استراتژی محتوا برای برند های کسل کننده

استراتژی محتوا برای برند

استراتژی محتوا برای برند های کسل کننده

تاکنون با مطالب زیادی درباره ی استراتژی محتوا در وب سایت پدیده فکر مهتر همراه بودیم. در این مطلب، درباره ی استراتژی های محتوا که برای برندهایی که گمان می کنند خلاقیت و ابتکار لازم را ندارند صحبت می کنیم. امیدواریم که برای شما عزیزان مفید باشد.

اگر مردم درباره ی شما حرف نمی زنند، حتما یک دلیلی دارند. دلیل شان این نیست که شما را دوست ندارند!

آنها درباره ی شما حرف نمی زنند چون شما کسل کننده هستید.

~ Seth Godin

یک چالش عظیم و نیرومند برای بازاریابان برندهای کسل کننده این است که باید محتوایی را خلق کنند که برجسته و جالب باشد -حتی اگر محصول شما هم در مقابله با آن، اینطور نباشد! –

چطور می توان مردم را برای یک برند کسل کننده علاقه مند کرد؟

کلید اصلی این است که ارائه ی متمایزی را ایجاد کنید. هریک از برندها یک داستان منحصربفرد و خاص درباره ی اصلِ خود، مردم خود و تجربیات خود دارد. راهکارِ آن، یافتن یک زمینه ی معتبر، استفاده از تخیل خلاقانه و گفتن داستان تان به طریقی ست که باعث جذب و حفظ توجه مردم شود.

محتوای خوب هم مانند برندهای خوب، به حل مشکلات کمک می کنند. برندهای کسل کننده هم همان فرصت را دارند تا اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند که زندگی مشتری را بهبود می بخشد و یا به آنها کمک کند تا در شغل شان به وضعیت بهتری برسند.

برای ایجاد محتوایی که حل کننده ی مشکلات باشد – از خودتان بپرسید :

چه شرایط اضطراری در جامعه ی من رخ می دهد؟

آیا گروه و قشر خاصی وجود دارد که نیاز داشته باشند تا کسی با صدای بلند و رسا به نمایندگی از آنان برخیزد؟

چطور می توانم محتوایی را تولید کنم که به آنها در حل کردن این مشکلات شان کمک کند؟

به جامعه خود دست یابید

اگر محصول شما هیچگونه هیجانی را ایجاد نمی کند، آن محتوایی را ایجاد کنید که سبک زندگی، علایق و ماموریت خوانندگان تان را نشان دهد. محتوای شما باید بیش تر روی مصرف کننده تمرکز کند تا محصول تان!

برای اینکه از طریق محتوا، به جامعه ی خود دست یابید از خود بپرسید:

قصد جذب کردن چه کسی را دارم؟

سبک زندگی آنها چگونه است؟

علایق و منابع آنها چه چیزهایی نیستند؟

چطور می توانم محیطی را فراهم کنم تا درباره ی این مسائل باهم بحث کنند؟

یک کار کاملاً غیرمنتظره انجام دهید

بی توجه و بی اهمیت به اینکه چه محصول و خدماتی ارائه می دهید باید بدانید که دلیلی برای کسل کننده بودن وجود ندارد! هر محصولی باید سعی کند نشان دهد که به طریقی جالب، جذاب و حتی شگفت انگیز است.

طوفان ذهنی: لیستی از صفت هایی که شرکت شما را توصیف می کنند گرد آورید؛ سپس درباره ی متضادهای این کلمات تحقیق کنید. برای مثال؛ اگر سازمان شما یک محیط جدی، خشک و کسل کننده دارد می توانید به دنبال ایده هایی باشید که سرگرم کننده، آرام بخش و نوین باشند. در مرحله ی بعد، محتوای تلفیق شده ای را که با این ایده ها همسو بوده و حضور شرکت شما را در جهتی کاملاً غیرمنتظره نشان دهد ایجاد نمایید.

نقاط قوت خود را فعال کنید

بسیاری از مردم محتوا را با نویسندگی برابر می دانند. اما نویسندگی (بلاگ – کتاب های الکترونیکی – کتاب و …) تنها یک راه برای ایجاد محتواست که برای همه ی افراد هم مناسب نیست.

برای اینکه نقاط قوت تان فعال شود، از خودتان بپرسید:

ترجیح می دهید خودتان را چگونه بیان کنید؟ اگر از بودن در مقابل دوربین لذت می برید، پست های ویدیویی را ساخته و شخصیت خود را در این محتوای ویدیویی اضافه کنید. اگر ترجیح می دهید به چشمان مردم نگاه کرده و به آنها انرژی دهید، صحبت های درگیرکننده ای را ایجاد کرده و فرصت هایی را فراهم کنید که می تواند رسانه ی شما باشند.

آیا مردم به سادگی می توانند هدایا و استعداد شما را شناسایی کنند؟ شاید به آنها گفته باشید که رسانه ای عالی هستید و یا قادرید بهترین محتوا را با کلمات ایجاد نمایید. پس استعدادهای خود را کشف کنید و ببینید که خروجی مناسبی برای بیان آنها در اختیار دارید یا خیر.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar