سه استراتژی که استارتاپ ها باید از امنیت سایبری بدانند

امنیت سایبری مسئله ی مهم این روزها، باعث شده شرکت ها به سمت آموزش و یادگیری و افزایش مهارت های خود در این خصوص روی بیاورند. شما چقدر به امنیت سایبری کسب وکارتان آگاهید؟

 

سه استراتژی که استارتاپ ها باید از امنیت سایبری بدانند

 

امنیت سایبری

اگر شبکه ی کامپیوتری شرکت تان توسط هکرها گرفته شده فکر می کنید چگونه روی سازمان شما تاثیر می گذارد؟

شما نه تنها دستیابی به سیستم های مالی ضروری و ارتباطی خود را از دست می دهید بلکه اطلاعات حساس راجع به کارکنان و مشتریان تان را نیز از کف داده اید.

در این پست، سه استراتژی امنیت سایبری که هر استارتاپی باید آگاه باشد معرفی می شود:

 

 

۱- امنیت را در فرهنگ خود جای دهید

شما نمی توانید مسئله ی حفاظت از داده ها را تنها به عنوان یک چالش آی تی نگاه کنید. از آنجایی که تهدیدات داده ها به سمت تکامل پیش می رود سازمان ها می بایست یک رویکرد جامع برای درک ریسک ها و گسترش آگاهی در پیش بگیرند بنابراین، بودجه های موردنیاز و منابع در اولویت قرار می گیرند.

آگاهی از تلاش های امنیت سایبری را به منشورها و تابلو اعلانات واگذار نکنید! آنها اهمیت این امنیت سایبری را منعکس نمی کنند. بجای آن، مطمئن شوید که همه ی بخش ها از دفتر مقابل شرکت تان گرفته تا سایر مجموعه ها از یک آگاهی سالم امنیت سایبری برخوردار هستند.

 

مطلب پیشنهادی: امنیت سایبری را چطور به کارکنان خود بیاموزیم؟

۲- از داده های پیش بینی برای بهبود ارائه ی محصولات استفاده کنید

اکنون، داده های خیلی بیش تری در سطح جهان -نسبت به چیزهایی که می دانیم- وجود دارد و توانایی ما برای تبدیل این داده ها به هوش عملی یک چالش سخت است. با این وجود، اگر شما چارچوب تکنولوژی درستی را با زمینه و ابرداده ها برای کاربرد معنادار بسازید قادر به شناسایی نقاط درد در محصولات بوده و بهبودی های مداوم را قادر خواهید بود.

مطلب پیشنهادی: از کجا بدانم که کسب وکارم در خطر حمله سایبری قرار دارد؟

 

۳- چابکی و مهارت را بالاتر از هر چیزی، قرار دهید

با اینکه بسیاری از استارتاپ ها، در ابتدا همانطور که رشد می کنند راه اندازی می کنند، اغلب به یک سیستم سلسله مراتبیِ قدیمی بازمی گردند. براساس Zach Ferres مدیرعامل Coplex، شرکتی که به رشد استارتاپ ها کمک می کند- سلسله مراتب، بیش تر از اینکه بین شکاف های موجود در بین افراد و ساختمان ها پل بسازد، جدایی می آورد.

به همان روش، در گزارش اخیر از Forrester نشان داده شده که ۹۲ درصد از کسب وکارهای بررسی شده، در مدیریت تغییر بسیار موفق عمل کرده اند. دست کم سریع العمل بوده اند. هر چه چابک تر بودند، می توانستند بطور موثرتر تغییرات در سطح سازمانی و خلاقانه را مدیریت کنند.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar