• اسفند ۹, ۱۳۹۸

استخدام و انتخاب نیروی داوطلب کار!

استخدام و انتخاب نیروی داوطلب

استخدام و انتخاب، به عنوان ارزش افزوده ی فرآیندهای منابع انسانی محسوب می شوند. استخدام به معنای توانایی سازمان برای داشتن منابع انسانی جدید، حفظ ساختار اصلی سازمان و بهبود منابع انسانیِ درگیر می باشد. کیفیت مراحل استخدام، از معیارهای اصلی رضایت مدیران با خدمات ارائه شده توسط منابع انسانی سازمان است.

اهداف اصلی از این استخدام و انتخابها، یافتن بهترین منبع نیروی کار، استخدام استعدادهای برتر و حفظ جایگاهی برای رقابت در بازارِ کار است.

بخش گسترده ای از فرآیند استخدام، برای مدیریت حجم زیادی از رزومه های کاری افراد و توانایی انتخاب بهترین گزینه به کار می رود. اما در هر حال، سازمان باید با دقت بسیار راه حل مناسب را انتخاب نماید.

 

استخدام

 

روند استخدام، به توضیح کامل فرآیند آن نیاز دارد. این غیرممکن است که بتوانید بصورت انفرادی به متقاضیان کار، رسیدگی کنید! نیروی تازه کار هم می بایست این روند را دنبال کند تا رضایت مدیران جلب شود و نتیجه نهایی اعلام گردد. این مراحل توصیف شده، کمک می کند تا شما به آن نیروی کاری که واقعا لایق شماست دست یابید. فعالیتهای فرآیند استخدام برای نیروی متقاضی کار سنجیده شده و بررسی می شود.

استخدام، یک فرآیند پرخرج و گران برای منابع انسانی است و قسمت زیادی از بودجه را به خود اختصاص می دهد. منابع انسانی سازمان موظف است که مدیریت صحیح را بر فرآیند استخدام نیروی متقاضی کار داشته باشد تا رضایت مدیران فراهم شود.

رقابت مدیریت منابع انسانی، همیشه با رقابت در فرآیند استخدام آغاز می شود. و در وهله ی بعد، یک سازمان موفق، باید بین کارمندانش رقابت سالم ایجاد کند. فرآیند نیروی کار باید توانایی تعیین بهترین منبع در بازار کار را داشته باشد. منابع انسانی سازمان باید منابع استخدامی را مورداستفاده قرار داده و مدیران نیز، تصمیمات صحیح و سریع را در این رابطه اتخاذ نمایند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar