استراتژی بازاریابی محتوای موفق چگونه است؟

 

استراتژی بازاریابی محتوای موفق چگونه است؟

 

استراتژی بازاریابی محتوای موفق

 

به این ۵ شیوه نگاهی داشته باشید تا بازاریابی محتوای موفقی بسازید و متمایز از دیگران باشید.

به هرجا و هر چیز که نگاه کنید ، بازاریابی محتوا را مشاهده خواهید کرد. یک کسب و کار می تواند زمان و تلاش زیادی را برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا صرف کند، اما باز مقدار کمی از انتظاراتش برآورده شود. به همین دلیل به روش هایی نیاز دارید تا کمپین بازاریابی محتوای خود را به موفقیت برسانید.

ماندن در صدر یک صنعت تهاجمی همیشه آسان نیست، زیرا حجم محتوای در حال خلق بسیار زیاد است. کسب و کارها همچنان به ایجاد محتوای بیش تر و بیش تر ادامه می دهند زیرا این کار موثر بوده و نسبتا در مقایسه با بازاریابی وقفه ای ارزان است. نگاهی به این پنج روش بیندازید تا بازاریابی محتوای موفقی ساخته و نسبت به دیگران متمایز عمل کنید.

 

بازاریابی محتوا را به یک اولویت تبدیل کنید.

کسب وکارها هرگز نباید استراتژی بازاریابی محتوای خود را در انتهای فهرست اولویت بندیشان قرار دهند. موثر ترین راه برای اطمینان از در اولویت بودن بازاریابی محتوا این است که آن را مهم ترین بخش از کسب و کار خود در نظر بگیرید. در واقع، بازاریابی محتوا اصلی ترین چیزی است که کسب و کار شما را به جهان نشان می دهد، پس چیزی نیست که اهمیتی به آن داده نشود. بازاریابی محتوا نیز به اندازه ی همه ی جنبه های دیگر کسب و کار –  از ارائه خدمات عالی به مشتریان گرفته تا مدیریت جنبه های مالی –  اهمیت دارد.

محتوایی که امروزه تولید می شود الهام بخش، موثر، هوشمند و اغلب واقعا دیدنی و جذاب است. از سویی دیگر بسیاری از محتواها نیز کاملا برعکس هستند. در حین آنکه خودتان و تیم تان محتوایی را برای اشتراک گذاری ایجاد می کنید، بر روی پیدا کردن بهترین استراتژی برای ایجاد آگاهی از برند، و ارائه ارزش نیز تمرکز کنید. مخاطب امروزی اشتیاقی قوی برای کسب اطلاعات عالی دارد و در برابر روش های فروش مسحور کننده مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد. چیزی را که خوانندگان می خواهند به آنها بدهید- اطلاعات با ارزش، مربوط، سازگار- و سعی نکنید که فقط چیزی را به آنها بفروشید. این راه تبدیل مصرف کنندگان به مشتریان است.

 

توسعه ساختار پیام رسانی برای تیم بازاریابی محتوا

ساختار پیام رسانی مجموعه ای از کلمات کوتاه است که اهداف ارتباطات محتوای تولید شده توسط یک سازمان را انتقال می دهد. قدرت ساختار پیام رسانی مرتبط بودن آن به ماموریت یک کسب و کار است. این ساختار روی روش هایی برای تعامل با مخاطبان متمرکز است و برای توسعه داستان بزرگ تری که یک سازمان می گوید، تلاش می کند. هنگامی که محتوا درباره ی پیام های اصلی ایجاد شد، می تواند تصویر کسب و کار شما را به عنوان یک نوآور و کارشناس در یک حوزه ی خاص، شکل دهد. شما می توانید با افزودن ارزش بیش تر به کسب وکارتان ، رقابت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مردم ترجیح می دهند داد و ستد را با شرکت هایی انجام دهند که احساسات و خواسته ها و نیازهای آنها را درک می کنند. در هنگام ایجاد پیام هایی که نشان می دهد چگونه محصول یا خدمات شما می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی دیگران داشته باشد،  بازاریابی محتوا بهترین فرصت را برای کسب اعتبار و تقویت اقتدار ارائه می دهد. مطمئن شوید که کسب و کارتان ، اطلاعات مفید و  قابل اشتراک گذاری را فراهم می کند،  تا اگر چنانچه یک مشتری آینده نگر نیاز به پیدا کردن فردی در حوزه ی شما دارد، شما را انتخاب کند.

 

بفهمید که مشتریان چه ارزشی به کسب وکار شما می دهند.

دریافت بینش کسانی که با کسب و کار شما به طور مداوم درگیرند- یعنی مشتریان – بسیار مهم است. شما می توانید از نظر سنجی ها استفاده کنید، با آنها در رسانه های اجتماعی تعامل داشته باشید، یا از هر راه دیگری برای صحبت با مشتریان خود و فهمیدن آنچه که باید در مورد کسب و کار شما می گویند، استفاده نمایید. سعی کنید مشکلات آنها را بفهمید و راه حل های ممکن را ارائه کنید. مشتریان می توانند اطلاعات زیادی را در مورد آنچه که مردم واقعا در مورد کسب و کار فکر می کنند، در اختیارتان بگذارند. این بازخورد می تواند به شما کمک کند تا بیش تر و بهتر به مشتریان و اهدافی که باید برای کسب و کار خود تنظیم کنید، توجه نمایید، و با قدرت مشتریان ناراضی را از به اشتراک گذاری نظرات منفی در مورد کسب و کارتان منع کنید. از همراهان راضی خود بخواهید تا تجربه های مثبت خود را به اشتراک بگذارند. با انتشار شواهد و تاییدیه ها در سایت، فروش خوبی خواهید داشت – تکنیک های فروش کمتری موثرتر هستند.

 

تیم خود را در بازاریابی محتوا درگیر کنید.

مهم نیست که اندازه ی تیم شما چقدر است، فقط به یاد داشته باشید که کسانی که روی بازاریابی محتوا تمرکز می کنند تنها کسانی نیستند که انحصارا ایده های بزرگ دارند. همه ی بخش ها را درگیر کنید و همه را تقویت نمایید تا همه با هم کار کنند و استراتژی هایی ارائه کنند که از ماموریت کلی کسب و کار حمایت می کند. شما باید محتوایی داشته باشید که سفارشی است و هر بخش از تجربه ی  مشتری را در بر می گیرد.

 

مطلب پیشنهادی: بهبود استراتژی بازاریابی محتوا توسط کارکنان کل شرکت!

 

از کمپین های محتوای خود خلاصه ای خلاقانه آماده کنید.

یک خلاصه ی خلاقانه، سندی است که درباره ی چشم انداز روشنِ تعریف شده برای اهداف نهایی که محصول به آنها می رسد، بحث می کند. این سند مخاطبان هدف ، تمرکز کار، گزاره ی ارزش و برنامه تولید را تعیین می کند. این کار بخشی جدایی ناپذیر از آماده سازی بخش ها و کمپین های بازاریابی محتوا است که با ارزش ها و اهداف بلند مدت تجاری انطباق پیدا می کند. مزیت دیگرش این است که از طریق تهیه یک خلاصه ی خلاقانه، شما همه طرف های درگیر را مجبور می کنید تا بفهمند که چگونه یک قطعه از محتوا را با هدف و ماموریت یک کسب و کار تطبیق دهند.

کسب و کارها همچنان مصرانه خواستار به دست آوردن توجه مشتریان بالقوه هستند و اغلب زمان و تلاش بسیار زیادی را صرف می کنند تا  اطمینان یابند که هر بخش به طور کامل در راستای ارزش ها و اهداف شرکت حرکت می کند. با این حال، هنگامی که محتوا ایجاد شد، کسب و کار ها یا در عرضه ی آن ناتوان هستند و یا فراموشش می کنند. کسب و کارها اغلب  این باور غلط را دارند که محتوای آنها به قدری خوب است که خودش می تواند گسترش یابد، امری که به ندرت اتفاق می افتد.

در حالی که اکثر پروژه های بازاریابی محتوا شکست می خورند، اما شما شکست نخواهید خورد. ترفندهای یک کمپین موفق عبارتند از: ۱.  برای محتوای بازاریابی جایگاهی برجسته در نظر بگیرید

۲. ساختار پیام رسانی ایجاد کنید که با ارزش ها و اهداف شما متناسب است

۳. بفهمید که مشتریان درباره ی کسب و کار شما چه فکر می کنند و از آن برای ایجاد تغییرات بهتر استفاده کنید

۴. محتوا را به  یک کار مشارکتی گسترده تبدیل کنید، و ۵. خلاصه های خلاقانه ای را برای همه پروژه های بازاریابی محتوای خود آماده سازید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar