استراتژی رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

استراتژی رسانه های اجتماعی موفق را از دیدگاه یکی از بازاریابان برجسته در این پست می خوانید:

 

استراتژی رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

 

استراتژی رسانه های اجتماعی موفق

 

محتوای واقعی از سوی افراد واقعی، روابطی واقعی ایجاد می کنند.

اکثر افرادی که کسب و کار خود را در رسانه های اجتماعی دنبال می کنند،  به شدت دنبال یافتن راه هایی برای ترافیک ، تعامل و تبدیل بیشتر برای ایجاد برند خود هستند. اگرچه استراتژی های رسانه ای بزرگ، به سادگی در اختیار شما قرار نمی گیرند، اما لازم هم نیست که سخت تر از آنچه که باید، کار کنید.

Nathan Pirtle ، متخصص رسانه های اجتماعی و  بازاریابی دیجیتال و بنیانگذار Work With The Coach، یکی از افرادی است که موفقیت خود را از دست سرنوشت قاپیده است!!! پیرتل به یک بازاریاب مرکزی تبدیل شد زیرا او به دنبال پاسخ ها و راه حل های دیگران نبود، او به دنبال راه حل های خودش بود. این پنج نکته ی مهم از استراتژی های شخصی وی می تواند به برند شما در رسانه های اجتماعی کمک کند.

 

ربات بودن را متوقف کنید

برای همه ی چیزهایی که می خواهید در بازاریابی اجتماعی خود انجام دهید یک برنامه و اپلیکیشن نیز وجود دارد، از داده های تجزیه و تحلیلی گرفته تا ارسال خودکار پست و پیام دهی مستقیم. اگرچه اینها جنبه های مهمی برای کسب و کار بازاریابی دیجیتال شما هستند، اما در بعضی موارد لازم است مطمئن شوید که این ربات ها منبع اصلی فعالیت های رسانه های اجتماعی شما نیستند.

چیزی که  پیرتل مستقیما اعلام می کند این است که رویکرد وی شخصا ارتباط برقرار کردن با افراد در رسانه های اجتماعی است. مطمئنا، ابزار ارسال پست خودکار به شما کمک می کند که مرتبط و مؤثر باقی بمانید، اما به افراد پاسخ  نداده و به موقع به سوال یک فرد جواب نمی دهد. به طور خلاصه، اینها اشتباهاتی است که می تواند پیام های منفی را برای مخاطبان شما داشته باشد.

مردم می خواهند با برند شما- خود واقعی شما-  گفت و گو و تعامل داشته باشند. اجازه ندهید که برند شما توسط این منابع خودکار کنترل شود زیرا شخصیت واقعی تان را نشان نمی دهد. اشتباه نکنید، استفاده از این ابزار ها خوب است؛ زیرا شما یک بازاریاب باهوش و زیرک هستید. اما دقیقا به دلیل اینکه یک بازاریاب باهوش هستید، متوجه خواهید شد که چه زمانی باید به عقب بر گردید و اجازه ی ارتباط شخصی مستقیم را به مخاطبان بدهید.

 

محتوای واقعی ارائه دهید.

در صفحات و حساب های برند تان باید بدانید که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند. برای پیرتل، این محتوای  جذاب تعداد زیادی از تصاویر انگیزشی، مفید و خنده دار یا الگوهای رفتاری بود تا تماشاگر را به صورت مداوم با برند خود درگیر کند. او همچنین بهترین راه را برای جذب افراد بیشتر با محتوای واقعی در حساب اجتماعی خود توصیه می کند و آن تمیز و مرتب نگه داشتن خانه خود (صفحه ی حساب اجتماعی) است.  اگر این کار را بکنید، مردم به دنبال شما خواهند بود و به چیزی که می گویید گوش خواهند داد.

قاعده اشتراک گذاری ۲۰/۸۰ است. یعنی ۸۰ درصد  شما در حال به اشتراک گذاری محتوا برای کمک ، سرگرمی و یا ایجاد انگیزه در مخاطبان خود هستید. ۸۰ درصد هیچ ارتباطی با برند شما ندارد. همه چیز در مورد مشتریان شما و آن چیزی است که مشتریان از آن لذت می برند.

اگر به سختی متوجه می شوید که مخاطبان شما به دنبال چه هستند – بگذارید از فیس بوک برای این مثال استفاده کنیم-  می توانید به   Insights Audience Facebook نگاهی بیندازید. فقط چیزهایی را که به آن علاقه دارید تایپ کنید ، این کار شما را به صفحات برندهای دیگری مشابه برند شما هدایت خواهد کرد که در آنجا محتوای واقعی عرضه می کنند. برخی نکات را از قواعد و مقررات آنها بردارید و پست های مشابهی را در صفحه خود ارائه دهید.

 

یاد بگیرید که دنبالگر باشید تا دنبال شوید.

اکثر مردم میخواهند یک میلیون طرفدار داشته باشند، اما نمی خواهند چند نفر یا چند حساب را دنبال کنند. این کار درست نیست. برای ایجاد رسانه های اجتماعی بزرگ با نتایج واقعی، هم باید دنبالگر و هم باید دنبال شونده باشید. پیرتل می گوید: ” باید بدانید که چگونه دنبال کنید تا دنبال شوید ، پس هر کسی را که مربوط به کسب و کار شما است، دنبال کنید.”

ایده تعامل با افراد را رد نکنید. این امر در بلند مدت به کسب و کار شما کمک می کند، زیرا مردم همیشه یک مکالمه مفید را به یاد خواهند آورد. هنگامی که یاد بگیرید  افراد مرتبط با برند خود را دنبال کنید و مدام به آنها کمک کنید و راهنمایی بدهید، به زودی خواهید دید که این افراد شما را دنبال می کنند. پس از دنبال کردن افراد خجالت نکشید.

 

موفقیت را با میزان تعامل اندازه گیری کنید.

راه های زیادی برای ارزیابی موفقیت شما در رسانه های اجتماعی وجود دارد. آمار تجزیه و تحلیل ها برای دانستن چیزهای مختلف در مورد حساب های رسانه های اجتماعی ، روشی عالی برای ایجاد کسب و کار است. با این حال، پیرتل همیشه موفقیت خود را بر اساس تعامل اجتماعی که برند هر روز در رسانه های اجتماعی به دست آورده، می سنجد.

چند نفر به طور ثابت با شما در ارتباط هستند؟ بدانید که چه کسانی کلیدی هستند و به نظر میرسد همیشه موقع اشتراک گذاری شما در آنجا حضور دارند. هر وقت کسی پست شما را لایک میزند، نظر می دهد، مجددا به اشتراک می گذارد و …. باید متوجه آن شوید و به آن افراد پاسخ دهید.

روش عالی دیگر برای ارزیابی موفقیت در هر کمپین، تعیین یک هدف خاص در برند است. شاید بخواهید برای هر ۵۰ مورد ورود به فیسبوک یا توییتر یک هدف تعیین کنید. همچنین می خواهید ۲۵ نظر و حداقل ۱۵ مورد اشتراک گذاری مجدد را مشاهده کنید. اینها اهداف تعامل شخصی هستند که باید در هر بروزرسانی برند خود انجام دهید.

درک و ایجاد مجموعه ای از اهداف که در آن می توانید موفقیت تعامل خود را در پلت فرم اجتماعی منتخب خود بسنجید، بسیار مهم است. همه شبکه های اجتماعی یکسان نیستند. مردم ممکن است یکسان باشند، اما رفتار آنها در هر پلت فرم متفاوت است. باید رفتارهای هر فرد را در پلت فرم اجتماعی خود درک کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که بهترین محتوای ممکن را در آینده برای آنها ارائه کنید.

 

رابطه ایجاد کنید.

هیچ یک از نکات بازاریابی اجتماعی قدرت و قوت این نکته را ندارند. این کار تقریبا بیان خود است و از آنجا که کار بسیار سختی به نظر می رسد، اکثر افراد به برند شما در رسانه های اجتماعی حساس می شوند، به شرط آنکه سعی نکنید درست همانجا محصول وخدمات خود را به آنها بفروشید.

بازاریابی رابطه ای موجب وفاداری به برند و ایجاد راهی برای افراد دیگر همانند کسی که با آن ارتباط برقرار کرده اید، می شود. شما وقت صرف کرده و سپس رابطه و اعتماد برقرار می کنید. این کار به نوبه خود، یک پل بین کسی که برند شما را نمی شناسند و کسی که با وی ارتباط برقرار کرده اید، ایجاد می کند. می بینید این مسئله چقدر مهم است؟ داشتن روابط، بازاریابی قدرتمندی در جامعه اجتماعی شماست که باید هر روز از مزایای آن استفاده کنید.

استراتژی های رسانه ی اجتماعی زیادی وجود دارند  که می توانید امتحان کنید، اما این پنج مورد مهم ترین  مواردی هستند که همیشه باید به یاد داشته باشید. شما یک برند دارید که باید از آن و مخاطبانی که می خواهند همه چیز را در مورد شما بدانند، محافظت کنید. درست مثل  پیرتل، وقتی که وقت، پول و دانش خود را روی مخاطبان خود سرمایه گذاری کنید، نتایج فوق العاده ای را با این استراتژی ها به دست خواهید آورد.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar