استراتژی تولید لید B2B که بازاریابان می توانند استفاده کنند

استراتژی تولید لید B2B

هیچ استراتژی تولید لید B2B  که صرفا برای همه صنایع کاربرد داشته  باشد، وجود ندارد. از این رو جمع آوری اطلاعات کمک می کند تا بدانید که به کارگیری کدام استراتژی برای صنعت شما بهتر خواهد بود.

بازاریابی همواره در حال تکامل است و به این معنی است که تاکتیک های جدید همیشه در حال ظهور هستند، جریان ها و هینطور رفتار مخاطبان نیز همیشه تغییر می کند. همراه و به روز بودن با آخرین دیدگاه ها و تکنولوژی های به شما کمک خواهد کرد تا قیف خود را برای تولید و تبدیل لیدها بهینه سازی کنید.

با این حال، بسیاری از بازاریابان B2B زمان و منابع زیادی را روی تاکتیک هایی که مناسب نیستند صرف می کنند. که در نهایت منجر به هزینه های بالای سرمایه گذاری برای جذب لید و همچنین ROI ضعیف می شود. شاید قبلا به اهداف استراتژی های خود رسیده باشید اما می توانید آنها را به بالاترین سطح برسانید، توصیه می کنیم در ادامه با  پدیده فکر مهتر همراه باشید تا به استراتژی تولید لید B2B بپردازیم.

۱۰ استراتژی تولید لید B2B

 1. داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید

تاکتیک ها و تجزیه و تحلیل های نمره لید را بهبود ببخشید تا  بدانید که لیدها از کجا به سمت شما می آیند، کدام کانال بیشترین لیدها را تولید می کند، و کدام لیدها احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری واقعی فروش دارند.

تجزیه و تحلیل داده ها همچنین به شما در تعیین تغییرات رفتاری در شخصیت خریداران کمک می کند از این رو می توانید استراتژی های مقطعی خود را مطابق با آن تنظیم کنید. دائما تجزیه و تحلیل کنید! معیارها و اعداد دروغ نمی گویند. جریان های مهم را شناسایی کنید و از آنها یاد بگیرید.

حداقل باید داده ها را با استفاده از Google Analytics جمع آوری کنید، اما اگر منابع را داشته باشید، سرمایه گذاری در یک ابزار CRM که با نیازهای خاص شما مطابقت دارد، ارزشمند و مفید خواهد بود.

 1. ویژگی مخاطب هدف خود را مشخص کنید

رفتار کاربر درست به سرعت نوآوری در فن آوری، تکامل می یابد. مهم است که مخاطبین مورد نظر خود را بررسی کرده و شخصیت های خریدار موثری را ایجاد کنید تا نگرانی ها، چالش ها، اهداف و رفتار خرید کاربر را بهتر درک کنید.

اگر سال گذشته شما توانستید نیازها و خواسته های آنها را تامین کنید، شاید امسال بتوانید روی چالش دیگری تمرکز کنید که ممکن است با آن روبرو شوند. در مورد چیزی فکر کنید که می توانید با محصول نوآورانه و یا پیشنهاد محتوای مناسب به آن بپردازید. به یاد داشته باشید که شخصیت خریدار شما استراتژی بازاریابی شما را شکل می دهد و اینجا آغاز راه است.

 1. با تیم فروش خود همکاری نزدیک و صمیمانه داشته باشید

پرسنل فروش شما کسانی هستند که با مشتریان تان ارتباط برقرار می کنند، بنابراین دریافت بازخورد کیفی آنها مهم است تا بتوانید با داده های کمی خود ترکیب کنید.

همچنین می توانید تصویر واضحتری از شخصیت خریدار خود را از تیم فروش خود دریافت کنید. فروش و بازاریابی همیشه برای دستیابی به بهترین نتایج دست به دست هم داده اند. هماهنگی مناسب فروش و بازاریابی معمولا به نرخ های تبدیل بالاتر ، عملکرد بهتر هر دو بخش و یک محیط کاری کارآمد تر منجر می شود.

 1. سئو خود را بهینه سازی کنید

آیا وب سایت شما در صفحه اول Google قرار دارد؟ بیش از ۹۰ درصد از کاربران از صفحه اول نتایج جستجوی گوگل فراتر نمی روند. به همین دلیل است که  بودن در صفحه اول گوگل اوج آمال یک سایت است. امروزه سئو فقط مربوط به ارتباط و قدرت است، و این ربط و قدرت بستگی به نحوه استفاده شما از دارایی های آنلاین برند تان دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که رتبه بندی خوب فقط داشتن ترافیک نیست. اینکه کسب و کار شما در صفحه اول گوگل ظاهر شود چیزهای زیادی در مورد کسب و کارتان به مخاطب القا می کند، چرا که اثبات می کند که شما در صنعت خاص خود دارای قدرت اعتبار هستید.

 1. برنامه های بازاریابی SMS را با بازاریابی ایمیلی ترکیب کنید

بازاریابی ایمیلی شما را قادر می سازد تا به مخاطبان خود متصل شوید. وبه  شما کمک می کند تا با آنها ارتباط ایجاد کنید. بله، اکثر کاربران معمولا ایمیل های خود را بررسی می کنند، اما همه کاربران فقط پیام های متنی خود را می خوانند. در حقیقت، ۹۵٪ پیام های متنی در طی سه دقیقه پس از دریافت خوانده می شوند. از مزایای عصر موبایل استفاده کنید و این کانال ها را باهم ادغام نمایید.

 1. ارتباطات را از طریق رسانه های اجتماعی تشکیل داده و حفظ کنید

طبق گزارش Social Media Examiner، ۶۶ درصد از بازاریاب ها به مزایای تولید لید B2B با صرف ۶ ساعت در هر هفته در رسانه های اجتماعی، اشاره می کنند. رسانه اجتماعی به عنوان یک کانال، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از راه های اصلی دستیابی به مخاطبان است.

با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و به سوالات و نگرانی های آنها پاسخ دهید. حتی فقط لایک کردن پست های آنها و یا اظهار نظر در مورد تصاویر ارسالی مخاطبان روشی عالی برای ماندن در ذهن کاربران برند تان است.  در عصر مدرن تولید لید، این مسائل به اجتماعی تر شدن شما کمک می کند.

 1. محتوای کافی و مناسب ایجاد کنید

امروزه محتوا جریان و ارزش وبسایت هاست، بنابراین شما باید به طور منظم محتوا منتشر کنید. این کار نه تنها به اعتبار شما به عنوان متخصص کمک می کند، بلکه باعث افزایش میزان دسترسی و قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان می شود. اما محتوای را بخاطر محتوا بودنش ایجاد نکنید. شما می خواهید  محتوا به مخاطبان تا ارزش ها را نشان دهد ، نه آنکه صرفا وجود داشته باشد و ظاهر برند شما را زیباتر کند.

هنگامی که محتوایی با ارزش را منتشر می کنید که به مخاطبان هدف شما اشاره می کند، آموزش می دهد و آنها را سرگرم می کند، موجب وفاداری آنها نسبت به خودتان می شوید. هنگامی که اعتماد مخاطبان را بدست آورید، تبدیل لیدها آسان تر خواهد بود.

 1. به قالب متناسب با موبایل” فکر کنید

در دوره ی کنونی، پهنای باند، پردازنده ها، نرم افزارها و سخت افزارها، سریع تر و کارآمدتر می شوند. به همین دلیل است که اسمارت فون ها، تبلت ها و دیگر دستگاه های قابل حمل تبدیل به رایانه های شخصی اصلی بسیاری از کاربران می شوند.

حال باید سؤالاتی از خودتان بپرسید که عبارتند از:

 • آیا AMP در وب سایت من اجرا شده است؟
 • آیا صفحات من دارای طراحی پاسخگو و مناسب هستند؟
 • آیا من تعاملات را با میکرو تعاملات بهینه سازی می کنم؟
 1. در رویدادهای آفلاین حضور داشته باشید

اینکه فقط به صورت آنلاین قابل مشاهده باشید، کافی نخواهد بود.  مشتریان شما را در وب می بینند، اما آیا آنها برند شما را در دنیای خارج و در هر جای دیگری نیز می بینند؟

حضوردر رویدادهای آفلاین مانند نمایشگاه های تجاری میتواند به شما در تولید لیدها با حوزه های علاقه مندی متفاوت کمک کند.  بعضی از کسب و کارها، به خصوص شرکتهای بزرگتر و قدیمی تر، ببرای همکاری با همکاران و مشتریان وابسته به وبسایت نیستند. آنها دوست دارند چهره شان همراه با نامشان شناخته شود و به کسی نیاز دارند که بتوانند به وی اعتماد کنند.

 1. کمیپن های بازاریابی خود را یکپارچه کنید

استراتژی تولید لید B2B مختلف را تجربه کنید. تاکتیک های خود را در چندین کانال تولید لید یکپارچه و ادغام کنید.

صدای واحدی که مخاطب را به خود جلب می کند، شخصیت برند شما را به نمایش می گذارد. این کار در تولید لید B2B ضروری است. تا به کاربران و کسب و کارها نشان داده شود که شرکت شما قابل اطمینان است و برند شما جایی است که باید با آن همراه و همگام بود.

در تولید لید B2B از چه چیزی باید دوری کرد؟

استراتژی تولید لید B2B ممکن است بین کسب و کارها و صنایع متفاوت باشد، اما یک چیز قطعی است – قابل مشاهده است و تلاش می کند تا در بالاترین سطح قرار گیرد. تجزیه و تحلیل داده ها همیشه در حال تغییر است، و شما باید با جریان همراه و همگام باشید.

بهترین ابزاری را انتخاب کنید (یا توسعه دهید) که برای کسب و کار شما کارآمد باشد، و شما نیز بتوانید با رفتار کاربر به روز شوید و به طور مداوم استراتژی تولید لید B2B خود را با توجه به آنچه که برای بازار هدف شما مناسب است، بهبود دهید.

تولید لید همه چیز و نهایت کار نیست. هنگامی که تحقیقات را انجام دادید ، باید لیدهای خود را به سمت تبدیل فروش و لید فروش هدایت کنید. استراتژی تولید لید B2B خود را انتخاب کنید. و با برنامه ریزی در آن مسیر حرکت نمایید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar