• اسفند ۱, ۱۳۹۸

استراتژی کسب و کار خود را در اینستاگرام بهبود بخشید

cstland-insta-social-media

 

استراتژی کسب و کار در اینستاگرام

بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال از اینستاگرام استفاده می کنند تا دیده و شنیده شوند. از عکس های خانوادگی و سلفی با دوستان گرفته تا کوه نوردی و خواب! اینستاگرام جزئی از زندگی روزمره افراد شده است.
در حقیقت، طی یک نظرسنجی تحقیقاتی، تایید شده است که اینستاگرام سریع ترین رشد را در میان شبکه های اجتماعی بزرگ دارد. با توجه به پلتفرم ساده و موبایل محور این نرم افزار، دستیابی یک برند برای تعامل با مشتری اکنون به چیزی بیش از یک برش و دستکاری سریع نیاز است. همزمان با اینکه شما و یا تیم تان مشغول مدیریت مداوم هستید،  اصول زیر را نیز برای ایجاد و پرورش یک جامعه ی پر جنب و جوش در اینستاگرام در نظر بگیرید.

۱-  ابتدا اهداف، سپس فیلترها

در حالیکه یک رویکرد ساده انتخاب کرده اید که در مسیر مورد نظر شما پیش برود، پیش نیازهایی نیز باید رعایت شوند. چرا شما در اینستاگرام هستید؟ و شما می خواهید برندتان از طریق این اجتماع به چه چیزی برسد؟
کسب و کارهای مختلف اهداف متفاوتی دارند، و هر شبکه اجتماعی مناسب خواسته های هر کسب و کاری نیست! خرده فروش ها و برندهای تجارت الکترونیک تمایل به تمرکز روی بازاریابی محصولات دارند. برندهای خدمات مسافرتی و خدمات رفاهی تمرکز بیشتری بر مکان های لوکس و تجملی دارند. کسب و کارهای B2B اغلب تعاملات یا ارتباطات فرهنگ سازمانی بین شرکت هاست.

آژانس های هواپیمایی نیز غالباً بر مشتری مداری تمرکز دارند و ….
به عبارت ساده تر، هر هدفی وجه های مختلفی دارد. شما باید طبق آن وجهه رفتار کنید و گروه های مرتبطی را برای پشتیبانی ایجاد کنید. برای اجزای کلیدی استانداردهایی تعریف کنید، شامل نحوه انتشار، فیلترهای مورد تأیید برند، نحوه پاسخگویی به نظرات و … سپس نحوه ی عملکرد را بسنجید. از جزئیات و اعداد آگاه باشید تا دقت را بالا برده و ارتباطات در این اجتماع را بالا ببرید.

۲-  شناخت مخاطب، دسته بندی رفتارها

نوع آرایش دنبال کنندگان شما شدیداً بر محتوایی که برای بالا بردن تعامل ایجاد می کنید تأثیر می گذارند. همانند سایر نکاتی که شما در این نوع بازاریابی کسب و کار باید به آن توجه کنید، باید حواستان را به اکثریت موجود در مخاطبان فعال اینستاگرام معطوف کنید. برای مثال، با توجه به آمار موجود ۵۳ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۹ سال از اینستاگرام استفاده می کنند که رقمی دو برابر بیشتر از گروه سنی بعدی می باشد. همچنین ۲۹ درصد از خانم ها و ۲۲ درصد از آقایان کاربر این شبکه هستند.
یک قدم فراتر از اصول اولیه بگذارید. در محدوده زمانی معین رفتارهای برند و اجتماع را ارزیابی کنید. پیام های ارسالی و زمان های انتشار را دنبال کنید تا نوع محتوایی که بیشترین تعامل را ایجاد کرده مشخص کنید. کارایی هشتگ را بررسی کرده تا ببینید کدام کلمات کلیدی موجب بیشترین مشارکت شده اند! ببینید چه کسانی پست های تان را دوست داشته و برای آن نظر داده اند. شما با جمع آوری و آنالیز این داده ها می توانید به نحو بهتری کسب و کارتان را در محیط اجتماعی مدیریت کرده و رفتار صحیحی برای تجربیات مشابه داشته باشید.
بسیاری از کسب و کار های وابسته به سبک زندگی در اینستاگرام رونق پیدا کرده اند. حتی برندهای شناخته شده نیز می توانند از این طریق صدای خود را به گوش مخاطب برسانند. آنها از اینستاگرام استفاده می کنند تا تلاش های خیریه خود را نشان دهند، صاحبان کسب و کار را معرفی کنند و یا در مورد برنامه ها، تخفیفات، مسابقات و سایر برنامه های آتی اطلاع رسانی کرده و با طرفداران خود در ارتباط باشند.

 

۳- انتخاب محتوایی که به سود کسب و کار شما باشد

اجزاء تصویری و ویدئویی به خوبی می تواند کسب و کار شما را معرفی کند. اینستاگرام به عنوان یک ویترین و نمایشگاه مجازی عمل کرده که به فروشندگان برای فروش محصولات خود به طور مستقیم کمک می کند.
چیزی برای فروش ندارید؟ مشکلی نیست. می توانید از اینستاگرام به عنوان یک صفحه پشتیبان برای معرفی کسب و کار، پشت صحنه، مراحل پیشرفت و توسعه، نحوه انجام کار، نمایه ای از افراد و همکاران و همچنین ویدئوهایی از مراحل کار استفاده کنید. همچنین شما می توانید از محتوای تولید شده توسط کاربران برای معرفی و یا الهام گرفتن در صفحه خود استفاده کنید.
به عنوان مثال West Elm از اینستاگرام فقط به عنوان یک ابزار ساده تبلیغاتی استفاده نمی کند. تصاویری از فروشگاه، افراد در حال کار، محصولات و … در صفحه خود قرار داده و هر کدام شامل توضیحاتی هستند که به کار مخاطبان می آیند. صفحه این برند شامل عکس هایی از محصولات دست ساز، پروژه های خانگی، دستورالعمل ها و عکس های ارسالی مخاطبان می باشد. که در انتهای هر کدام دارای لینکی به صفحه مربوطه در سایت می باشد.

“تعامل” هدف نهایی است

رسانه اجتماعی یک کانال ارتباطی است، مادامی که شبکه های خاص موقعیت های بهتری در اختیار کاربران قرار می دهند، بهتر است که از این موقعیت ها به بهترین نحو استفاده شود. در حال حاضر اینستاگرام شبکه ای است که استفاده از آن راحت بوده و این موقعیت را در اختیار برندها قرار می دهد تا در مسائلی که مرتبط با کسب و کارشان است مشارکت کنند. مانند مشاهده پست های خود و مخاطبان و جستجوی هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان، ارتباط مستقیم با مخاطب و ….
در نهایت بهترین راه تحت تأثیر قرار دادن افراد در اینستاگرام تنها از طریق دیداری نیست، بلکه از طریق ارتباط نوشتاری نیز میتوان اثرگذار بود! موفق باشید.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

نیوشا ارانی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar