استراتژی های اینستاگرام برای بازاریابان خلاق

استراتژی های اینستاگرام برای بازاریابان خلاق

 

اینستاگرام از وقتی که در سال ۲۰۱۲ توسط فیسبوک خریداری شد، رشد قابل توجهی را به خود دید. واقعیت این است که ۴۰۰ درصد رشد داشته است. به همین دلیل، جزو ابزار فوق العاده ضروری برای بازاریابان به شمار می رود.

چرا اینستاگرام؟

در ابتدا، باید گفت که اینستاگرام بسیار کاربرد آسان دارد. از طرفی، تا این لحظه مانند فیسبوک تبلیغاتی نیست! و گزینه ی دوستانه تری ست برای کسانی که ترجیح می دهند منابع مالی بازاریابی را در فضاهای دیگری بکار بندند.

از آنجایی که اینستاگرام بصری ست، جلب کردنِ توجهِ کسی به آن، آسان تر از جلب کردن توجه او به فیسبوک می باشد. یک بخش اساسی دیگر هم این است که اینستاگرام با هر فالوور ۵۸ بار تعامل بیش تر نسبت به فیسبوک دارد. و این رقم اینستاگرام نسبت به توئیتر ۱۲۰ بار بیش تر است. این برای هر کسی که اعداد را دوست دارد بسیار بامفهوم خواهد بود.

استراتژی های خلاقانه اینستاگرام

اینستاگرام، فضاهای زیادی برای خلاقیت گسترده است. اما اگر برنامه دارید که از این شبکه به عنوان کانال بازاریابی استفاده کنید بهترین کار این است که برخی استراتژی ها را قبل از اینکه جهش خود را به فرسودگی بکشانید اعمال کنید. فراتر از آیتم هایی مثل داشتنِ بایویی (Bio) قابل اطمینان و استوار به همراه آدرس URL بروید. یک تصویر پروفایل عالی لینک کردن حساب فیسبوک و نکات زیرا را فراموش نکنید:

۱- برای پست های خود یک تم انتخاب کنید

برنامه ای را برای نوع چیزهایی که قرار است پست کنید توسعه دهید. با اعمال این استراتژی، حساب های هدفمندِ بیش تری خواهید داشت. با تِمی که پیرامون پیام اصلی شما در چرخش است یا مرتبط با موضوعی که در حال ارتقای آن هستید است باقی بمانید. این تم احتمالاً حاوی رنگ است. اجازه دهید هر چیزی که انتخاب می کنید را فالوورهای تان (فالوورهای بالقوه) هم در جریان قرار بگیرند.

۲- بایوی اینستاگرام تان

خب این بدیهی ست که باید یک بایو داشته باشید. بدین منظور سعی کنید پیامی را انتخاب کنید که شما را به عنوان یک متخصص و حرفه ای نشان داده و توجه افراد را به سمت چیزهایی که ترویج می کنید جلب کند. در نهایت، به ترافیک وب سایت تان کمک کرده اید.

۳- وب سایت شما

مطمئن باشید که وب سایت تان متناسب مرورگرهای موبایل، بهینه سازی شده باشد. زیرا اکثر کاربران اینستاگرام، از گوشی موبایل استفاده می کنند. همانطور که گفته شد آدرس URL وب سایت تان باید در بایوی اینستاگرام تان قرار بگیرد. علاوه برآن، باید روی هر پست هم بطور مجزا رؤیت شود. هم بطور واترمارک و هم بصورت توصیفی و در قالب کامنت!

۴- تصاویر ساده و مفهومی

حواسِ یک فرد معمولی در عرض ۸ ثانیه پرت می شود. پس بسیار مهم است که بتوانید توجه مخاطب را به سرعت، با تصاویری واضح و مفهومی که خیلی هم به فکر کردن نیاز ندارند بدزدید. این عکس ها باید جالب باشند، مخاطب را دعوت کنند و در عین حال سادگی خود را حفظ کرده باشند. از آنجایی که اکثر کاربران، با موبایل هستند، برخی محدودیت های اسکرین هم وجود دارد بنابراین، برخی تصاویر با تکست های زیاد، ایده آل به حساب نمی آیند.

۵- پست گذاشتن مداوم

هرچه بیش تر پست بگذارید، سریع تر رشد می کنید.

برخی از بزرگ ترین حساب های اینستاگرام بطور روزانه ۴ الی ۱۰ پست می گذارند. شاید برای شما انجام این کار مقدور نباشد اما حداقل یک یا دو پست را در روز قطعاً ایجاد کنید.

۶- # هشتگ ها و @ منشن ها

از آنجایی که هشتگ ها در توئیتر پیشنهاد می شد، برای استفاده در اینستاگرام کمی مشکل می باشند. اما هرچه بیش تر باشد، بهتر است. ۱۱ هشتگ در هر پست، به نظر رقم جادویی ست اما می توانید این عدد را تا ۳۰ افزایش دهید. حتی اگر همه ی آنها در تصویر هم بکار نرفته باشند، باز هم مفید است.

تگ کردن یک حساب کاربری دیگر که بطور مستقیم یا غیرمستقیم در به پست شما مربوط می شود بهترین راه برای استفاده از این ویژگی اینستاگرام است. دقت کنید که از این ویژگی به صورت اتفاقی (از اسامی تصادفی و رندومی) استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است از جانب اینستاگرام غیرفعال شده یا خسارتی ببینید.

۷- اشتراک گذاری لوکیشن

دقیقاً به اندازه ی منشن و تگ، لوکیشن هم بسیار کاربردی ست. لوکیشن دستگاه گوشی خود را روشن کنید. این کار جزو بهترین کارها برای افزایش تعامل با مخاطبان تان است.

۸- تصاویر سفارشی

تصاویر مناسبی را که برای حرفه تان مناسب است بیابید. احتمالاً پس از یافتن آنها، قصد دارید کاری کنید که مشخص شود این عکس مخصوص شماست. می توانید عنوانی را ایجاد کنید. یا نقل قولی را از شخصی مشهور روی آن درج نمایید. شاید هم نگاه کلی به محصول فکر خوبی ست. بی توجه به نحوه ی سفارشی کردن شما، مطمئن شوید که لوگو یا آدرس URL خود را گنجانده اید. بدین ترتیب طرفداران شما به راحتی شما را در سطح اینترنت پیدا خواهند کرد.

 

دوستان عزیز اگر موارد دیگری هست که فکر می کنید می توان به این لیست اضافه کرد، می توانید در کامنت برای ما ارسال کنید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar