییر جهت بده.” این شخص به طور مداوم به “چراییِ” محصول می پردازد. در وهله ی اول چرا کاربران به محصول نیاز دارند؟ چرا برخی ویژگی های خاص نسبت به برخی دیگر در اولویت هستند؟ این ارزیابی مجدد سالم کمک می کند تا تیم ضمن حفظ تمرکز بر هدف اصلی محصول، به شکل انعطاف پذیر فکر کنند.

 

۲- نابغه متواضع

توسعه دهندگان، به ویژه افراد جدیدتر و یا جوان تر، تمایل دارند که فکر کنند متکی به خود هستند. اما هیچ توسعه دهنده ای مثل یک جزیره نیست و گاهی اوقات کل تیم نیاز به راهنمایی صاحب کسب و کار و یا خود مشتری دارند.

این فرد ترسی از سخن گفتن ندارد، چه وقتی خودش به مشکل خورده و چه وقتی کل تیم با مشکل مواجه شده است. به جای اتلاف وقت برای درک بخش خاصی از کار، برای حفظ حرکت پروژه، درخواستِ کمک می کند. تواضع و فروتنی او باعث می شود کل تیم کارآمد تر باشد.

 

۳- قهرمان دو سرعت

در توسعه سریع، سرعت، یک چارچوب حیاتی برای حل مسئله است. هر تیم توسعه باید افرادی داشته باشد که در چنین محیط سریعی رشد و پیشرفت کند.

در Yeti ، کوین اولری (Kevin O’Leary)، یکی از توسعه دهندگان، قهرمان دو سرعت تیم است. او ضرب الاجل ها را با گام های بزرگ طی کرده و حتی برای پروژه های بزرگ نیز سرعت خود را حفظ می کند. کِوین تیم را تحریک می کند تا هر چه سریع تر محصول را آماده کنند.

 

۴- اهرم همه معاملات، استاد همه کاره

Josh Guffey، جدیدترین عضو تیم توسعه Yeti ، نه یک کلّی دان (generalist) است و نه یک متخصص – او هر دوی این موارد است. دانش او در مورد توسعه وب سایت و تلفن همراه وسیع است، اما در زمان برنامه ریزی  front-end  ، این کار بسیار سخت به نظر می رسد. جاش در پروژه اخیر کیوسک با یک front-end بسیار سنگین، تیم را هدایت می کرد.

به دنبال توسعه دهندگانی مانند جاش برای تیم خود باشید. علاوه بر وجود صلاحیت گسترده در UX، مدیریت پایگاه داده، طراحی سخت افزار، و …، به دنبال صلاحیت اصلی و مرکزی نیز بگردید.

 

۵- غیب گو

هیچ یک از اعضای تیم همه چیز را نمی داند، و بهترین ها نقاط کور را تشخیص می دهند. هنگامی که یک توسعه دهنده متوجه نقاط ضعفش می شود، می تواند به خودش درباره ی این ضعف ها آگاهی دهد و در عین حال، از اعضای آگاه تر تیم درخواست کمک کند.

الکس لین، یک توسعه دهنده با تجربه، در مورد توسعه وب تلفن همراه و Front-end آگاهی بهتری دارد. اما در حین کار بر روی پروژه های اخیری که از تکنولوژی بلوتوث استفاده می کردند، الکس به آسانی پذیرفت که این موضوع خارج از حوزه دانش فعلی اوست. به لطف خود آگاهی او، منابعی برای ارائه ی به موقع پروژه تخصیص داده شد و امکان یادگیری یک تکنولوژی جدید برای الکس فراهم گردید.

 

۶- شاگرد همیشگی

به قول “Glengarry Glen Ross”(نام یک فیلم) ؛ یک توسعه دهنده بزرگ باید همیشه در حال یادگیری باشد. فناوری و تحقیقات توسعه دهندگان را وارد می کنند تا در بالای روند ها و ابزارهای فعلی باقی بمانند. یک توسعه دهنده کنجکاو، یک توسعه دهنده ی موفق است.

Dean Mercado  این مسئله را اشتیاق و حس گرسنگی برای اطلاعات می نامد. او ۲۰ درصد از زمان حضور در دفترش و بخش قابل توجهی از زمان شخصی خودش را به آزمایش های فن آوری اختصاص می دهد. اتصال Dean  با سیستم مدیریت و سخت افزار های اینترنت اشیاء (IoT) که به تازگی خریداری شده بودند، ، در دریافت و ارائه ی یک محصول فناوری با اتصال دشوار، توانمند می سازد.

 

۷- کهنه کار

هنگام استخدام این توسعه دهنده، به دیپلم های قاب شده و اعتبار ده ها ساله وی توجه کنید. پس از چند سال حضور در این حوزه، آنچیزی که اهمیت دارد یک نمونه ی یکپارچه از کار است.

پروژه های گذشته مقدمه ای برای موفقیت های آینده هستند، بنابراین به دنبال تجربه هایی باشید که نشان می دهد که  او نوع کار شما را درک می کند. توسعه دهنده ای با تجربه های مرتبط به کار، چندین برابر بهتر از همتایان خود است.

 

۸- پیام رسان فوق العاده

Lee McDole، یکی از توسعه دهندگان با تجربه و یک سخنور است. او می تواند زبان های مختلف مورد استفاده توسعه همتایان خود را درک کند، همچنین می تواند با مشتریان در مورد چگونگی تطبیق نیازهای آنها با واقعیت های یک وضعیت معین، صحبت می کنند. او می تواند یک نفس، با اصطلاحات مخصوص بسیار حرفه ای صحبت کند و سپس در مرحله ی بعد به زبان عامیانه ی موجود سخن می گوید.

هر تیم توسعه ی محصول به این پل سازنده نیاز دارد. انتقال موثر اطلاعات از مشتری به تیم تحقیق و توسعه و از آنجا به رهبران شرکت،  برای توسعه یک محصول در مسیر درست بسیار مهم است.

برای ایجاد تیم توسعه، نیازی به صرف میلیاردها دلار پول نیست!  یا ضرورتی ندارد که تیم های دیگر شرکت ها استفاده کنید.

بلکه گستره ی شبکه ی خود را، با استخدام استراتژیک افرادی که فکر می کنید می توانند محصولات بزرگی را برای شما و مشتریان ایجاد کنند، تعیین کنید. نوآوری را مانند عشق و شادی، نمی توان خرید – اما می توان استخدامش کرد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar